Jak propojit tv se starsim domacim kinem

Od: Datum: 23.07.12 16:14 odpovědí: 10 změna: 23.07.12 19:53

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by šla propojit LED TV Samsung UE46ES6300 se starším domácím kinem DENVER (DVD 426 + repro DSS 200) tak aby když sleduji televizní stanice nebo si pustím film na flash disku ( flashka je v TV, DVD nemá USB slot) mi šel zvuk do beden od kina v 5.1? Přes optiku jsem to zkoušel, ale pak jsem zjistil že na TV i na DVD jsou pro optiku výstupy. Dík za každou radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 23.07.12 16:23

To bude problém, dnešní TV nemají audio výstup. Bylo by možné využít její optický audio výstup a převest jej na elektrický aby šel zapojit dál:

http://www.avhifi.cz/audio-pr…cyp-audio-prevodnik-au-d3-192

Od: tommigi
Datum: 23.07.12 17:11

Doufal jsem že by to šlo i jinak, ale jinak díky za odpověď.

Datum: 23.07.12 17:41

Jakto že ne? Všechny dnešní televize stále ještě mají aspoň jeden ze SCARTů obousměrný. Pokud použije kabel SCART/CINCH, není důvod aby to nefungovalo. Ale nebude to 5.1 audio, samozřejmě.

Datum: 23.07.12 17:47

martinhájek:

taky jsem si to myslel, ale s obousměrným scartem je v dnešní době televizí čím dál tím míň, spíš skoro žádná ;)

doplněno 23.07.12 17:50:

Konkrétně tento model má jako audiovýstup uveden jen výstup na sluchátka a optický.

Datum: 23.07.12 18:18

SCARTEM tu televizi mám propojenou s DVD, ale zvuk mi jde v 5.1 jen když pustím DVDéčko. Když sleduji jen televizi tak mi zvuk z beden nejde. Ono je to dost staré DVD a v nastavení toho taky moc není.

Datum: 23.07.12 18:29

Logicky, protože scart na TV nemá audiovýstup, navíc by to stejně nebylo 5+1

Datum: 23.07.12 18:49

Ok, já jsem se chtěl jen ujistit a zeptat se někoho kdo tomu rozumí. A kdybych měl DVD které má optický vstup tak by to šlo?

Datum: 23.07.12 18:59

Obávám se, že takový DVD player najít bude oříšek, má ten váš vůbec nějaký audio vstup? Je zcela určité, že scart bude jednocestný - výstupní, on není důvod aby DVD player měl nějaké vstupy...

Datum: 23.07.12 19:25

Máte pravdu, žádný audio vstup nemá a myslím si jak píšete že nejspíš ani takové DVD není. Tady je asi jediná možnost repráky přes sluchátka, mám pravdu?

Datum: 23.07.12 19:53

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.