Jaké bateriové rádio?

Od: Datum: 07.01.14 14:09 odpovědí: 4 změna: 07.01.14 17:51

Prosím poraďte. Potřebuji koupit malé přenosné rádio, pouze na baterie. Chtěl bych, aby to mělo co největší rozsah stanic, "odborníci v obchodě" mi nebyli schopni poradit. Na co brát zřetel? Děkuji všem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 07.01.14 14:25

Rozsah stanic je co? Snad kolik to bude mít pásem, jaký vlnový rozsah. Co chci poslouchat. Na široký rozsah jsou speciály, digitály.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.14 14:49

Rozsah je snad od té doby, co přestalo být "východní" a "západní" pásmo všude stejné. Nemyslíš citlivost?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 07.01.14 14:53

Odpovězte si sám, jestli chcete maličké rádio, které můžete s sebou brát do kapsy na ryby a stačí vám běžný pokojový poslech do 50 mW (normální malý tranzistoráček), s co nejmenším odběrem proudu (asi tak 10 až 50 mA), aby baterie dlouho vydržela (v tom případě stačí obyčejné "analogové" ladění knoflíkem, digitálně laděná rádia mají trochu větší odběr, víc žerou a baterie méně vydrží).

Nebo chcete stolní tranzistorové rádio na chatu, do kempingu nebo do stanu, nezáleží na váze, je na baterie a má i adaptér na síťové napájení? Protože při výkonu do chaty nebo na zahradu od 100 mW až asi do 2 W už to je nenasytný bumbrlíček rychle spotřebovává baterie (odběr podle hlasitosti asi od 50 mA do 350 mA, u sterea dvojnásobek). Asi chcete VKV (čistý, kvalitní poslech), možná i střední vlny nebo jako staromilec i krátké a dlouhé, když chcete co největší rozsah stanic?

Ale asi myslíte citlivost, aby rádio na VKV chytlo co nejvíce stanic. Takže s vysunovací prutovou anténou. Mnohá bateriová rádia mají i kazetový, nověji i CD přehrávač nebo i z flash paměti. Pokud má rádio hrát silně, bude mít velký odběr a asi se do něj budou dávat monočlánky - pro 9V to už je šest monočlánků (buřtů), to už něco váží a stojí. Ale hraje. Chce to rádio od dobrého a osvědčeného výrobce, asi ne z tržnice...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.14 17:51
avatar
Sony, Philips.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.