Který zdroj hudby je nejlepší?

Od: Datum: 22.07.12 15:18 odpovědí: 9 změna: 22.07.12 22:10

Jaké by bylo pořadí kvality? Např.:

1. CD přehrávač, 2. radio VKV FM pozemní, 3. radia digitální ze satelitu, 4. audiokazeta, 5.dobrý mp3 přehrávač, 6. hudba z počítače, 7 levný mobil s mp3?...atd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cepagis*
Datum: 22.07.12 16:05

Záleží na více faktorech. Z hlediska šumu je ideální digitální signál, tzn. jedničky a nuly, takže analogovým VKV se nezabývejme a audiokazetou už vůbec ne. Pak hraje roli frekvenční pásmo, resp. jeho šíře, s tím trochu souvisí i metoda komprese. Teoreticky vzato, měla by být všechna digitální hudba (CD, mp3, digitál ze satelitu) stejně kvalitní. Samozřejmě není. A dále záleží na konkrétním dekodéru a akustickém měniči - reproduktorech nebo sluchátkách. Takže stejný mp3 soubor bude znít jinak z kvalitních reproduktorů počítače a jinak na low-endovém mobilu. Ač mají oba k dizpozici stejné vstupní podmínky. A naopak - kvalitní FM tuner může kolikrát strčit do kapsy leckteré autorádio s USB vstupem...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 22.07.12 16:32

Jinak dodám, že nejkvalitnější zvuk je z gramofónu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 22.07.12 22:10

Vzhledem k tomu, že gramofonový záznam je pořizován z předchozího megnetofonového záznamu, tak nejkvalitnější asi bude magnetofon - cívkový s rychlostí posuvu 19cm/sec a výše na chromdioxidový nosič ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.12 16:52
avatar

Velice záleží na citu pro hudbu a pohledu,z něhož hodnotíme.

Pokud budeme brát v ohled odstup hluku od užitečného signálu,frekvenční rozsah a rušicí zvuky,pak zvítězí bezesporu CD nahrávka.

Pokud chceme hodnotit podání nástrojů v symfonickém orchestru,barvu a charakteristiku hlasů a zvukový prostor ,pak je tu analogová nahrávka na vinylové desce,pokud možná s rychlostí přehrávky 45 ot/min.Takové nahrávce i přes řadu praskotů a šumu dává přednost většina hudeních fajnšmekrů.

Pro reprodukci rockové a pophudby,která sestává de fakto z elektronických struktur,je vhodným mediem také CD,náhradou digi radia a FM radia.

Poslední do kvality jsou MP3 systémy.

Neuvažuji už audiokazety.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thomas07*
Datum: 22.07.12 19:06

Tak dále, musím tomu porozumět.

Je nahrávací studio a tam se získá analogový signál zpěváka. Nahrávku vezme nějaký pan Patla a vytvoří hudbu v digitálním formátu CD. CD se vylisuje a skončí ve studiu stanice Jerevan. Tam ho šoupnou do CD přehrávače a opět nějakými převody to pošlou do satelitu. Já si to doma chytím digitálně a zas převedu na analogový výstup.Pak mne napadne, že bych to chtěl poslouchat ve vlaku a udělám kompresi do mp3. Mp3 přehrávač to opět převede na analog.? No fuj, je to tak nějak?

Rozhodně jsem slyšel, že se kvalita vysílaných stanic velmi liší, jak tu bylo psáno, že radio BEAT vysílá v MP3. Tak to je už pořádný amaterismus. Nejlepší s kvalitou prý je na tom Český rozhlas. Se ani nedivím.

Datum: 22.07.12 19:19
avatar
Všechny rádia dnes vysílají z MP3, ale zrovna Beat patří v českém FM éteru ke stanicím s nejkvalitnějším zvukem. Nepřekračují kmitočtový zdvih, zvuk má dostatečnou dynamiku pro běžný, nekritický poslech. Navíc, teď pomalu přecházejí na wav a FLAC, nové nahrávky mají uloženy jen v těchto formátech.
I když pravda, na satelitu by mohli zvednout bitrate, 192kbps není úplně ono.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.12 17:04
avatar

Digitální zvuk je parádně čistý ale je vlastně nekvalitní, poškozený. Já když si chci poslechnout jak říkate nejlepší zdroj, pustím si gramofon. Stějně poslouží kvalitní kotoučový magnetofon. CD přehrávač přehraje čistě skladbu, nic víc, nic míň. Je to bez "šťávy. Rádio je vlastně to samé jako CD, ale poslední dobou třeba na rádiu Beat pouštěj i MP3ky. Nechapu proč...Audiokazeta je horší kotoučák, MP3 přehrávač tak na běhání, nebo do vlaku nemá smysl kupovat dražší modely, je asi poslední místo z té vaší nabídky. Ale skutečně nejlepší zdroj je živá hudba. Takovej koncert, třeba Judas Priest naživo je orgasmus včetně všech chyb, kterých se hudebníci či zvukař dopustí. To se týká i vážné hudby. A je to přitom všechno analog. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 22.07.12 17:46

Nevýhoda digitálního zvuku je, že na vysokých, ještě slyšitelných kmitočtech dělá běžně jen dva vzorky což je hodně málo na to aby byl znovu plnohodnotně "rekonstruován" v digitálně analogovém převodníku na původní zvuk, možná že se někdy dočkáme, že se bude audio vzorkovat vyššími vzorkovacími kmitočty, pak by už asi rozdíl mezi gramofonem a digitálním záznamem byl znatelný jen podle toho, že gramofon by "polupával a šuměl" :D Ale stejně by se to neprosadilo, doby kdy se kdekdo honil alespoň malinko za kvalitou jsou dávno pryč, dnes je mnoho lidí co jsou spokojeni i z chrchláním repráku mobilu a nerozeznají stereo / mono *haha*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.07.12 20:19

Nejkvalitnější byl analogový magnetofon ve studiu, na který se nahrávali skladby i pro gramo. Nyní se nahrává digitálně s vysokým datovýn tokem. Nejkvalitnější je CD s 96 kH vzorkováním - vzácné, drahé. Pak je FLAC - digitál s bezztrátovu kompresí... To je ale všechno houby platné, protože dnešní mistři zvuk při mixování a úpravách neuvěřitelně przní - minimální dynamika atd. MP3 192k je hodně dobrý, 128k moc lidí nepozná od lepších..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.