Co je to FUP?

Od: Datum: 18.07.12 09:45 odpovědí: 10 změna: 21.07.12 09:40

Co je to FUP na Androidu?Myslím, že je to něco s internetem u operátorů.Děkuji za odpověď.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.12 09:47

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.07.12 10:32

Prostě trest za stahování příliš mnoha dat. Buď mi (dočasně) poskytovatel sníží rychlost (nejčastěji), nebo zpoplatní data stažená nad určitý limit. V tom odkaze je to popsané, tady jsem to shrnul přímo.

Ohodnoceno: 3x

Od: mark165651
Datum: 18.07.12 15:26

trest? ... snad v době ISP tomu tak bylo, ale naši operátoři z toho udělali frašku když dávají tento trest už po stažení třeba jen 100MB ... to je naprostá degradace mobilního internetu.

Od: mark156516
Datum: 18.07.12 15:24

to se netýká jen androida .. FUP je prostě jen omezení ze strany operátora.

Pokud máte FUP 100MB pak vám umožní operátor přenést prvních 100MB velmi rychle a pak vám na zbytek měsíce internet zpomalí na naprosté minimum. Po překročení FUP to bude tak pomalé že i na odeslání emailu budete čekat deset minut )

lidově se tomu říká FUPTAJXL

Datum: 18.07.12 15:33

No tak třeba já mám na mobilu "Internet Standard" od T-Mobile. FUP je 100 MB. Přes EDGE mi to jde 120 - 200 kbps, přes 3G jen když přijedu do města a to těch pár Mbps bude. No a po překročení FUP to spadne na 16 kbps. Teď jsem sem posílal dvě fotky a trvalo to půl minuty, no.
K nasr...!

Od: bena*
Datum: 18.07.12 15:46

FUP z druhé strany pohledu se dá chápat jako ochrana proti přetížení a též jako ochrana proti omezování ostatních uživatelů.

doplněno 18.07.12 15:47:

Ještě doplním, pokud máte nastavený FUP a chcete, aby vám to vydrželo co nejdýl, tak si stáhněte a nainstalujte prohlížeč Opera a zapněte si Opera Turbo. To sníží kvalitu stahovaných obrázků (zkomprimuje je) a tím se šetří spousta dat.

Datum: 18.07.12 20:15

Ja mam FUP na mobilu 25MB a kdyz ho vycerpam tak pomoci SMSky si ho muzu o dalsich 25MB navysit, ale neco to stoji. Kolik, to jsem nezjistil.

Od: hop®
Datum: 18.07.12 22:27

FUP je omezení rychlosti po dosažení určitého limitu stahovaných dat, je používán přdevším u mobilních operátorů, aby si "lidi nestahovali filmy a nezpomalovali síť".

FUP bývá limitován měsíčně, ovšem někteří oparátoři ho rozdělují i týdně (T-mobie) nebo denně (Ufon). Třeba u Ufona je možnost si měsíčně připlatit určitou částku a přenos dat pak není limitován.

Fatálku, kdyby ses podíval na ceník Tvého tarifu, zjistil bys cenu za navýšení FUPu.Anebo se zeptej někoho, kdo Ti to platí... ;)

Od: bena*
Datum: 19.07.12 09:12

Jen doplním, že O2 má taky denní FUP 30MB, pokud nemáte aktivovaný Internet v mobilu, ale prostě se jen tak připojíte. Hodina stojí myslím 15Kč.

A ještě, pokud u U:fona máte aktivovaný mobilní internet, tak tam FUP není. FUP máte pouze pokud se jen tak připojíte. Hodina stojí 9 Kč (docela rozdíl od ostatních operítorů).

Od: hop®
Datum: 21.07.12 09:40

3G mobiní internet od Ufona (paušál za 403Kč/měsíc), denní FUP je 161MB...

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.