Opticum 4100TSCR - Jak naladit příjem Skylink

Od: Datum: 15.02.13 12:04 odpovědí: 14 změna: 18.02.13 22:04

Dobrý den.

Nemáte někdo u tohoto staršího kombo satelitního příjímače zkušenost s nalazením programů Skylinku?

Měli by vysílat na 23,5°E ale po naladění satelitu a programů se nic od Skylinku neobjeví.

Karta je podle technické podpory aktivní.

Zkoušel jsme i vymazání programů a celé nalazení znovu, ale stále nic.

Přijímač najde všechny pozemní i satelitní kanály (i ty cizí blokované placené), ale české od Skylinku ne.

Nikde jsem nenašel ani podporu aktualizace tohoto přístroje...

Nechce se mi platit technik na SAT.

To už bych ty peníze mohl investovat do uplně nového digitálního SAT přijímače

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.02.13 12:16
Otázka je, jestli karta od Skylinku umí fungovat s přijímačem. Jestli máš nějakou novou s Irdetem, tak ta si se starším přijímačem nemusí rozumět.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 15.02.13 12:22

Toho jsem se obával

Karta se načte i se ohlásí.

Podle skylinku by měly tyto karty (výměna) být zpětně kompatibilní.

Mrknu se jestli nemá slot na CA modul, ten by to snad mohl vyřešit.

doplněno 15.02.13 12:23:

Možná by pomohla aktualizace firmware, bohužel jsem ale nikde nenašel na tento model žádně aktualizační návoda a soft.

doplněno 15.02.13 12:25:

Podle Internetových fór by měla být v menu přijímače možnost aktualizace přes satelit ale v mém přístroji nic takového není, starý firmware?

Podle obrázků mi v menu chybí jen položka OTA update

Je zde možnost jen přes seriový port.

Datum: 15.02.13 12:50

Karty by měla být kompatibilní (pokud je to typ ICE) s dekodérem Cryptoworks, ale s tou kompatibilitou to není tak žhavé, jak Skylink původně tvrdil. Nejsem satelitní technik, ale pár přijímačů jsem s touto kartou zprovoznil. Některé starší přijímače fungují bez zásahu, ale většina potřebuje aktualizaci firmware. Část se zprovoznit nedá. Váš přijímač bohužel neznám.

Co se týká aktualizace, tak to mi snad nikdy přes satelit nefungovalo. Vždy jsem to prováděl pomocí notebooku a kabelu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.02.13 12:55

Ještě jedna věc. Některé přijímače jsou schopné s aktivovanou kartou pracovat, vidí ji a ukazují v menu. Jakmile ale uplyne měsíc a končí oprávnění k příjmu, přijímač není schopen oprávnění na kartě aktualizovat na další období. Programy pak přestanou fungovat. Takovou kartu pak stačí strčit do jiného přijímače, ten oprávnění zapíše a jedete dál. Tohle řešení je ale poměrně nepohodlné a navíc potřebujete jiný funkční přijímač.

A co nekódované programy - třeba ČT24 - naladíte?

Ohodnoceno: 2x

Od: jirbar*
Datum: 15.02.13 16:32

Karta nemá nic společného s laděním. Naladit musíte i bez karty. Je aspoň na nějakém transpordéru dostatečný signál. Pokud není tak je někde chyba. Pokud je a traspordéry Skylinku nenaladíte tak LNB směruje na úplně jinou družici.

Taky by mohl být špatně nastaven dolní a horní kmitočet LNB který má být 9750-10600. Pokud máte víc LNB nebo "dvojče" může být špatně nastaven DisEQc

doplněno 15.02.13 16:36:

Na kmitočtu 12525V musí bez karty jet NOE. Poked ne tak je špatně nastavena parabola či DisEQc

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.02.13 23:04

jirbarova rada je vyčerpávajúca a správna a neohodnotená .Vyhodte kartu z prijimača,odpojte aj pozemnu antenu, iba satelitnú,vymažte guláš čo tam mate naladený a v menu antena naladte ručne-manualne iba jeden jediný transponder ten nekodovaný NOE =12525 ,V ,27500, 3/4 . Ak ste správne nasmerovaný na 23,5 a prepinač diseqC je tiež správne, tak okamžite musíte na stupnici v tomto menu vidiet SILU a KVALITU nad 50% teraz spustite ladenie Všetko aj kodované a najde volné Noe a kodov ČT1-4 .Ak mate iba SILU nad 50 a Kvalitu na 0 tak ste mimo ako piše jirbar .Ak je to dobre a noe ide ,riešte dalej aktualizáciu,OTA, firmwer a ICE irdeto postupne

Datum: 17.02.13 12:31

Dobrý den,

12525 ,V ,27500, 3/41 na 23,5 jsem zkoušel.

Jinak signál j:

SÍLA: 72

kVALILTA: 64

Zkusím vše ještě jednou smazat. vše ladit jen s parabolou, bez anteny pozemní televize.

Datum: 17.02.13 22:44

To je výborné ked mate i Kvalitu ,Teraz spustite ladenie RUČNE a Všetko t.j aj kodované a na konci vymazaného zoznamu mate ČT1-4,prima family a Noe . Teraz možete skúsit vložit kartu IRDETO ICE a nechajte to na ČT1, či sa do 15 min karta prihlasi a ČT1 uvidite Nerobte ladenie "automaticky -na družici je cca 60 TP a vám treba iba 6 aby bol Skylink v SD komplet .Na stránke Skylink si overte ,či vaša karta je živa a zaplatená. 6x TP preladit možete do 10 min s tým ,že si ručne opravite v starom prijímači nesprávne TP .Nečakajte zazrak ,že prijimač omladite cez OTA a novy fm .

Datum: 18.02.13 13:15

"6x TP preladit možete do 10 min s tým ,že si ručne opravite v starom prijímači nesprávne TP "
co pod tim myslíte?
Datum: 18.02.13 22:04

p.hanssschuman Kladiete dve otázky po sebe a nevieme" klúčovú" odpoved ,či to NOE ide aj kodované ČT1 taktiež .To by bol správny postup ,že je to 23,5 a aj karta ide .Je to doležite pre Jirbara i pre mna -inak sme stale na začiatku a nevieme Níč.K vašej 2otázke Skylink SD je na 6 Tp a pri ručnom ladení musite opravit podla tabulky ladenia Skylink starú-neopravenú knižnicu hodnot transponderov na vašom staršom prijímači -prepísat a odpamatat a preladit cca 6x cca 10min. Napr STV1 nie je na starej frekv 12625 ,ale nové11836 . Na frekv 11895 sa menil FEC z 3/4 na 5/6 . 11973 je nová frekvencia a musite ju tam dopísat .V každom TP najdete pomaly zmenu

Datum: 18.02.13 08:51

Pokud na tomto kmitočtu nenaladíte NOE a další stanci. celé ČT a Prima Famili tak LNB chytá jiný satelit. To že je vybrána družice 23,5 je bezpodstatné. Ani se nelze orientovat podle ČT24, protože je vysíláno i od jiných providerů na jiných satelitech.

Datum: 18.02.13 13:12

Je možné že chytá jiný, ale jak je to možné pokud v ručním nastavení vyberu 23,5 , nastavim frekvenci, mám signál a přesto mužu naladit jinou družici?

Podle čeho se mám tedy řídit, když ne podle signálu od konkretní družice?

Datum: 18.02.13 18:32

Třeba v rozestupu 5° může být zcela jiný satelit který jako na potvoru má transpordéry o stejném kmitočtu. No a signál bude taky naplno.

doplněno 18.02.13 18:39:

Třeba když se na 12525 V naladí stanice TV Shop tak je to družice na 28°, když se naladí France tak je to družice na 19,2°

doplněno 18.02.13 18:42:

Důležité je na jakou družici LNB "kouká". To že si v menu vyberu Astru na 23,5° je samo o sobě k ničemu.

doplněno 18.02.13 18:46:

Když si vyberete v menu kteroukoliv jinou družici která obsahuje transpordér 11525V tak naladíte to samé jako je již naladěno. Stanice budou stejné jen jméno družice bude jiné a pochopitelně špatné. Správné bude až naladíte na 11525V to NOE a ČT.

doplněno 18.02.13 22:10:

Pochopitelně 12525 V

Od: pepr®
Datum: 15.02.13 18:57

Tady je odkaz na tento firmware, který by měl podporovat ICE.

Ovšem předpokládal bych, že aktualizace bude přes PC a RS-232.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.