Připojení ventilátoru k notebooku

Od: Datum: 12.07.12 11:56 odpovědí: 10 změna: 12.07.12 19:23

Zdravím. Koupil jsem si větráček, ale evím, kam ho mám zapojit (potřebuju k chlezení notebooku)?

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nemec112
Datum: 12.07.12 11:58

* nevím

* chlazení

Ještě dodatková informace: je to na 12 voltů.

Od: mowla*
Datum: 12.07.12 12:06

A jakým způsobem by větráček měl notesa chladit? - vevnitř vyměnou stávajícího (´vadného´)? - na původní konektor.

Nebo nějak zvenku? - sice si moc neumím představit jak externí větráček pomůže, ale v tom případě se, obvykle, zapojuje do USB...

doplněno 12.07.12 12:27:

Teplota 55°C je naprosto OK, připínat jakékoli externí chlazení je v tomto případě zbytečné.

Datum: 12.07.12 12:11

Já mám strarší model (Asus F5GL). Větráček uvnitř jsem vyčistil, ale pořád to dělá to, že když se teplota přehoupne přes 55 stupňů, tak se zapne a když ochladí pod 50, tak se vypne. A takhle se pořád zapíná a vypíná, tak jsem tomu chtěl pomoci tak, že jsem odšrouboval zespodu ten kryt, kde je měděný drát odvádějící teplo a do toho prostoru bych to teda chtěl chladit... :) sice si myslím, že je to kravina, ale zkusit to můžu :)

Od: bmbx®
Datum: 12.07.12 12:27

A to jako proč, když to funguje jak má? Pokud je ten notebookový hlučný tak jej vyměnit a nedělat žádné pokusy. Navíc to není měděný drát, ale trubka naplněná chladícím médiem a je zakončená radiátorem, kterým tan notebookový větrák prohání vzduch, takže nějaký extení větráček který na ten "měděný drát" bude funět pomůže, ale pramálo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.07.12 12:44

A byla by nějaká jiná možnost ochladit ho? (kromě vyměnění chladící pasty a vyčištění. Za to si v servisu řekli 800 Kč zlodějové *bum*)

Datum: 12.07.12 13:17

Znovu opakuju - proč? Podle popisu pracuje všechno jak má. Nač měnit chladící pastu? Procesor se přehřívá? Ventilátor spíná, procesor se chladí, tak proboha - PROČ?

doplněno 12.07.12 13:30:

Něco špatně by bylo kdyby větráček běžel pořád a nevypínal, kdyby taplota procesoru po rozběhu větráku neklesala, ale takto je vše úplně O.K.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.07.12 14:11

... protože mi jeden odborník přes elektro řekl, že ty teploty jsou vyšší, než je zdrávo. Pak jsem si nainstaloval CPUID Hardware Monitor, který ukazuje teploty: jádra, grafiky, disku... Jednou ty teploty byly i přes 60 stupňů.

A bojím se, protože se mi už jednou díky přehrátí zniči disk + ještě něco a oprava pak byla pěkně mastná *ee*

Datum: 12.07.12 14:37

Toho odborníka bych rád poznal *haha*. Teploty jsou zcela v normě, spíš podprůměrné ;)

doplněno 12.07.12 14:40:

Pokud dojde k nebezpečnému přehřátí tak se zařízení vypne, to že odešel kvůli přehřátí disk, nebylo rozhodně větrákem v notebooku.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.07.12 16:12

No, koukám, že tomu docela rozumíš, dám tedy na tebe a nebudu to výrazněji řešit :)

Od: mkat®
Datum: 12.07.12 19:23

Ked už maš obavy o počitač tak si kup podložku z ventilatorom pod notebook..Neodporučam ti experimentovat.Ako pišeš tak maš ventilator na 12 V,určite ho nenapajaj z USB tam je len 5 V.Vela ludi si chceli pomoc a rozobrali počitač a ked ho zložili tak už nešiel.Najlepšia rada pokial počitač ide ako ma ,nestaraj sa do neho.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.