Settopbox nepřehrává avi

Od: Datum: 08.07.12 16:23 odpovědí: 2 změna: 08.07.12 21:51
avatar

Dobré odpoledne přátelé,

mám nový settopbox i s výstupem USB, ale když dám na flashku film z netbooku ve formátu avi a chci ho přehrát na televizi s pomocí settopboxu, nic to nenajde. Tak potřebuji radu od vás... proč nepřehrává settopbox filmy v avi formátu a jaké tedy podporuje formáty a jak se dá převést avi do jiného formátu?

Děkuji vám za odpovědi a přeji příjemný zbytek weekendu ;)

zdraví banan ;)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.07.12 16:33

Ahoj, Tak za prvé by by možná nebylo od věci napsat typ toho settopboxu, abychom věděli co a jak. A za druhé, stává se to u všech AVI? není totiž AVI jako AVI. Pak také může hrát roli souborový systém na flashdiscu (typicky FAT32, nebo NTFS), některé přístroje, nemusí podporovat všechny souborové systémy. Zvláště pak ty starší si s NTFS někdy neporadí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bena*
Datum: 08.07.12 21:51

AVI není formát, AVI je jen kontejner. Jedno AVI může být v DivXu, který není moc podporován, druhé může být třeba v MPEG-4, které většina už schroustá a třetí třeba v MPEG-2, které přehrají snad všechny satelity nebo set-top-boxy a jiné. Ale většinou, čím levnější, tím toho víc přehraje, to znám z DVD přehrávačů. Takový DVD přehrávač z lídláku nebo Penny za necelou tisícovku fakt přehraje všechno krom FLV, QuickTime a Real Media formátů.

Fleška - pokud ji používáte pro set-top-box, doporučuju naformátovat v set-top-boxu (počítač to v drtivé většině případů vezme), jinak v počítači buď formátovat na FAT32, nebo nepůjde-li, tak FAT. NTFS prakticky skoro nic nepřehraje, protože to je uzavřený formát nebo lépe řečeno souborový systém od Microsoftu. exFAT to samé.

Bylo by fajn napsat znakču a typ, jinak je to psaný v manuálu/návodu k obsluze, co všechno to přehraje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.