Odešla televize při bouřce?

Od: Datum: 07.07.12 09:30 odpovědí: 7 změna: 07.07.12 11:32

Dobré ráno,

včera večer cca 1 km od nás bouřilo,ale do baráku žádný blesk neuhodil.Ráno jsem chtěl zapnout televizi ale nezadařilo se,obrazovka je černá,kontrolka pro DO bliká,přestože by měla jen svítit.

Zkoušel jsem na ní pustit film z počítače přes HDMI kabel ale taktéž žádná reakce.

Ostatní spotřebiče,které byly během bouřky zapnuté (druhá televize,notebook apod.nemají žádný problém).

Je možné,že bouřka nějak "odpálila" tu LED TV nebo jen hloupá shoda náhod?

Televize je asi 3 týdny stará a při bouřce byla vypnutá (ale kabel byl v zásuvce).

Děkuji za Vaše názory.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 07.07.12 09:33

Je možné, že TV odrovnal nějaký krátkodobý výpadek v síti, i to se stává. Zkusil bych TV odpojit od sítě a po nějaké době znovu zapnul.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 07.07.12 09:38

To mě napadlo jako první,ne,nepomohlo.

O výpadku elektřiny nevím.

Datum: 07.07.12 09:42

Může to být výpadek v řádu desetin sekundy, to bývá horší než výpadek na hodinu, některé přístroje jej nezaregistrují, některé nepřežijí...

Případně nějaká napěťová špička, prostě výkyv napětí v síti...

doplněno 07.07.12 09:43:

Není v návodu k použití nějaké vysvětlení, proč LED bliká?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.07.12 09:49

Návod nemám bohužel doma.

Jedním z řešení je samozřejmě reklamace,jenže já to koupil v zahraničí,byl jsem rád,že jsem to v tom horku dotáhl domů,no nic,potáhnu to zas zpátky*zed*.

Datum: 07.07.12 10:10

Reklamace je možností, ale pokud bude v servisu prokázáno, že TV odešla díky vnějším vlivům, třeba tedy díky napěťové špičce na přívodu, pravděpodobně nebude uznána...

Datum: 07.07.12 10:33

V každém návodu je část, kde jsou uvedeny nejčastější závady a jejich řešení. Návod si můžete stáhnout z internetu - ze stránek výrobce, a nebo z serverů, jimi specializovaných.

Dnešní elektronika je citlivá na jakékoli přepětí, proto se vyplatí investovat do přepěťové ochrany. Od zásuvek, prodlužovacích kabelů až po zařízení montované v rozvaděčích. Záleží na finančních možnostech.

Od: lolaprasatkova
Datum: 07.07.12 11:32

Podobnou věc jsem řešila ve své domácnosti. Nedaleko nás asi 0,5 km uhodilo do stromu. Odešlo v domácnosti pár zařízení , byli to věci mladší 5 let. Takže jiná technologie. Já bych zavolala pojišťováka. Určitě v okolí nebudete sám. Protože tenkrát nás bylo v okolí hodně, odešli TV, satelity, WIFI, atd. , Hlavně, aby jste měl na to pojistku.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.