Trenažer špatně ukazuje pulz

Od: Datum: 05.07.12 17:48 odpovědí: 6 změna: 07.07.12 01:14

Mám grosový trenažer Kettler Verso 307- čili dost dobrý stroj, ale najednou závada- upozorňuji že bylo vše OK a nyní když si dám klipsnu na ucho, tak na displeji mi naskočí pouze "P"- čili neukazuje žádný tep. Ovšem jak to z ucha sundám a volně se mi klipsna dotÝká sem tam těla nebo když ji sevřu do DLANĚ , tak to ukazuje. Prostě klipsna musí být zavřená, tak je vše OK- jak ji rozevřu a dám na ucho nebo na prst atd. tak neukazuje displej žádný tep. Vizuelně jsem vše projel a nic nevidím a hlavně TO NECHÁPU. poradíte? díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lolaprasatkova
Datum: 05.07.12 23:59

Co servis na PC? To může být nějaká drobnost.

Od: york*
Datum: 06.07.12 08:32

Super rada!

Datum: 06.07.12 14:26

My ho máme doma taky. Ale servis mi dělá firma co to zde prodává. Nikdy se nám nepolámal. Pokud jsi šikovný a nenašel jsi chybu, je na čase pozvat servisáka. Klidně to může být i výrobní vada a ty na to nepřijdeš.

Datum: 06.07.12 14:28

Jinak Kettler super stroj, my máme doma poněkud dražší, ale i ten co máš ty je super. Kettler můžu doporučit všem.

Od: york*
Datum: 06.07.12 16:02

K věci, prosím! dík

Datum: 07.07.12 01:14

Trochu se v tom popisu závady ztrácím, ale přijde mi, že by mohla být vadná "vysílací" část čidla. Mohla by tam být LED nebo spíš infradoida, která neemituje žádné záření a čidlo tak reaguje jen na okolní světlo. Zkuste zopakovat pokus za šera nebo téměř ve tmě, pokud se popsaná citlivost znatelně zhorší, bude tahle teorie potvrzena.

Z principu použití je nejpravděpodobnější přerušení vodiče v kabelu, potom vada samotné diody, její připájení a nejméně pravděpodobná je vada v jiné řásti přístroje.

Uvedená rada vychází z obecných znalostí elektroniky a nikoli ze znalosti zapojení konkrétního přístroje. V případě odlišného principu funkce čidla není použitelná.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.