Jak se projevuje u sluchátek zkreslení?

Od: Datum: 03.07.12 17:18 odpovědí: 5 změna: 04.07.12 14:29

zdravim, chci se zeptat. dokáže mi někdo vysvětlit, jak se u sluchátek projevuje "zkreslení" a jak ho při běžném poslechu poznám, či zda-li ho vůbec mám šanci znatelně zaznamenat? díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.07.12 17:35

Basy nejsou tak nízké, jako *). Výšky nejsou tak vysoké, jako *). Prostorové vyznění není takové, jako *). Dynamický rozsah není takový, jako *).

*) jako při poslechu na dobré aparatuře, o "live" ani nemluvě...

Dobrovolně se přiznám, že vzhledem k mému hluchu absolutnímu (o hudebním ani nemluvě), nejsem schopen nějaké zkreslení zaznamenat (když nepočítám sluchátka, která jsem si kdysi pořídil ke krystalce), takže používám sluchátka jakákoli. Kamarád ale (hudební znalec a fajnšmekr, navíc se sluchem - tedy hudebním, aktivní muzikant), si sluchátka dlouze vybírá a zdaleka ne s každými (byť i vychvalovanými) není spokojen.

Takže "šanci znatelně zaznamenat" zkreslení je silně individuální...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.12 18:16
avatar

Zkreslení hudebního signálu je záležitost porušení kontinuity kmitočtu.Není to dynamika,není to ani "výška tónu" ani "hloubka tónu"

Dá se to vysvětlit tak,že sinusovka se projeví deformací tvaru.Zkreslení se projevuje různě.Pokud je deformace signálu menší jako 10 % ,sluchem to vesměs laik nepozná.Přechodové zkreslení se projeví ve zvuku škrábáním.IM zkreslení se projevuje posunem fáze,tedy podivným zdvojením zvuku.Většinou zkreslení pozná bezpečně pouze zkušené ucho.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.12 13:09
avatar
Vzhledem k "Loudness War", nemá cenu dynamické zkreslení řešit. Hudba je už dnes jen kontinuální proud hluku s dynamikou pár decibelů. Je to jako přehrávat MP3 s bitrate 96 kbps na Hi-End aparatuře za sto táců a divit se, že je zvuk jak z kýblu.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 04.07.12 13:21

Je vidět, že o kompresi MP3, případně ATRAC a jiných, nic moc nevíš :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.12 14:29
avatar
Nepovídej? A podle čeho tak soudíš?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.