Starší pračka - občas vyhodí jističe

Od: Datum: 01.07.12 23:24 odpovědí: 12 změna: 12.07.12 00:10

Pěkný večer... chci se zeptat na pračku Philco WD 804 se sušičkou... je to už celkem stará pračka ale dostala se mě do ruk a je mě jí líto vyhodit protože na chalupu by byla ideální... ALE! pračku když zapnu tak vyhodí v celém bárku pojistky ("fíčko") ale ne pokaždé jednou pere celý cyklus a jednou se dotknu jenom trošku vypínače a už můžu jít nahodit pojistky nevíte čím by to tak mohlo být? JInak když pere tak vše je bez problémů neteče aji topná spirála je tam nová...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.12 00:05

Zničený/ spálený hlavní spínač asi zkratuje když čtu stačí se dotknout... měl by stačit vyměnit.

Ohodnoceno: 0x

Od: hop®
Datum: 02.07.12 00:21

Upřesněte, vypadne jistič na zásuvkový obvod, nebo proudový chránič ("fíčko")? Je to trošku rozdíl, důležitý i pro další "stopování" závady...

Od: fiik®
Datum: 02.07.12 00:40

nene celý chránič na celý barák... někdy to jede někdy fakt když to vyhodí tak ten vypínač ani nedomáčknu a už to letí je pravda to fíčko je trošku víc citlivější ale myslím že to nevadí...

Datum: 02.07.12 08:54

Nojo, jeden chránič na celý barák je z praktického hlediska trochu neštěstí. :( Ale zase máte ověřeno, že funguje. ;)

Možná bude závada triviální, třeba je v pračce jen prodřený drátek od nuláku, který se při manipulaci s vypínačem dotkne uzemněného krytu a tím chránič vybaví. V tomto případě by možná stačila optická kontrola kabeláže, případně zkusit (s veškerou opatrností!) při zapnuté pračce kabeláží trošku zacloumat třeba izolovanými kleštěmi a zkoumat za jakých podmínek chránič "zafunguje".

Další možnost je nějaká sražená vlhkost uvnitř pračky, která tvoří přechodový odpor mezi dráty a kostrou, i toto bývá příčina podobných problémů...

Datum: 02.07.12 09:54

néé to my máme uděaný obvody na zásuvky s pojisttkama ale vylítne ten hlavní jistič prostě jako pojistky jako máme na obvody dicky nevím jak to popsat protože přes toto jsem amatér...

No drátků je tam jak na*** jako je to ještě stará poctivá pračka... no vlhkos nevím je to možné nevím kde přesně pračka stála..

Datum: 02.07.12 10:03

No, to je pak těžké ... ;)

Je docela rozdíl, jestli vypadne jistič nebo chránič, obě zařízení mají jinou ochrannou funkci a vypínají za jiných podmínek. Nemůžete sem vložit třeba foto toho, co vypadává?

Většinou v bytě bývá skříňka s několika pojistkami nebo jističi (případně i chráničem), pro jednotlivé okruhy (zásuvky, světla, bojler...) a v místě elektroměru bývá hlavní jistič pro celý byt nebo dům. Ovšem někdy u toho elektroměru bývá i chránič pro celý objekt...

Datum: 02.07.12 10:19

nene u toho elektroměru to nevypdne až v barák jak máme skřín s pojistkami tak jsou tam jističe na zásuvky a světla... no a pak je tam jeden velkej kterej vyletí mě se zdá že se tomu říká fíčko...

Datum: 02.07.12 10:24

Tak zkuste nafotit, nebo na internetu vyhledejte to co vypadává, ať víme, o čem se bavíme.

Datum: 02.07.12 10:46

nafotit to tednemůžu nejsem doma, ale já mám prostě domění že je to přepětoví chránič - fíčko a to vyhodí elektřinu v celým baráku

Datum: 02.07.12 11:06

Fíčko je PROUDOVÝ chránič!

Přepěťová ochrana je něco ÚPLNĚ jiného!

Nezlobte se, ale s Vašimi dojmy a teoriemi se nikam nedostanem, pokud nedodáte relevantní informace, řešení nenajdu. Proto v této debatě zatím končím, hezký den. *slunce*

Datum: 11.07.12 22:50

vyhazuje to fíčko... nevím jediné co je natom pozitvní že je pračka dobře uzemněná (asi) takže tam bude muset být nějaký skrat no..

Datum: 12.07.12 00:10
Fíčko reaguje na únik proudu někam mimo, né na zkrat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.