Zapojení starého autorádia

Od: Datum: 29.06.12 23:15 odpovědí: 3 změna: 30.06.12 10:53

Zdravím,

dneska jsem kamarádovi chtěl do auta zapojit starý přehrávač kazet. Není to ani autoradio. Jen to přehrává kazety. S tím,že by měl kazetu s redukcí na jack a pouštěl si hudbu.

Jedná se o felicii první řady.

Na tom "radiu" je ze zadu jeden kontakt na přívod napětí z baterie, zem je jako by na závitu pod matkou a plus dva vstupy na bedny.

Přehrávač jsem zkoušel na baterne přímo a úplně v pohodě přehrával kazetu.

Našel jsem si v ISO konektoru napájení po zapnutí klíčku a zem a zapojil na to přehrávač. Nic...kazeta se netočila. Když jsem změřil po zapojení do radia napětí tak tam blyo asi 4 voltů. Pokud jsem to odpojil tak bylo zase 12.

Chvilku jsem si s tím hrál a pak jsem to zkusil na tvrdo zapojit na zapalovač. Taky nic. Přitom do obojeho teklo podle multimetru před zapjením 12V (v zapalovači jsem neměřil kolik tam teče po zapojení). Čím to může být? Přímo na baterii to funguje, ale například přes zapalovač ne? I když tam napětí je.

Děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 30.06.12 06:13

A zapalovač je normálně funkční?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milanmilanz
Datum: 30.06.12 10:22

No to nevím. Nemá ho tam proto mě to napadlo zapojit to přes něj. Každopádně 12V tam bylo. Ale nebyl pravděpodobně nikdy používán a kontaky zkorodované nebyly...

Od: hop®
Datum: 30.06.12 10:53
avatar

12V naprázdno je něco jiného než 12V při zátěži, to asi nemusím vysvětlovat. Příčinou byvá přechodový odpor někde na přívodu. Pokud kazeťák nefunguje při připojení kladného pólu na zapalovač ani na ISO, hledal bych asi v ukostření záporného pólu, Není možné že jste kazeťák ukostřil na nějakou sice kovovou, ale přímo neukostřenou (nespojenou vodivě s minusem od baterky) část palubky?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.