Nastavení data a času na digi-fotoaparátu

Od: Datum: 27.06.12 00:14 odpovědí: 7 změna: 28.06.12 17:12

Dobrý den.

Mám k vám zdvořilý dotaz na nějž bych prosil odpovědět. Několik roků používám ke spokojenosti pro fotografování velmi kvalitní digitální fotoaparát Canon Power Shot A720 IS. Poslední dobou několik měsíců mi vypadává nastavené datum a čas.

Vždy se to stane když stisknu tlačítko ON/OFF, tedy fotoaprát zapnu, vyberu položku (Datu / čas), provedu nastavení a potvrdím tlačítkem FUNC SET. Po vypnutí tlačítkem ON/OFF a opětovném zapnutí mi datum a čas zmizí a musím ho nastavovat opakovaně.

Dokážete mi prosím poradit a vysvětlit kde dělám při nastavení a uložení data a času chybu já, nebo jaká technická závada může být příčinou?

Děkuji a přeji pěkný den - fh *kafe**slunce**placni*

Dne 27. 6. 2012


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 27.06.12 01:15

Protože datum a čas nelze už z vyfocené fotografie odstranit, zvolili softwareoví inženýři zapínání DATA / ČASU po každém zapnutí, pro opravdu hromadné umísťování těchto údajú doporučují použít dodatečné vložení pomocí PC (nebo pomocí PictBridge při tisku papírových fotografií. Ona totiž každá fotografie má tyto údaje v sobě, ať už je to na fotografickém přístoroji zapnuto nebo vypnuto a jde to v jakémkoliv fotografickém editoru přečíst nebo dodatečně vložit do obrazu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: 27.06.12 01:25
avatar

Ovšem tazatel píše, že : Poslední dobou několik měsíců mi vypadává nastavené datum a čas. Takže to co píšete, je možné, ovšem to nejspíš nebude tento případ.
doplněno 27.06.12 01:43:

No možná tazateli nejde o to vkládat datum do fotky, ale zbavit se toho nastavování data a času při každém zapnutí.

Navíc pokud to nenastavíte, tak těžko foták vloží datum a čas do EXIFu. Takže bez nastavení při zapnutí, vám jakýkoliv program nepomůže. Jedině, že byste si ten datum a čas napsal na papírek ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.06.12 01:35

V manuálu doporučují pro vkládání data-času do všech fotek přiloženým sofware ZoomBrowser ;) Dál jsem to už nezkoumal a mnoho nových foťáků funkci přímého vkládaní už ani neumožňují...

doplněno 27.06.12 02:02:

Datum a čas se vkládá do EXIFu vždy a pokud je datum a čas špatný a musí se nastavit, má vadný malinký interní akumulátorek, ale ten by měl držet hodiny jen při výjmutí / vybití hlavnich baterií / akumulátoru, alespoň tak to funguje u rozumných foťáků.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.12 08:58

Problém bude v kondenzátoru( nebo záložní baterii), který napájí hodiny ve vypnutém stavu nebo při výměně hlavních baterií.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.06.12 10:09

Jak jsem již psal, problém by mohl být v malém litiovém aku, který je na napájení hodin, ale ten je napájí jen při vybyttých nebo vyjmutých hlavních bateriích. Při vypnutém foťáku se hodiny napájí z hlavních baterií. I když Canon je Canon :D. KOndenzátor se ve foťákách nepoužívá, je zbytečně velký.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jdukolem
Datum: 28.06.12 16:46

Kondenzátor se používá pro překlenutí stavu při výměně baterií.Jestli je i u Canonu nevím.Svého času velmi častá závada u Olympusů.

http://www.tabi.cz/new_strank…alerie/oprava_olympus_745.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.06.12 17:12

Znovu opakuju KONDENZÁTOR se nepoužívá, je tam malý LÍTIOVÝ AKUMULÁTOR a dokáže držet hodiny a datum v chodu relativně dlouhou dobu bez hlavní baterie. Konzátor který by držel dlouhou dobu v chodu hodiny by byl větší než optika mnohého kompaktu :D:D:D

doplněno 28.06.12 17:21:

Beru zpět a omlouvám se - přesně takové (na pohled nerozeznatelné) jsou i lítiové aku na stejný účel - teď je otázka co je lepší, když olympus s tí má problém :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.