Výměna rozvaděče na jističe

Od: Datum: 25.06.12 20:31 odpovědí: 8 změna: 20.07.12 07:16

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu s výměnou starého plastového rozvaděče na jističe ve starém panelovém bytě v Praze.

Myslím, že asi každý pražák ví o které ošklivé "krabici" mluvím. :) (viz foto) Ráda bych vyměnila starý plastový kryt. Vůbec tomu nerozumím a proto bych se chtěla zeptat, jaký a kde, bych mohla sehnat nový kryt. Zasekávat do panelu to nebudu, takže potřebuji nástěnný rozvaděč. Našla jsem na internetu toto:

http://www.elektro-paloucek.c…ccca6390209.image.800x600.jpg

Dalo by se to použít v mém případě?

Moc vám děkuji za jakékoliv rady!

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hezrone*
Datum: 25.06.12 20:52

Takhle to bohužel nefunguje. Ten jednoduchý rozvaděč, co jste našla se instaluje jako celek místo starého, což by ale znamenalo přinejmenším rozdělat všechny jističe stávající a nevím, zda byste se do toho pustila (a navíc to nedoporučuji) a myslím, že ani elektrikářovi se do takhle "malé" práce chtít nebude... A taky jsou to další peníze.

Od: lucyimp
Datum: 25.06.12 22:05

Můj otec je vyučený elektrikář..bohužel ne příliš ochotný zjistit, co a kde koupit :( Proto se ptám, jestli je možné zrušit původní rozvaděč a přepojit jističe do tohoto nového, jednoduchého, co jsem našla. Je to tedy technicky proveditelné s tímto krytem? Jiná možnost výměny asi není, nebo ano?

Moc vám děkuji za odpověď! :)

PS: asi špatně hledám, ale podobnou diskuzi jsem nenašla. Kdyby jste mi mohli poslat odkaz byla bych vám vděčná.

Datum: 25.06.12 21:35

Podobný dotaz se tu už nedávno objevil.Když se bude vyměňovat rozvaděč,tak už také jističe.Docela bych doporučil nechat jeden nepoužitý v rezervě,kdyby se instalace někdy rozšiřovala.

JABRAKA

Datum: 25.06.12 21:49

Jak praví kolegové - nejde jen o to, vyměnit kryt za hezčí:)

Vyměnit se musí celá ta krabice a její obsah - má-li to mít trochu smysl.

Nepokoušejte osud a svěřte tuto práci elektrikářovi, myslím, že nebude problém elektrikáře z okolí najít a pro něj je to práce na dvě hodiny.

Od: lucyimp
Datum: 25.06.12 22:11

:) já jsem účetní a jističe, kabely atd. radši opravdu nechám na elektikáři *smich* Jde o to, jak jsem již psala, že elektrikáře mám (neochotného, ale mám *smich*), ale nemám "materiál", tak bych chtěla poradit co mám koupit...co vše je potřeba. :)

Od: hop®
Datum: 25.06.12 22:15

I nákup nechte raději na elektrikáři, nebo ať Vám aspoň napíše seznam pořadovaného materiálu. Ale přesně, tak abyste jen jeho papír předložila prodavači v elektru...

doplněno 25.06.12 22:16:

*požadovaného...

A pokud je to opravdu elektrikář, určitě má v nějakém velkoobchodu slušné slevy...

Datum: 25.06.12 22:16

Nic ve zlém,ale pokud to váš známý není ochoten koupit,tak pochybuji že se do toho bude vůbec pouštět.

Raději bych nechal nákup na něj,případně na jiném elektrikáři.

Od: dan64
Datum: 20.07.12 07:16

Vyměnit i s jističi,práce max.na hodinku i s úpravou oplechování okolo rozvaděče.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.