Ufon roaming

Od: Datum: 23.06.12 22:06 odpovědí: 3 změna: 24.06.12 20:01

Snažím se najít na webu Ufona, jak před dovolenou aktivovat roaming a nějaký sazebník, ale nedaří se najít. Má někdo zkušenosti? Jde mi hlavně o volání z Ruska do Anglie, a z Ruska do ČR (přes Ufona). Mám ještě původní tarif Bez paušálu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 23.06.12 23:20

Obávám se, že Ufon je docela specifická záležitost.

Používá frekvenci 450MHz na které "u nás" začínal analogově Eurotel v době, kdy mobil měl velikost kufříku a hmotnost kufru, pamatujeme ještě telefonní čísla 0601... Právě tato frekvence bude mimo republiku pravděpodobně problémem, většina mobilních sítí i telefonů pracuje na frekvenci 900/1800Mhz nebo v USA 1900MHz, tyto frekvence jsou jakýmsi standardem.

Omlouvám se za možná příliš technické vysvětlení, jen jsem chtěl říci, že problémem nebude vlastní roaming, tedy možnost volat z jiné země, ale spíš technologické vybavení, kterým zahraniční operátoři disponují.

A když to zkrátím ještě více, s Ufonem pravděpoboně nebudete mít mimo republiku signál.

Doporučil bych přímo dotaz na Ufona (*88), A dle jeho reakce pravděpodobně pořízení "provizorního" telefonu se stardardní frekvencí sítě.

Ohodnoceno: 1x

Od: pizavis
Datum: 24.06.12 10:52

Ježíš! To mi vůbec nedošlo. Tak ono to opravdu nepůjde, ani telefon, který mám nebude schopen z Ruska volat, mají tam jiné právě ty frekvence (resp. se jedná o GSM jako u nás, přes které si také nezavolám :(

Od: wajda7*
Datum: 24.06.12 20:01

Jj, nezavoláte si. Lepší bude si pořídit nějakou dobíjecí kartu a vzít starej GSM mobil

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.