Přehrávání z pevného disku MY BOOK ESSENTIAL

Od: Datum: 21.06.12 17:35 odpovědí: 3 změna: 27.06.12 11:28

Nahrávám ze satelitu přes USB port 2,0 na pevný disk My Book Essential 500Gb.V počítači jde přehrát pouze nekódovaný program.Vytvořený film z mé kamery Sony DRC-SR 37E, pomocí Corel VideoStudio Pro X5 přehraju na pevný disk a přehrát z pevného disku v televizi přes USB satelitu nejde,i když nahraný záznam-třeba film, ze satelitu v televizi bez problému přehraji.Taktéž jde přehát z pevného disku 500Gb hudba i fotografie.Televizi mám Samsung model LE 32A756R1F.Prosím o radu v čem dělám chybu,že z pevného disku nejde přehrát v televizi můj film a v PC nahrané filmy ze satelitu.Satelit mám Golden Media UniBox 9060CRCI HD PVR Class.Protože jsem v tomto směru lajk-samouk a ročník 1946,tak prosím omluvte pokud se nevyjadřuji v odborných termínech a radu,pokud to půjde,vytvořte jako pro lajka.
Děkuji uctivě Pavel.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dedkoid*
Datum: 25.06.12 15:13

Zdravíčko, tak to bude nejspíš problém v kodecích. TV obecně neumí moc videformátů (mp4 ano, avi/mov/mpg/mkv jak které).

Zkuste si uložit kousek filmu v Corel VideoStudio X5 v různých formátech a zjistěte co poběží. Já třeba na běžné překódování používám Format Factory.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pepr®
Datum: 25.06.12 17:40
avatar

No ono hlavně tahle TV neumí přes USB video vůbec, jen mp3 a Jpeg. Ale pán píše, že přehrává video přes USB satelitu.
Pokud jsem dobře pochopil tuto větu že z pevného disku nejde přehrát v televizi můj film a v PC nahrané filmy ze satelitu tak to vypadá, že satelit nahrává ve vlastním (továrním) formátu, který PC nezná. Proto nejde přehrát nahrávka ze satelitu v PC. Tolik druhá část citované věty a co se týče té první části, tak se Pavle podívejte do návodu k satelitu, jaké podporuje videoformáty. Je možné, že jen jeden či dva. A zrovna to nejsou ty ve kterých je to vaše video.
Na TV jsem návod našel a jak píšu výše ta video přehrávat neumí.
Podle této věty z Atos.cz je možné, že satelit umí přehrát jen vlastní záznam.
Citace:K přijímači je možno připojit USB disk, na který lze nahrávat TV pořady a také přehrávat MP3 a JPEG soubory
doplněno 25.06.12 17:43:

Nějak blbne formátování, věta na třetím řádku od "že z pevného disku... " měla být kurzívou a podtržená je to citace z otázky

Ohodnoceno: 2x
 
Od: samouk*
Datum: 27.06.12 11:28

Děkuji laskavě za Vaší odpověď,kterou jsem pochopil a jsem za ní rád.Koukl jsem se do technických údajů od satelitu a tam je psáno :

Dekódování MPEG TS A/V:

-Přenosový proud - MPEG 2,H.264

-Výstupní rychlost - Max.120Mb/s

-Dekódování obrazu - MPEG-2,ML@ML,MPEG-4 part 10/H264

-Dekódování zvuku - MPEG-1Layer I/II,MPEG-2 Layer II,Dolby Digital

-Vzorkovací kmitočet - 32,44,1 a 48KHz

Ještě jsem vyzkoušel,že nahraný program,třeba ze ZDF jde v PC přehrát,to asi proto,že není kódovaný v satelitu,jako naše programy.Šlo by to nějakým programem odkódovat,abych si mohl program TV nahraný ze satelitu sestříhat a přehrát?

Děkuji a jsem s pozdravem Pavel.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.