DVD přehrávač a USB

Od: Datum: 02.02.13 23:56 odpovědí: 27 změna: 09.02.13 18:24
avatar

Mám takovýto problém: máme starší DVD přehrávač. Nezvládá však DVD s více soubory (tj. vypálených třeba 5 filmů na 1 DVD). Nemá však "díru na USB" (externí harddisk, flashku). Opravdu se mi nechce vypalovat každý film zvlášt, na nic jiného DVD nepotřebujeme. To samé třeba se seriály.

Neexistuje nějaká "krabička" nebo něco, čím bych mohla do DVD přehrávače připojit flashku a sledovat filmy z ní? Aby to bylo kompatibilní. Prostě nějaké rozšíření.

Neradte koupi nového DVD, zas tak často se na to nedíváme (vlastně za celou dobu, co ho máme, tak 2x).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 03.02.13 00:02

Jaké vstupy má televize (a příp i to DVD)? - nestačilo by - např., připojit počítač?

doplněno 03.02.13 00:05:

Proč se ptám - zřejmě TV nebude mít HDMI (které je velmi vhodné pro propojení PC/notes - TV), ale poměrně běžné jsou redukce VGA - SCART, které pro přenos obrazu stačí (jako přehrávač se používá počítač, jako monitor TV), jen by pak bylo potřeba ještě dořešit převod zvuku...

;)

doplněno 03.02.13 01:58:

..."zázračný káblík"... opravdu neexistuje - veškeré běžné vstupy DVD vyžadují aktivní posílání dat ze zdroje, kdežto flashka jen ´čeká´, co si z ní cílové zařízení načte - takže pokud DVD neumí s flash komunikovat přes USB, nenačte ji. Proto jsem se ptal spíše na ty vstupy TV a možnost připojení počítače...

To, co navrhuje Au (změnu FW a ´rozchození´ možnosti spouštění vybraného .avi) je taky možné...

Ještě by asi šlo nahrát celý obsah DVD jako jedno video (pospojovat soubory - třeba díly seriálu) - :-D :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: au1
Datum: 03.02.13 00:09

pokud používáte přehrávač tak často,že vás obtěžuje vypalování DVD, proč neinvestujete 5 stovek do přehrávače s USB který přehrává DivX?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 00:13
avatar

Předtím jsme přehrávač neměli/nepotřebovali. Tento jsme dostali zadarmo, že "je škoda to vyhodit". Dala jsem ho tedy mamce do obýváku a občas se chce na něco podívat. Jenže, když vypálím např. seriál, aby to mohl ten přehrávač přečíst, tak se na 1 DVD vejde tak 5 dílů, což je na pytel.

Nevím, jestli by šel připojit noťas k televizi (taky už je starší), ale já si ho stejně beru s sebou na privát, takže by se mamka nemohla sama dívat.

500 za DVD, který tak nutně nepotřebujeme, je dost. Pokud ale existuje nějaký gáblík nebo něco za 150 kč, tak proč ne.

Od: au1
Datum: 03.02.13 01:10

hm, ne, žádný takový zázračný gáblík pokud vím neexistuje. Vy potřebujete něco, co umí přehrát film tak, jak je uložen na PC třeba ve formátu .avi. Na to je potřeba software, který tohle umí přehrát. Tento software nemůže být uložen v žádném gáblíku. Jen v zařízení, které umí přehrát tento soubor. Nemyslím si,že by investice 500Kč byla tak děsivá, spočtěte si,kolik jste již dali za vypálená DVD (pokud nepoužíváte stále dokola RWčko). Já jsem to už vzdal dávno,a dobře jsem udělal. Mám externí disk, který sám o sobě umí přehrát filmy a seriály, dohromady i s diskem to stálo 2000kč, je tam tři...zadky seriálů a filmů, zapnutý je častěji než TV program, a DVD už nechci nikdy vidět :D Popřemýšlejte nad tím, třeba jako dárek mamince k narozeninám, či k jiné příležitosti. Alespoň to DVD s USB, kde se dá připojit fleška.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 01:20
avatar

Ale ten DVD přehrávač umí .avi. Ale jen v případě, že je na DVD jen jeden soubor (film). Když už tam jsou dva, tak to nepřehraje - neví který - prostě tam chybí ta "nabídka". A mít na flashce jen jeden film není problém, prostě se zbytek zálohuje do PC a během pár minutek se vymění za něco jiného. Ale když si vypálím obyč .avi film na DVD - dokonce i když to vypálím jako DVD dokument (a ne jako DVD film), tak to normálně přehraje.

Od: au1
Datum: 03.02.13 01:24

tak to řeknu hned, že to umí přehrát avi :D No, je to nějaké dívné a podezřelé, mělo by se dát vybrat film, pokud jich je na jednom DVD 5... Jaká je to značka a model? Určitě to na něm bude napsané. Je možné, že to byla nějaká chyba firmwaru přehrávače, a že výrobce později vydal novější firmware, který to umět bude. Zjistěte typ, pak můžem pátrat na internetu, jestli je novější firmware, a jak ho do přehrávače dostanem .)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.02.13 01:32
avatar

Dobrý den, možná by šlo vypalovat na DVD-RW (opakovaně přepisovatelné médium). Není to tedy asi řešení, ale nemusí se na každý film používat DVD-R (pak se možná hromadí a již na ně nikdo nekouká).

Pokud je DVD-RW značkové, tak se může formátovat a přepisovat mnohokrát (min. snad až 100x). Ale snad ten přehrávač načte DVD-RW - taky by to nemusel umět. Možná zkusit. Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.02.13 01:40
avatar

DVD-RW máme, ale už nejde přepisovat (je 5 let staré :D). Značku přehrávače řeknu asi až zítra, nejsem doma a fakt netuším, co to je. Když tam strčím DVD s filmem (třeba .avi) a zapnu přehrávač, tak to začne hned přehrávat - není tam prostě struktura složek/souborů, prostě průzkumník, abych to tak řekla.

Od: au1
Datum: 03.02.13 01:43

s tím RW si nelamte hlavu, mně Verbatim vydržel asi 30 cyklů přehrání,a pak bylo DVD KO. Byl to hlavní důvod, proč jsem prodával DVD rekordér.
No a co se stane, když do přehrávače žádne DVD nestrčíte, a zapnete ho? :) Objeví se nějaké menu, nastavení? Není tam někde skryto automatické přehrávání?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 01:51
avatar

Je tam jen bílomodré pozadí (nějaký obrázek). Když tam dám DVD, tak se objeví tabulka "načítání" a hned začne film.

Od: au1
Datum: 03.02.13 01:53

Ovladač k tomu je? je na něm tlačítko MENU? pokud ne, zkoušejte pomačkat všechna tlačítka, když je přehrávač zapnutý,a není v něm DVD. to by bylo,aby tam někde nebylo nastavení :D a pokud ovladač nemáte, tak je to... blbý

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.02.13 01:57
avatar

Dobrý den, řekl bych, že v nastavení je volba "přehrávat automaticky" aktivní. Možná by to šlo zrušit a ten přehrávač by místo přehrávání mohl hodit strukturu disku a tam stejně jako v PC vybrat soubor. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.02.13 02:01
avatar

Menu tam je, ale co si pamatuju, tak tam byly jen možnosti jako jas obrazovky nebo volba zvuku, titulků atd. No, schválně to prozkoumám, až se dostanu domů, je možné, že jsem něco přehlédla. Mám DVD po více filmech a opravdu se mi nechcou všechny vypalovat po jednom, kdyby si náhodou někdo chtěl něco z toho pustit.

Podívám se na to, a pak udělím body, jestli mi něco pomůže ;)

Od: ben®
Datum: 03.02.13 02:45
avatar

Dobrý den, tak ještě maličkost - zkusit vypálit na DVD-R více souborů AVI (normálně jako data) a po načtení disku v přehrávači a spuštění asi prvního souboru na DO zkusit volbu "skočit na další soubor" (patrně to bude znak šipky nebo dvojšipky vpravo). No, a jinak až se k tomu přístroji doma dostanete, tak zkusit najít něco v tom nastavení. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.13 02:59
avatar

No, to bych zkusila, kdyby to šlo. Ono to ale na přehrávači píše chyba disku nebo chyba přehrávání, teď si nejsem jistá.

Od: ben®
Datum: 03.02.13 03:14
avatar

Dobrý den, rozumím, ale nevím. Snad zkusit vypálit na disk (jako data) nějaké hudební MP3 a zkusit, zda naskočí menu a jdou volit nebo posouvat. Nevidím důvod, proč by to u video souborů mělo být jinak. Zdravím!

doplněno 03.02.13 04:45:

Tak mne ještě napadlo, že ta chybová hláška přehrávače může znamenat, že není schopen přehrát video kodek toho souboru. Ta koncovka AVI je společná pro více kodeků, tak z ní se to nepozná (jedině ve vlastnostech souboru). Při určité smůle jsou to zrovna ty filmy, které zkoušíte přehrát. A u souborů s koncovkou MPG by neměl být problém s kodekem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.13 11:34
avatar

Takže výsledek: I když jsme konečně našli kábl, který by byl schopen propojit přehrávač s noťasem/televizi s noťasem, tak to nefunguje (v tomhle viním TV). Je to škoda :/. V menu to nejde nastavit :D.

doplněno 06.02.13 11:36:

Mám 2 DVD - na jednom je jen jeden film v .avi a na druhém je více souborů (filmů) v .avi - včetně toho, co je i na jiném DVD sám. To DVD, kde je sám, jede bez problému. To, kde je jich víc, to prostě nejede.

Od: ben®
Datum: 06.02.13 12:01
avatar

Dobrý den, škoda - já už asi žádnou radu "nevypotím". Možná někdo v minulosti poškodil systém přehrávače (firmware) nebo ho zkoušel neodborně aktualizovat a toto je výsledek. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.02.13 12:55
avatar

Můžu se zeptat, jak vypalujete ten jeden film a jak těch více na to jedno DVD? Mám na mysli to, že jestli ten jeden film zabere na disku dejme tomu přibližně stejné množství místa, jako těch pět? Problém může být v tom, že program, kterým to pálíte, to může automaticky komprimovat podle velikosti média a ten přehrávač nevezme kodeky? Takový nápad jenom.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.02.13 16:20
avatar

No, vypaluju to stejně - jako DVD dokumenty (nebo jak to je). Vpodstatě stejně, jako kdybych to dala na flashku. Ale je pravda, že se v tom přehrávači asi někdo vrtal, takže to asi nerozjedeme kvůli tomu. Ono je to prostě v tom, že ten přehrávač nerozezná "kapitoly" nebo "soubory", pokud tam ten soubor není jeden nebo pokud to není speciálně vypálené s kapitolami (jenže to značně zvyšuje velikost - vejde se tam míň věcí). Mluvili jsme o tom a spíš než nový DVD přehrávač, budeme někdy v budoucnu kupovat novou TV s USB vstupem.

Body jsem dala třem registrovaným, kteří reagovali ;).

Datum: 08.02.13 16:45

Mám stejný problém. Mám DVD rekordér HOMETECH starší konstrukce, který také umí dekódovat soubory . AVI i DIVIX, ale nemá vstup USB, pouze kompozitní video a zvuk - jsou tam 3 cinche - bílý, žlutý a červený. Jinak má 2 x SCART - na jednom je TV a na druhém SAT přijímač. Potřeboval bych také nějaký jednoduchý přístroj s USB, který bych připojil (ale nevím jak) k tomu rekordéru a mohl z flešky přehrát film ve formátu AVI. Poradí někdo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 08.02.13 23:47
avatar

Dobrý den, jak již bylo uvedeno, tak žádný zázračný propojovací kabel na toto není. A pokud by snad byla nějaká chytrá krabička (dekodér - převodník), tak by byla v cenové relaci srovnatelné s nákupem multimediálního centra. Takže, řešením by asi bylo buď TV se vstupem USB (flashka, ext. HDD) nebo to multimediální centrum (krabička s HDD a vstupem USB). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.13 11:36

A co setopbox s USB vstupem připojit na DVD rekordér pomocí SCARTu?

doplněno 09.02.13 11:37:

To by asi bylo nejlevnější řešení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ben®
Datum: 09.02.13 12:26
avatar

Dobrý den, ano, to by jistě šlo. Také můžete propojit PC nebo třeba koupit starší NTB jen pro přehrávání filmů a propojit. Jenom dejte pozor - né každý vstup USB je pro přehrávání filmů a je třeba si to ověřit ve specifikaci výrobku. Já mám starší TV s USB, ale umí přehrát jen fotky a MP3 (film ne). Některá USB jsou dokonce jen pro servisní účely. Zdravím!

doplněno 09.02.13 12:29:

možná by šlo zakoupit i přenosný DVD přehrávač s USB a propojit

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 09.02.13 12:42

Bylo by možné koupit něco jako toto - http://www.gospos.cz/u-screen…-in-multimedia-player-x147713 a k DVD rekordéru připojit pomocí rozbočení SCARTu - http://www.lan-shop.cz/rozdvo…rt-m-2x-scart-f-2x20-cm-86423 , ale přijde mi to jako příliš složité (´pře-kabelózní´) řešení vůči koupení nového DVD s integrovaným USB...

:-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.13 15:16

To je přesně to, co jsem si myslel, že by šlo. Chtělo by to ale ten rozbočovač SCART, aby netrpěla ta zásuvka SCART u TV častým připojováním a odpojováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 09.02.13 18:24

Nevěřím. Pokud se vám podaří na jedno DVD vypálit 5 filmů v MPEG2 tak je musí přehrávač přehrát.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.