SmartPhone - výběr

Od: Datum: 20.06.12 12:25 odpovědí: 8 změna: 25.06.12 08:23

Dobrý den,

chystám se si koupit nějaká chytrý telefón. Chci do něj dát cca max. 6000. Budu na něm hrát hry a používat různé aplikace a pod.

Preferuji Android a HTC. Momentálně mě zaujal HTC one V. Ale pokud si myslíte, že by pro mě byl vhodný jiný, tak napište. Pokud máte s One V zkusšenosti, tak napište též .)

Děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.12 16:49

Koupil jsem tohle http://mobilni-telefony.heureka.cz/huawei-ascend-g300/ momentálně jediný telefon na trhu s cenovkou pod čtyři tisíce /u vodafonu/ se 4" displejem. Máš k tomu i recenze, další recenze je na svět androida. S telefonem jsem nadmíru spokojený, ale momentálně, alespoň u fodafonu je nedostupný. Minulý týden došla jedna várka, po které se jen zaprášilo a jsou další objednávky na příští dodávku.

Od: bena*
Datum: 20.06.12 18:40

No do Huawei bych moc nešel, s jejich modemy nemám dobré zkušenosti, myslím, že i ty mobily vydrží tak tak do konce záruční doby. a budou se přehřívat a blbout jako ty jejich modemy.

Ten HTC One V určtiě špatně nevypadá, trváte-li na značce HTC a operačním systému Android, tak bych mohl doporučit koupi.

Od: huhuhu
Datum: 20.06.12 19:53

Na HTC netrvám (pouze ho preferujui-v rodině už máme a naprostá spokojenost). Ale ten Android je pro mě dost rozhodující.

Od: panbezbot*
Datum: 20.06.12 20:21

Musí být nový? Doporučuji použitý HTC Desire nebo HTC EVO 3D, když už tak jen se záručákem ;)

Od: bena*
Datum: 20.06.12 20:38

Myslím si, když telefon s androidem, tak buď htc nebo Sony Ericsson. Takový ty laciný číny stojí opravdu za vyliž prdel (takové Sciphone a další NO_NAME značky) - to je jak hračka, výdrž opravdu mizerná, spadne to, je to na kousíčky, je to šizené všude jen kde to jde, časem špatné kontakty na klávese/ách, display se často rozhazuje - kliknete tam a ve skutečnosti to reaguje kousek vedle, hrozně se to ošoupe, prostě škoda peněz. O baterii nemluvě, kapacitu pořádně neudrží.

Do Samsungů bych taky moc nešel, baterie žádná sláva, plasty mizérie, často jsou s nimi i další jiné problémy.

Osobně, když doporučuju telefon, tak Nokie, protože ty se asi jako jediné ještě vyrábí v Evropě, mají dobrý servis, výdrž je opravdu slušná na dnešní dobu, kdy se vše vyrábí jen tak, aby to vydrželo do konce záruční doby, možná chvíli přes ni. Jediný, co Vás může odradit je právě absence Androidu, Nokie mají Symbian, do nových se dává WIndows Phone. Samozřejmě i pro tyto systémy je dost aplikací a her, ale Androidu se to nemůže v počtu vyrovnat. Ale zase každý systém má svý pro a proti, Android má taky svý proti, je dost zranitelný, hackeři se na něj zaměřují, měsíčně vyjdou desítky a desítky nových virů, problémem je trochu i google, protože ten má dost průšvihů ohledně bezpečnosti a etiky, jedná se třeba o odesílání důvěrných dat do googlu, atd., atd.

Datum: 21.06.12 00:04

vždy jsem se zastával nokie, že dělá dobré telefony a dělá, manželka má E52 a po kvalitativní stránce je to slušný mobil, žádný plasťák, slušná výbava včetně karty a držáku do auta v balení a první moment byl u mě takový, že bych si ho vzal taky, ale ten symbian je prostě neohebný, nikam te to nepustí a takový mobil tímto hrozně ztrácí na použití. Navíc malý displej se dnes už nenosí. S tím huawei jsem naprosto spokojený, mám ho víc než týden a je blbost, že by se sekal, a to mám spuštěných aplikací několik, odezva je rychlá, displej paráda, jen ne na slunci, jinak ok, video ve full hraje jak břitva, ani jednou se nesekl. Ostatně na heuréce jsou s ním všichni nad míru spokojení, baterie je jako jedna z mála spíš nadprůměr, u těchto telefonů s tímto displejem viz test na svět androida, který je ok! Pokud někdo namítá, že je to čína, tak ty čínské součástky jsou všude, i v armádních amerických letadlech. A jestli by měl vydržet jen záruku? stojí přece čtyři tisíce, ne jednou nebo dvakrát tolik, jak srovnatelná konkurence. Navíc vodafon by určitě nešel do nějakého šméčka, který by musel neustále opravovat či servisovat, to opravdu ne, navíc je to jediný dovozce, všichni ostatní berou přes vodafon. Soused měl dva kousky ipad po pětadvaceti tis kus, a neustále to měl v servisu, oba dva, pak přešel na samsung sII a nyní má ten samý huawei, kromě velikosti displeje nezaznamenal žádný rozdíl ve výkonu. Za mě - za tu cenu je to hodně slušný mobil, navíc slíbená aktual na verzi 4.0.

doplněno 21.06.12 00:30:

http://www.svetandroida.cz/hu…ivitejte-novou-legendu-201206

Od: bmbx®
Datum: 21.06.12 00:28

Tak, tak - lidi si nějak nemůžou zvyknout, že tak jako Japonci po válce, pak Korea a teď Čína prostě začíná být tecnologicky na výši :D

Od: mark819819
Datum: 25.06.12 08:23

je dobře že jste zdůraznil hraní her, díky tomu vím jak poradit

je pro vás velmi důležitý výkon 3D akcelerátoru, měl by to být MALI-400

nebo Adreno-220 nebo 225 nebo 320 (prostě 220 nebo lepší)

zde máte testy 3d výkonu jednotlivých android telefonů

http://nena.se/nenamark/view?version=2

pak je pro vás velmi důležitá velikost interní paměti a možnost připojit sd kartu pro data hry

XPERIA U má sice špičkový výkon vícejádrového procesoru, velmi dobrou 3D grafiku, ale má opravdu maličkou pamět pro herní data (a že si mnohé hry ukousnou třeba i 1Gb dat, xperia u vám nabízí pouhé 4GB takže tam vedle hudbya fotek už nedáte skoro nic)

HTC DESIRE (slabý výkon který už nestačí na nové 3D hry, velmi malá interní paměť)

a tak by se dalo pokračovat...

chce to vybírat mezi těmi lepšími, osobně bych vám doporučil připlatit ještě 2 tisíce a koupit teleofon GALAXY S II i9100 který vás opravdu nezklame

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.