Jak funguje časový spínač?

Od: Datum: 17.06.12 07:58 odpovědí: 13 změna: 18.06.12 10:41

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak přesně funguje časový spínač? potřebovala bych,abych jej nemusela nastavovat každý den, ale abych ho mohla nastavit jen jednou a on by každý den fungoval v jednom časovém rozmezí. jde mi o zářivku pro akvárium, často jsem o víkendech pryč někdy i nejdéle týden a tak potřebuju něco spolehlivého. jinak je také problém, že dost často vypínají proud, tak bych potřebovala něco, kde by nehrozilo rozhození času.Děkuji předem za vaší odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.12 08:20
Mohu Vám doporučit třeba tyto spínací hodiny. Jsou na jednoduché mechanické nastavení času, interval spínání od 15 minut, vložíte do zásuvky, připojíte zářivku, v některých typech je záložní akumulátor pro případ výpadku sítě.
Najdete na http://www.elektro-paloucek.c…-hodiny-do-zasuvky-denni-dt01
Nebo i jiné typy, hledat pod heslem spínací hodiny do zásuvky, nebo časové spínače
Ohodnoceno: 3x

Od: zakovadrahoslava*
Datum: 17.06.12 08:40

rozumím tomu dobře tak, že čas kdy zapojím zářivku si bude pamatovat jako spínací a když to nastavím na 12 tak to za 12h vypne? a tak to už bude fungovat každý den aniž bych k tomu chodila? jsem v tom úplně laik a na netu o tom moc psáno není, jde mi o to, aby to nefungovalo třeba jako minutka, když je to bez displeje, to má svůj vnitřní čas nebo to funguje na úplně jiné bázi?

Od: bartas*
Datum: 17.06.12 09:25

Nastavíte si kdy mají sepnout a kdy vypnout např. od pondělka -neděle a čas od -do http://www.tipa.eu/cz/spinaci…talni-tydenni7-denni/d-87500/ tyto mají víc možností nastavení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.06.12 10:49

Funguje to proste jako hodiny v zasuvce. Po celou dobu podle casu se jedno kolecko toci do doby, kterou mate nastavenou. V tu chvili sepne zasuvku a to co mate v zasuvce bude fungovat. Po urcite dobe, kterou mate nastavenou zase vypne.

Tou dobou myslim primo cas, ne jako vami zminena minutka. V 18.00 zapnout a v 5.30 treba vypnout.

Ohodnoceno: 2x

Od: hop®
Datum: 17.06.12 11:10

Doporučil bych digitální hodiny z odkazu od "bartas", fungují i po výpadku proudu, jednou je nastavíte a fungují stále.

Mechanické je v nich pouze relé, takže nehrozí opotřebení, návod k programování je velmi podrobný a pochopitelný.

Ohodnoceno: 2x

Od: lujs®
Datum: 17.06.12 12:54

Hope nevíte jak dlouho vydrží ,,bez proudu" a potom zase naskočí na ,,aktuální čas"?.?.?

doplněno 17.06.12 14:30:

Díky Hope.

Od: hop®
Datum: 17.06.12 13:06

Lujsi, vyzkoušené to nemám, ale ty kvalitnější mají záložní NiMH baterii, takže odhaduji minimálně dny a týdny...

Od: bmbx®
Datum: 17.06.12 15:09

Je to řádově několik dní a po opětovné dodávce proudu hodiny naskočí a vše funguje dál. Tyto hodiny mívají i režim náhodného spínání - použití pro nahodné rozsvěcení světla v nastaveném časovém intervalu pro odlákání zlodějů :D

Datum: 17.06.12 11:13

Ty jednoduché jsou k akváriu ideální. Je tam kolečko, kde je kolem něj několik černých zobáčku. Každý z nich tvoří 15 minut a celé kolečko je 24 hodinové. Pokud potřebuji v 6:00 zapnout, tak vysunu u tohoto údaje zobáček ven a následně od této hodiny všechny zobáčky až třeba po zobáček s časem 18:00. Na vnějším okraji je spínač, a jak vjede na zobáček, tak jej ten zobáček zvedne (sepne mu kontakt) a zvednutý bude do doby, nej s posledního zobáčku sletí dolů (v tomto případě na 18:00).

Zobáčky jsou po 15 minutách, takže v průběhu je možné jedním zobáčkem sepnutí na 15 minut přerušit a podobně ;).

doplněno 17.06.12 11:17:

Ale většina těchto jednoduších nemá záložní zdroj a napájí se ze zásuvky. Při výpadku se čas zastaví a po nahození jede od času, kde se předtím zastavil.

Se zálohou jsou lepší ty digitální, kde se čas jednou nastaví a už se o spínací hodiny nemusíte starat.

Datum: 17.06.12 18:23

velice děkujeme za odpovědi, nakonec jsme koupili digitální se záložní baterií a myslím, že budeme spokojeni. nastavení je mnohem jednodušší zdá se jednodušší než u těch mechanických. dá se u nich nastavit 8 programů i když mi stačí jen jeden tak fakt super

doplněno 17.06.12 18:28:

jinak dala jsem na doporučení a mám http://www.tipa.eu/cz/spinaci…talni-tydenni7-denni/d-87500/

Od: lujs®
Datum: 17.06.12 18:32

Potom sem napiště kolik času vydrží bez proudu a pak naběhne na aktuální datum a čas.

doplněno 17.06.12 18:57:

Tak to si asi pořídím taky.*smich* Jenom ta dobíjecí baterie stojí minimálně 60 korun.

Datum: 17.06.12 18:40

v návodu je psáno > 100 hodin, tak to asi vydrží určitě i několik dní jak psal @bmbx . jinak je tam baterie Ni-Mh 1,2V, která je mimo jiné dobíjecí, takže by to dle mého názoru mělo vydržet hlavně ty občasné výpadky elektřiny beze změny času.

Datum: 18.06.12 10:41

Udělala jste s nákupem dobře. Slouží mi už léta.;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.