Fotak, kompakt s raw

Od: Datum: 13.06.12 14:54 odpovědí: 10 změna: 15.06.12 23:38

Poradite vhodny kompakt s moznosti foceni do raw? Nebo radeji ozelet raw za moznost lepsich parametru? Cena asi 10 000 Kc. Libil by se mi Lumix TZ30. Dekuji za informace.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 13.06.12 14:56

Když se vám líbí a RAW je pro vás důležitý - není co řešit ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.06.12 15:08

Koukni se na Casio, třeba já mám Casio EX-FH100 a tam možnost RAWu je. Ale přiznám se že na rozdíl od fotek ze zrcadlovky ho tady nepoužívám.

Datum: 13.06.12 15:11

Nechtěl bych se plést, ale mám dojem že právě TZ30 RAW neumí...

Na druhou stranu u kompaktu (tohoto typu) mi opravdu nepřijde RAW nijak moc užitečný..

Ale je to Vaše volba pokud ho chcete..

Od: jdukolem
Datum: 14.06.12 23:20

Datum: 15.06.12 18:00

Canon PowerShot SX130 IS

pokud jste šikovný,tak tento je správná volba,canon oficiálně raw nepodporuje,existuje ale utilitka CHDK,která se nainstaluje na SD kartu v telefonu,a RAW yázračně funguje :)

http://en.wikipedia.org/wiki/CHDK#Custom_firmware

úspěšně používám k plné spokojenosti

doplněno 15.06.12 18:02:

zde je info (google překladač)

CHDK

Svobodný software Canon Hack Development Kit (CHDK) projekt, začal Andrey Gratchev , úspěšně zvýšena mnoho Canon PowerShot kamery bez nahrazovat si firmware . [ 14 ] To umožňuje obrovskou programovou kontrolu nad mnoha kompaktních fotoaparátů Canon, který umožňuje uživatelům přidávat funkce, včetně her a skripty napsané v UBASIC nebo Lua . Mezi vlastnosti patří fotografování v RAW, USB kabel dálkové spouště, detekce pohybu spouští fotografii, přizpůsobitelný vysokorychlostní kontinuální (burst) Tv, Av, ISO, a Focus bracketing (zvýšení hloubky ostrosti ), 1 Gig video velikost mezní odstraněna v předchozích fotoaparátů, času závěrky, clona, ISO a ovládáním v rychlostech závěrky 64 "až 1/10, 000" a vyšší). [ 15 ]
Pro projekt CHDK pro doplnění nebo rozšíření firmware, bylo nutné získat kopie originálu fotoaparátů firmware, v některých případech to lze provést prostřednictvím čistě softwarové metody, zatímco ostatní [ 16 ] spoléhat na metody pomocí blikání LED na fotoaparátu jako optické sériový port pro přenos firmware do hostitelského počítače. [ 17 ]

Datum: 15.06.12 18:12

Pokud se tazateli líbí ten Lumix, tak rozhodně nepůjde do Canóna SX ;), ale do něčeho podobného a to jsou třeba ty zde zmíněné Ricohy.

Datum: 15.06.12 18:20

jasně,ale také mu jde o RAW ;)

doplněno 15.06.12 20:43:

http://www.srovname.cz/canon-…ot-s90/srovnani-cen/k.1316686

já prostě rád Canon *palec*

Datum: 15.06.12 18:24

Ricohy většinou RAW podporují, je to u nás docela neznámá značka a málo se sem dováží, je to škoda protože za málo peněz nabízí hooooodně muziky a pro amatérské použití by strčily jejich výrobky Canona a spol. s přehledem do kapsy :D

doplněno 15.06.12 18:36:

No tak jsem hodil oko na net a už to není pravda, už se na RAW v nových modelech vykašlali :(

Od: jdukolem
Datum: 15.06.12 20:51

Já to nestudoval,ale zrovna ten první,na který jsem se podíval RAW má http://www.fotoskoda.cz/eobchod/ricoh-gr-digital-iii

Datum: 15.06.12 23:38

Ano tato řada je má, ale to je poněkud jiná kategorie, mimo jiné má pevné ohnisko - je bez zoomu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.