Opravna digitálních fotoaparátů

Od: Datum: 12.06.12 07:24 odpovědí: 19 změna: 13.06.12 11:04
avatar

Dobrý den, porouchal se mi digitální fotoaparát zn. Canon. Protože bych jej za 14 dní moc potřebovala, prosím, zda byste někdo nemohl poradit dobrou opravnu na Pardubicku, Chrudimsku, či v okolí. Do velké vzdálenosti bych jej musela posílat a to by se určitě nestihlo vrátit. Proto hledám opravnu ve své blízkosti, abych ji mohla navštívit osobně a domluvit se na místě. Předem děkuji za případné rady.*slunce*Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: xart*
Datum: 12.06.12 07:44

Jestli je to nějaký malý kompakt, tak si snad raději kup nový ... oprava se ti asi nevyplatí ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 08:02
avatar

Bylo by pro zákazníka ideální, kdyby bylo pro digitální fotoaparáty tolik opraven, co je míst, kde je prodávají...že?

Ne, tak to zdaleka není...a digitální fotoaparát Vám opraví jen na velmi málo místech v ČR...některé dokonce jen přímo ve značkovém servisu a nikde jinde.

Pokud se jedná o levnější kompakt, pak je poměrně pravděpodobné, že oprava by stála více, nebo stejně jako nákup nového fotoaparátu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 08:22
avatar

Vím, pánové, že máte pravdu, ale mám k té věcičce i určitý citový vztah. Cenu neznám, byl to dar od dcery. Foťák mě doprovázel všude a dělal opravdu pěkné snímky, vozili jsme si ho do Itálie, na Sázavu a co parních lokomotiv a co traktorů mi nafotil. Tak bych byla ráda, kdyby nám sloužil dál. Ale vím, že jistě nebude snadné opravnu sehnat a navíc, kdo ví, jaká bude ta cena. Uvidíme, budu ještě chvíli hledat, máme čas do 23. 6., kdy chceme jet na traktoriádu a tam bych se bez foťáku jistě neobešla. Díky, Jaga.

Datum: 12.06.12 08:24
avatar

Zkuste nejdříve Canon ČR, jestli na Váš typ fotoaparátu vůbec existují ještě najaké náhradní díly..

Zvláště v nižší třídě se typy fotoaparátů mění častěji, než si někdo mění ponožky...a pokud je fotoaparát starý třeba 4 roky, pak bych o nějaké opravě upřímně pochyboval..

doplněno 12.06.12 08:26:

P.S.: chápu Vás, také bych se bez fotoaparátu neobešel...ale mám to jednodušší než Vy, mám jich doma tolik, že porucha jednoho (i když se mi to stalo 1x v životě) neznamená že nemohu fotit s dalšími.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xart*
Datum: 12.06.12 08:43

Každá věc má svou životnost a u elektroniky obecně to platí 2x tolik. Jak psal kolega, zkusit se poptat v CANONu, ale moc bych na to nesázel. Hold si budete asi muset koupit nový foťák a tenhle dát do vitrínky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.06.12 08:47

Autorizovaný servis foťáků Canon je AWH. Já než bych něco poslal u nás do servisu, tak to bych si radši usekl ruce. Mé zkušenosti od elektroniky, přes fototechniku, bílou techniku až po automobil...

doplněno 12.06.12 08:50:

Co konkrétně se porouchalo? Je úplně mrtvý? Ono se nic neopravuje, ale mění. U kompaktu jsou 4 díly :D - kryt, display, základní deska, objektiv. Pokud to už neexistuje jako náhradní díl, tak máte smůlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 09:00
avatar

Tak v podstatě není nutné dávat fotoaparát do servisu v ČR...

Pár kolegů fotografů dává servisovat své fotoaparáty Nikon do Vídně...Mají to tam často blíž, než do Prahy...a servis je údajně lepší..osobně to ale ověřeno nemám.

Ovšem tady musíme zase zpět na zem..zde se nejedná tazatelce o DSLR za několik desítek tisíc Kč, ale o kompakt..a tam by cesta do zahraničí smysl neměla..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 09:19
avatar

Pro bmbx: Mrtvý není. Byla jsem v sobotu v ZOO v Liberci, ke konci výletu mi to oznámilo, že mám vyměnit baterie. Mám samonabíjecí, měla jsem je do foroty s sebou. Po výměně baterií byl náhled v prohlížeči normální, ale snímek velice světlý až bílý. Po přenesení na PC doma na snímcích nebylo vidět téměř nic.

Doma jsme vyměnili několik sad baterií a problémy jsou pořád, takže v bateriích to není. Prostě náhled před focením je v pořádku, fotka je k ničemu, velice světlá. Jaga.

Od: bmbx®
Datum: 12.06.12 09:30

Zkuste prohlédnout celé nastavení, nebo nastavit tovární nastavení, pokud má někde schovaný reset tak resetovat. Jaký model to je? Zkuste fotku v různých podmínkách i tmavých podmínkách a zkontrolujte jaký automatika zvolí čas a clonu...Pokud má ruční režim tak nastavit clonu čas ručně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 10:08
avatar

Máme od něj vše schované, resetování nepomohlo. Je to model Canon PowerShot A 460.

Pokud to jinak nepůjde, poprosila bych tady rádce o radu, co jiného koupit. Nevyznám se v tom. Aby to mělo podobné vlastnosti, jako tento Canon, nebyl to žádný šunt, ale současně cenově tak nějak přijatelný. Co byste mi radili za značku a typ? Byla jsem zvyklá právě na tento. Díky. Jaga.*slunce*

Navíc jsem zjistila, že již nelze přenést fotky do PC, což nikdy nedělalo sebemenší potíže.

Datum: 12.06.12 09:39

Hmm, špatně měří expozici. Buď bude někde nechtěně nastavená kompenzace expozice, případně je klidně možné že je jen špinavý objektiv. Nebo nebylo to focené v protisvětle nebo třeba bleskem přes sklo?

doplněno 12.06.12 09:41:

Dejte někam ke stažení nějakou originální "bílou" fotku bez jakýchkoliv úprav. Pokud je jen špatně nastavený foťák tak by to mělo být k přečtení z EXIF dat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.06.12 09:50

Foťák může měřit dobře, ostatně expozici měří z čipu CCD, ale může být zaseklá clona, což u kompaktů je lamela s jednou maximálně dvěmi různě velkými otvory nebo šedý filtr. U malých objektivů to ani jinak nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jdukolem
Datum: 12.06.12 09:59

Jestli že je snímek světlý,jakoby hrubě přeexponovaný s jemnými čarami přes,jedná se o vadný čip.Oprava žádného kompaktu není rentabilní.Samonabíjecí baterie je co? Občas by se hodily.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.06.12 10:05

Tato závada se projeví i při náhledu a pokud by byl foťák z roku 2005-2006 byla by oprava zdarma - jednalo se o vadnou sérii čipů od fy Sony různých velikostí i do videokamer - postiženo bylo výce finálních výrobců včetně Canonu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.12 09:02

Zkuste se zeptat v nějaké místní prodejně, ale obávám se že je to bez šance. I kdyby někde v okolí servis byl, tak se blíží prázdniny a dovolené takže budou mít práce nad hlavu a těch 14 dní by asi nestihli. Takže za téhle situace asi opravdu nezbyde nic jiného než koupit novou mašinku, třeba zase Canon ať to má podobné ovládání i vlastnosti.

.

PS: jedna možnost tady je, ale je to "sviňárna" takže doufám že jí odmítnete. Objednat foťák přes internet, v klidu si akci nafotit a do 14 dnů vrátit zpět. A mezi tím nechat vlastní foťák opravit v autorizovaném servisu. Je to sice podraz, ale zákony jsou tady takové že je tento podraz na prodejce legální.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 12.06.12 10:10
avatar

Petře, dík za radu, ale "sviňárnu" opravdu dělat nebudu. Na to nemám žaludek. To si raději něco legálně koupím a nebudu mít pitomý pocit, že jsem někoho napálila. *hi*Jaga.

Od: bmbx®
Datum: 12.06.12 16:27

Zkuste dát nějaké vzorkové foto za hodně rozdílných světelných podmínek, možná by se dala stanovit předběžná diagnóza ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 12.06.12 10:50
avatar

Dobrý den Jago. V Prardubicích, máte velice chytré muže. Dokážou zázraky s kamerama a fotoaparáty. S naším fotoaparátem Konica Minolta- nový dost drahý, si nikdo nevěděl rady, výrobce skončil, oni radu věděli.

*cteni*

Kde je obchod. Zelená Brána, uprostřed města, je lékárna po pravé straně, naproti je prodejna foto. Poradí i při problému s kamerou, fakt jsou odborníci. Vzala bych fotoaparát přímo do prodejny, řekněte, co máte za problém, když vám neporadí, co s tím, tak poradí, kam se obrátit. Jen můj názor.

doplněno 12.06.12 11:20:

Omlouvám se: Má tam být prodejna FOTO, je to přímo rohová prodejna, naproti lékárně, přes silnici.

doplněno 12.06.12 11:29:

Našla jsem na internetu, kde prodejna je.http://www.mapy.cz/#d=firm_22…&x=15.773402&y=50.036640&z=15

Tady je prodejna.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.06.12 11:04
avatar

Tak vám tady všem pěkně děkuji, nakonec jsme dali za pravdu většině z vás a rozhodli se pro jiný přístroj. I když tento je z roku 2008, tak si myslím, že mohl sloužit déle. Co to jsou 4 roky v životě lidském!:(

Vybrali jsme zase Canon, na portálu Heureka jsem porovnali ceny. Jenže nikde ho ted jako naschvál nemají, už 3 prodejci nám sdělili, že je momentálně vyprodáno a další distribuce začne až začátkem července.

A já mám fotit 23. 6. slavnou traktoriádu, včetně našeho stroje. Tak nevím, jak to udělám, ale musím si asi vypůjčit foťák - nejlíp od dcery.

Tak se mějte všichni hezky a ještě jednou dík, že jste se mému problému věnovali. *slunce*Jaga.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.