Koaxiální kabel - špatný signál kabelové TV

Od: Datum: 11.06.12 09:42 odpovědí: 5 změna: 12.06.12 10:13

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně koaxiálního kabelu. Právě jsme zrekonstruovali byt v paneláku s komplet novými rozvody elektřiny a sítěmi (internet, tv). Všechno funguje jak má až na jedno - TV. Přinesli jsme na byt s nadšením naší novou televizi (panasonic TX-P50GT30) a místo krásného obrazu nám vyrazila dech síla signálu - pouze nějakých 40% (20%).
Teď se trochu pokusím nastínit naši situaci. Nové rozvody jsou vymyšleny tak, že
máme "centrální" místo v chodbě, kam je přivedena kabelovka od UPC. Z tohoto místa pak vede NOVÝ koaxiál v drážkách v panelu do každého pokoje.
Do ložnice je to cca 8m délky kabelu, který je zakončen TV zásuvkou. Na vedení kabelu jsou 4 pravoúhlé zlomy. SÍLA SIGNÁLU V LOŽNICI JE cca 40 %. Do obýváku je koaxiální kabel veden převážně v podhledu, na kabelu je pouze jeden pravoúhlý zlom a délka je nějakých 10 m. SÍLA SIGNÁLU cca 20 %. Pouze upřesním, že koaxiální kabel jsem asi zrovna nekoupil nejkvalitnější (20m _ 250kč), koupil jsem ale ten silnější. Vedení koaxiálu ve drážkách v panelu je spolu s rozvody elektřiny.
Zkoušel jsem spojit TV koaxiálem na přímo ze zásuvky UPC v chodbě a síla signálu byla 100%, takže vylučuji, že by chyba byla na straně UPC. Smířil jsem se tedy s tím, že chyba je na našem NOVÉM vedení. Uznávám, že pro tok signálu není nejlepší mít koaxiál x-krát zahnutý do pravého úhlu, nechápu potom ale proč je v ložnici lepší signál než v obýváku.
Předem děkuji za každou radu, poznámku, návrh na zlepšení.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lllll
Datum: 11.06.12 10:40

Podívejte se do katalogového listu koaxu jaký má povolený minimální poloměr ohybu, a potom zpytujte svědomí. Stačí jeden ostrý ohyb, a signál jde dolů. Nezáleží na počtu ohybů ale na tom, jak moc se vám povedlo zdeformovat souosost kabelu.

Od: des*
Datum: 11.06.12 10:44

Koax nesmí mít pravouhlý zlom.Poloměr ohybu musí být odoka jako průměr pivní lahve.Také se podle ní krásně ohne.Pokud uděláte pravoúhlý zlom středový drát se prořízne až na opletení a zkratuje se.Abyste neměnil celý kabel,odstřihněte ty pravoůhlé a naletujte tam průměry jaké tam patří. http://www.jiklservice.cz/kabelove-rozvody.php

Od: wazi*
Datum: 11.06.12 18:55

Prekomtrolujte zapojeni zasuvek - musi byt dotazenej jak vnitrni vodic tak take stineni. Mel sem stejnej problem s UPC a po revizi vsech spojv je po problemu.

Datum: 11.06.12 19:37

Podle mých zkušeností musí být každá anténní zásuvka, na které chceč provozovat programy od UPC, koncová, nesmíš tam nikde použít průchozí.

Ohodnoceno: 1x

Od: kinyo
Datum: 12.06.12 10:13

Děkuji moc ladinpraha Vaše odpověď mi vyřešila problém :) pravoúhlý ohyb nevadil, dokonce ani ne, to že se nejednalo o super kvalitní kabel. Ale po odpojení zásuvky a zapojení rovnou do TV je signál 100 % :) paráda...díky moc

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.