Nokia Asha 302

Od: Datum: 09.06.12 18:49 odpovědí: 7 změna: 10.07.12 14:04

Zdravím,máte někdo Nokii Asha 302? Chtěla bych se zeptat,jestli tento mobil má dotykový displej :) Na některých stránkách je napsané,že má,a na některých,že ne :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.06.12 20:27
avatar

Na stránkách nokie to najdete zcela určitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mark516
Datum: 13.06.12 15:30

displej má dotykový, ale ve srovnání s dotykovými

Android telefony za podobnou cenu, je Asha šmejd, který se nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zkusenyradce
Datum: 13.06.12 15:28

především upozorňuji že je to hloupý telefon pro který nenajdete žádné aplikace ani hry. Narozdíl od Android telefonů ve kterých je hodně populární systém a tisíce aplikací i her.

Asha je sice levná ale i tak se nevyplatí, vyplatí se raději koupit nejlevnější dostupný android telefon jako například tyto http://mobilni-telefony.heureka.cz/f:2479:101172;p:-2500/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radce
Datum: 13.06.12 15:32

pokud vyloženě požadujete tento typ konstrukce s klávesnicí pak by vás mohl spíše zaujmout model


Motorola XT311 FIRE

s operačním systémem Android a za podobnou cenu

viz http://mobilni-telefony.heureka.cz/motorola-xt311-fire/

...

nokii nemohu doporučit, poslední dobou se vydala cestou velice hloupých telefonů s minimem dostupných aplikací a her

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radce
Datum: 13.06.12 15:34

dá se sehnat za cenu těsně nad 2000,- kč

video ukázka je zde


Ohodnoceno: 0x
 
Od: bena*
Datum: 13.06.12 16:05

Tento telefon dotykový display má, co vím. Pokud se rozhodujete ho koupit, tak bych to zváži, pokud nechete telefon jen na volání, SMS a internet/chat. Pokud požadujete i nějaké aplikace nebo hry, poohlédněte se po jiném, protože tento telefon nemá operační systém. Hry budete hledat těžko, aplikací pro tyto telefony příliš není.

Spousta rádců Vám zde doporučila mobilní telefon s operačním systémem Android. Pro Android existuje velké množství apliakcí a her, spousta však jsou opravdu hlouposti, které většina lidí nevyužije. Do spousty aplikací je také cpána reklama, takže pokud chcete aplikaci používat, je nutné být připojený k internetu. Reklamu můžete odstranit snad jen nákupem oné aplikace. Pro Android existuje a přibývá větší množství virů virů, které se dají i dokonce stáhnout na oficiálním Android makertu (dnes Google Play). Jinak viry se hlavně šíří přes internet a bluetooth, případně přes SMS (tzv. SMS trojani). Samozřejmě časem jsou ty infikované aplikace vymazány, ale případy, kdy na oficiálním úložišti aplikací a her, jsou. Jít do Androidu je trošku riziko, protože díky jeho vzrůstající oblibě se na něj začali zaměřovat hackeři. Navíc kdo ví, co je z Androidu odesíláno do googlu, google má totiž nejeden průšvih s ochranou osobních údajů a je jedno, zda-li se jedná o Gmail, který čte poštu a nabízí reklamu nebo google chrome, který odesílá důvěrná data o návštěvnosti stránek. Tyto údaje nebo ta pošta jsou odesílána do Googlu a Vám je pak nabízena reklama, která by se Vám údajně mohla líbit a zaujmout Vás.

Mimo Androidu existují i jiné operační systémy, například Windows Phone, který najdete v některých telefonech HTC (například HTC Radar nebo HTC Mozart), Samsung (Omnia), ZTE. Nyní Windows Phone začala nasazovat Nokia do svých telefonů (Nokia Lumia 610, 710, 800 a 900, který bude u nás k dostání myslím na přelomu června/července). Některé telefony jako třeba Sony Ericsson Xperia X1 mají starší Windows Mobile. Pro Windows Mobile sice není tolik aplikací jako pro Android, nicméně většina lidí bude s výběrem spokojena.

Mezi další významné operační systémy také patří iOS, který je v iPhonech či Symbian, který je v současnosti na ústupu a jeho podpora končí v roce 2016. Symbian je zavedený operační systém, který je nainstalován ve většině telefonů Nokia, ale najdete ho i v ostatních telefonech, například Sony Ericsson, Motorola či jiné. Podle mého názoru však kupovat telefon se Symbianem, pokud jste náročný uživatel, nemá cenu. Další, méně známý operační systém u nás je BlackBerry, který však nemá takovou oblíbenost a proto není pro něj moc aplikací (aplikace v češtině by jste snad napočítala na prstech).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro1*
Datum: 10.07.12 14:04

jasné že nemá dotykovú obrazovku, mám taký biely

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.