Jak připojit termostat na stykač?

Od: Datum: 05.06.12 18:33 odpovědí: 4 změna: 06.06.12 18:18

Potřebuji poradit,mám termostat se svorkami U,N na ně připojím fázi a nulu to je jasné a pak svorky 1,2,3, ty jsou pro čidlo a pak tam jsou svorky A,B,C,píší že réžim chlazení, který potřebuji, jsou sepnuty kontakty A,C. Já potřebuji aby mi termostat při určité teplotě sepnul a poslal napětí na stykač,nevím jak propojit stykač s těmi svorkami A,C na termostatu.Moje doměnka je že třeba svorku A propojím s a1 na stykači a svorku C s a2 na stykači nebo nějak jinak,děkuji za radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 05.06.12 18:39

Kontakty A,B,C jsou asi jen spínací či rozpínací, bez elektropotenciálu. V tom případě byste musel zapojit svorku a1 stykače přímo na nulák, fázi pak na svorku A termostatu, svorku C potom spojit s a2.

Ale je to jen teorie, zkuste dát odkaz přímo na Váš termostat...

Ohodnoceno: 2x

Od: janpetr*
Datum: 05.06.12 20:04

Odkaz http://www.zefin.cz/files/esh.pdf na termostat,ale co připojím na U na termostatu?

Od: zkrat*
Datum: 06.06.12 17:58

To co hop popsal, jsem pro zapojení svorek kontaktů A, C a stykače nakreslil. Termostat musí mít také připojené napájení (jinak nebude fungovat), takže
- na svorku termostatu U připojíte fázi (L);
-na svorku N připojíte nulu (N);

Pochopitelně celý ovládací obvod musí mít vlastní jištění takže tohle schéma je jen pro informaci, jak zapojit termostat.

Od: petrjan
Datum: 06.06.12 18:18

Tak že já když natáhnu kabel od zásuvky,tak fázi rozdělím a zapojím na U termostatu a A termostatu,C termostatu propojím na A1stykač,a nulák od zásuvky rozdělím na N termostatu a A2stykače,pochopil jsem to dobře?

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.