Jakou čtečku digitálních knih?

Od: Datum: 04.06.12 17:17 odpovědí: 13 změna: 05.06.12 18:37

Dobrý den chtěla bych si pořídit čečku digitálních knih.Máte někdo s čtečkami zkušenosti?Která je nejlepší?Maxusa


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.06.12 18:16
avatar

Tady to bude asi problém, protože už se zpívalo v Prodané nevěstě, že každý jen tu svou má za jedinou...:)

Záleží, co od čtečky očekáváte. Jestli chcete E-ink displej nebo klasický LCD, jakou úhlopříčku, jestli má mít dotykový displej, wi-fi, připojení k internetu, klávesnici, jaké formáty knih se na ní budou číst. Na různých internetových fórech zuří debaty mezi Kindlaři, Hanlináři, Prestigáři a tak.

Ale v podstatě žádná čtečka už není vyloženě špatná. Já mám už třičtvrtě roku v současné době zastaralou čtečku Hanlin a jsem s ní spokojený. Ale třeba s Kindel Amazon neuděláte špatně.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 04.06.12 18:25

Já jak bývá mým zvykem vybírám rychle a výběr mi zabral opět asi 5minut:

-elektronický inkoust - lepší na oči, podobá se popsanému papíru a čtečka s takovým displayem má mizivou spotřebu (nevýhoda - pouze černobílé zobrazení)

-maximum podporovaných formátů, abych nemusel kde co konvertovat

-bez dotykového displaye - na listování není třeba (stačí tlačítka) a nechci to mít pořád ohmatané

to vše splňuje několik modelů od PocketBook

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.06.12 18:35

Z vlastní zkušenosti dlouhodobého používání a naprosté spokojenosti Vám mohu doporučit Kindle...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 04.06.12 18:39

Hmmm a kolik podporuje formátů? Tam se musí snad i obyčejný obrázek v JPG a obyčejný text konvertovat aby to Kindle pobrala :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 18:52

Já mám čtečku na čtení, ne na prohlížení fotek. A mimochodem co se týká obrázků co jsou v knihách (včetně obálek) naprosto bez problémů vidím. A jen pro Vaši informaci, právě JPG Kindle nativně podporuje...

A co se týká formátů... nativní formát Kindle AZW, TXT, nejrozšířenejší mobipocket (MOBI, PRC), PDF, zapakované komiksy/obrázky (CBZ, ZIP). Audio formáty AA, AAX, MP3. Formáty obrázků JPG, GIF, PNG.

Já osobně jsem nejčastěji požil DOC, který Amazon automaticky převede do AZW formátu - stačí si ho poslat mailem a pak na Kindle zapnout WiFi.

doplněno 04.06.12 18:54:

K té automatické konverzi od Amazonu lze krom DOC použít i RTF, HTML a PDF (pokud ho nechcete použít přímo).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 04.06.12 18:57

Pocket Booky podporují snad úplně všechno, samozřejmě, že to není na prohlížení fotek, ale už jsem narazil na literaturu v JPG a když je obsah zajímavý ...;).

doplněno 04.06.12 19:00:

Ono je mnohem rychlejší něco ofotit než oskenovat a pak se JPG hodí :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 19:01

Jak jsem psal, JPG zvládá Kindle nativně, takže není třeba žádné konverze.

Za sebe mohu zodpovědně porhlásit, že jsem ještě nenarazil na knihu, kterou bych do svého Kindla nedostal... a maximálně jsem použil tu automatickou konverzi od Amazonu. Mám sice na PC i nějaké programy ke konverzi, ale ještě jsem je nepotřeboval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 04.06.12 19:06

To neznamená, že je lepší než PocketBook :D

Jak zde už padlo, každý si musí vybrat sám dle svých představ, to platí obecně o všem. Já jsem se zmínil o Pocket Book jen pro inspiraci - nabízí celkem velký výběr ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.12 20:19

A kde jsem napsal že je?

Stejně jako Vy jsem jen z vlastní zkušenosti doporučil Kindle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.06.12 07:55

Když budu vybírat nějaké zařízení, tak takové co si poradí s maximem formátů a ty Pocket Booky si poradí se vším bez jakékoliv konverze a to se o Kindle říci nedá...

Taky jsem měl původně našlápnuto na Kindle a to nějak tak proto, že jsou hodně známé a rozšířené, ale jak je vidět není dobře se podle toho řídit, neboť lidi jsou ovce. Téměř vždy se mi vyplatilo jít do neznámého a řídit se vlastní hlavou, než jít z davem :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.12 08:28

No vidíte... a já si Kindla pořídil ještě v době kdy se o něm v ČR moc nevědělo (a tudíž se rozhodně nepovažuji za ovci), hodně dlouho před boomem čteček a též jsem se řídil vlastní hlavou - a nemyslím si, že jsem šlápl vedle.

Mimochodem když jsme u těch formátů... nevím který Pocket Book používáte, ale zase tolik rozdílů tam není. V obrázcích máte navíc TIFF a BMP (i když teď jsem zjistil, že ten Kindle zvládá též), ale zase chybí GIF. Co se týká textu tak máte EPUB a exotické DJVU, TCR, ale chybí poměrně rozšířené MOBI. Audio soubory si zřejmě nepřehrajete vůbec, takže třeba o mluvených knihách si můžete nechat zdát.

Co mi naprosto vyhovuje je qwerty klávesnice (např. pro vepisování poznámek). Zkoušel jsem i nového Kindla s elektronickou klávesnicí, kde se píše pomocí směrových kláves a je to utrpení... Pocket Book na tom bude zřejmě stejně, vzhledem k absenci klávesnice. Ale tohle je informace spíš pro toho, kdo si dělá poznámky (a u Kindla může beztrestně psát i do knihy *smich*) případně pro toho, kdo chce využívat vestavěný web browser.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 05.06.12 09:51

Ale jasně, každé ma něco. Proto nechápu nikoho kdo chce s koupí čehokoliv poradit. Kupuju si něco aby mi to vyhovovalo a to neznamená, že to musí být nutně zrovna to co je na trhu nejlepší a podle recenzí už vůbec ne :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 05.06.12 18:37
avatar

Mám pocketbook 612 asi půl roku, a zatím nejni problém.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.