Notebook vs provoz v zimě

Od: Datum: 08.01.13 15:54 odpovědí: 5 změna: 08.01.13 16:20

Zdravím.

Potřebuju si napíchnout auto na PC,ale mám plechovou garáž takže je tam teplota cca jak venku,nebude to notebooku vadit? provozní psaná teplota notebooku je myslím 5°C ublíží tomu teplota asi -1°C asi tak půl hodiny provozu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.13 16:04
Problém není tolik teplota jako kondenzace vlhkostí při přechodu ze zimy do tepla. Maximálně se tekutým krystalům displeje nebude chtít kmitat a změní se podání barev ale jinak není potřeba se bát. Po návratu do tepla ale aspoň hodinu nezapínat a nechat vyrovnat teploty třeba na chodbě nejít s tím rovnou do kuchyně.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.01.13 16:08

Nevím co máte za noťas, ale já běžně jej používám i v těchto podmínkách prakticky denně. Měl jsem staré HP, to bylo úplně bez problémů, teď mám Lenovo a používám jej běžně při opravách strojů i za mrazu - jediné omezení je to, že pokud je noťas fest vymrzlý, tak baterka nedá takovou výdrž, jinak jsem nikdy problém nezaznamenal.

Vlastně jo, v dobách kdy jsem měl služební Acer Aspire, tak to byl hrozný krám, s tím byly problémy trvale nezávisle na teplotě a čemkoliv jiném. Ono se neříká nadarmo, že Acer je mezi počítači totéž, co Renault mezi auty

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.01.13 16:11

Mám emachines E728 výrobce je acer,ale problémy naštěstí zatím nemám :)

Datum: 08.01.13 16:19
Za časů kdy pentium4 byl výkřik techniky jsem četl v PCwordu článek o tom jak je skvělé postavit počítač místo v case v malé ledničce. S taktováním komponent se pak dělaly mohutné skoky. Akorát tenkrát měli mechaniku a displej v teple.
Výsledkem dlouhodobého testu bylo zjištění že mráz počítači v žádném případě nemůže ublížit.
Ohodnoceno: 1x

Od: bmbx®
Datum: 08.01.13 16:20

Chlad mu nevadí, jak psal totak je jediné nebezpečí při přechodu ze zimy do tepla, kdy na chladných částech notebooku zkondenzuje vlhkost a může způsobit svody nebo dokonce zkrat. Hlavní je při přechodu do tepla mít notebook zabalený (brašna na přenášení, igelitový sáček) a nechat tak hodinu srovnat teploty, tak se zabrání průniku vlhkosti a její kondenzaci na studených částech, pak jej lze bez obav opět pouívat.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.