VHS kazety a DVD disky

Od: Datum: 31.05.12 17:24 odpovědí: 4 změna: 31.05.12 21:04

Mám takovou " i když asi dost primitivní hloupou otázku " No přiznám se - jsem asi " plašan" Stěhoval jsem se na měsíc z domova do podnájmu a stěhoval jsem si haldu VHS kazet a DVD-ček ( asi 70 kazet a 25 DVD). Stěhoval jsem to ale nejdřív do toho podnájmu ručně ty VHS-ky a DVD-čka zavřený ve velké tašce. Nesl jsem to na ulici asi jenom ve vzdálenosti jednoho kilometru ( od mého domova do toho podnájmu). V podnájmu jsem bydlel jen 4 týdny a zase jsem se vrátil domů a VHS kazety a DVD.-čka jsem opět stěhoval zpátky z podnájmu domů - ale už jsem si ty kazety a DVdčka zabalil do velké krabice od televize a vezl to na kárce domů. - - - - - Moje otázka zní, jelikož mám na těch VHS-kách i na DVD-čkách cenné nahrávky, tak se bojím jestli těmi zbytečnými cestami tam ( do podnájmu) a zpět ( zase domů) se mi nemohlo z těmi VHS kazetami a DVD-čkami nic stát? Když jsem si to kontroloval doma a zase ukladal doma zpátky do skřínky tak se mě to zdá v pohodě. Jsem fakt plašan, kdo mě prosím uklidní, že se mi s tím nemohlo nic stát? PS: ještě dodám, že jak jsem to nesl poprvé v té tašce, tak to bylo tak těžký, že jsem to musel každou chvíli pokládat na zem (samozřejmě celou tu tašku). OPRAVDU SE MĚ NEMOHLO NIC S TÍM STÁT? mĚ SE ZDÁ ŽE NE, KDYŽ JSEM TO KONTROLOVAL.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 31.05.12 17:34

A co jako by se mělo stát? To by neublížilo ani 3,5" floppydiskům a že ty jsou sakra háklivé i na špatné podívání...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.12 18:27
avatar

DVD by mohla uškodit vysoká teplota (nad 60 stupňů), VHS pak velmi silné magnetické pole. Pochybuju, že jste se s něčím takovým cestou potkal.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.12 19:34
avatar

I já bych byl naprosto klidný, kazetám ani diskům se určitě nic nestalo, jsou stavěné na nešetrné zacházení. Jedině snad kdyby jste s nimi pořádně praštil o zem...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.12 21:04

DVD Vám zničí vyšší teplota (nad 60 stupňů) a přímé sluneční záření. VHS Vám zničí elektromagnetické pole, tzn reproduktory, mobilní telefony apod. (v bezprostřední blízkosti).

doplněno 31.05.12 21:05:

Jinak pokud máte na těch VHS cenné nahrávky, zauvažoval bych o jejich převodu na jiný formát (třeba DVD).

Přece jen jsou ty VHS háklivější než DVD.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.