Prováděcí schema. Elektřina

Od: Datum: 29.05.12 19:37 odpovědí: 4 změna: 30.05.12 07:30
avatar

Dobrý den, nikde na internetu nemohu nalézt prováděcí schemata. Chtěl bych se podívat na různé způsoby zapojení. (vypínačů, zásuvek) Bohužel ani google nenašel. Nevíte kde to najít? Díky.

Přidávám připravované navedení elektřiny do pergoly na chatě. (i když ne jak by mělo být, ale je to jednodužší než tahat více kabelů z chaty.)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.12 19:57
avatar

V podstatě je to správně, fungovat to určitě bude. Na zásuvkový obvod lze připojit jedno světlo a naopak (jednu zásuvku na obvod světelný). Ovšem podle současných předpisů by venkovní rozvod měl být připojen přez proudový chránič..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.12 20:03
avatar

To je mi jasné, ale přívod bude pravděpodobně z krabice, která je nad zásuvkou venku na chatě. První jsme uvažovali, že to zapojíme do zásuvky, ale nakonec jsme se rozhodli to zapojit do oné krabice nad venkovní zásuvkou. A i proto není kde proudový chránič umístit. Mohli by jsme to vést i od jističů, ale není tam již místo. Ani na jistič ani na chránič. (na chatu se jezdí jen občas, a vždy se vypínají hlavní pojistky v rozvaděči.)

doplněno 29.05.12 20:28:

Ale na to jsem se neptal. Chci najít nějaké příklady prováděcího schematu.(na obrázku nahoře) Je jedno čeho to bude zapojení. Já nenašel ani jedno. Díky

Datum: 29.05.12 22:36
avatar

Kup si venkovní zásuvku s proudovým chráničem.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.12 07:30
avatar

Aha, tak to asi máte smůlu. Nevím, že by něco takového někde existovalo. Možná v nějaké učebnici elektrotechniky. Já myslel, že Vám jde o to zobrazené zapojení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.