Jaký foťák s optickým hledáčkem

Od: Datum: 28.05.12 23:58 odpovědí: 5 změna: 31.05.12 21:59

Několik let jsem používal fotoaparát CANON PowerShot A570 IS s průhledovým hledáčkem, k plné spokojenosti pro běžnou potřebu. Vypadá to na to, že někde zůstal a že se už s ním neshledám. Z více důvodů bych rád pokračoval s novým přístrojem, třeba i od jiného výrobce, ale nejlépe zase s optickým hledáčkem, příp. elektronickým. Stačí 10-12 Mpx, ale trvám na optické stabilizaci.

Prohledal jsem už celou škálu výběru, ale stále se nemohu rozhodnout, s průhled. hledáčkem sice jsou asi dva nové typy opět od Canonu, ale nevím nevím. Olympus, Nicon? Cena snad 3 - 5 tis. Kč.

Budu vděčný za nějaké typy, které mi pomohou rozhodnout se.

Děkuji

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bonus*
Datum: 30.05.12 21:39

Zdravím, taky fotím nějaký ten pátek a poznám tvoje dilema. Z osobní zkušenosti bych šel např. do Panasonic Lumix DMC FZ, řady 45, 48, 150... .Má vše co vyžaduješ. Osobně používám typ FZ150 a jsem nadmíru spokojen. Nehledě na to, že panasonic u těchto digitálů používá kvalitní optiku Leica. Je velmi těžké, ti odpovědět, ale je to můj názor fotografa, kterýmu prošlo rukama už hodně digitálů. V jednoduchosti řečeno, fotáky do 10000kč, jsou typu, vyfot a oprav na pc. Prostě to tak je. Snad si vybereš dobře...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.05.12 21:31

Vážený kolego, děkuji za odpověď a hlavně si vážím vysloveného porozumění . . . Asi to nakonec dopadne ve prospěch SONY - viz další odpověď.

Jinak plně souhlasím s tím, že snímky po odfiltrování těch opravdu nepovedených je třeba většinou doladit či editovat na počítači. Ale pořád je to příjemnější než práce u zvětšováku a vývojky.

Děkuji

Od: bmbx®
Datum: 30.05.12 21:59

Panasonic, Olympus nebrat, Nikon je dobrý v zrcadlovkách, ale kompakty má silně podprůměrné, pokud mohu doporučit tak vybírat od Sony, to je firma, která uvedla na trh úplně první digitální fotoaparát na světě a je to prostě znát, jejich foťáky jsou vychytané a uživatelsky přívětivé - od kompaktu, přes EVF až po zrcadlovku ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.05.12 21:44

Vážený kolego, mezitím jsem se sám studiem informací z internetu dopracoval k tomu, že bych se měl tentokrát zaměřit na SONY. Už jsem jeden digitál měl ale asi před třemi roky jsem ho věnoval nejstaršímu vnukovi, tak jsem poznenáhlu zapomněl na kvalitu této značky.

Vypadá to tak, že se rozhodnu pro SONY DSC W630, který mne zaujal jak optikou (svět. 1/2,6 Carl Zeiss Tessar), tak stabilizací.

Snad nebude při ccd super had a procesoru BIONZ výrazný problém se zašuměním a to miniaturní provedení také nemusí být k zahození.

Tu informaci, že SONY je vlastně zakladatelem digitálů jsem nevěděl a oceňuji to.

Děkuji

Od: bmbx®
Datum: 31.05.12 21:59

Zde na této stránce hned pod Polaroidem (rok 1981) Sony Mavica, první pokusy se sice datují v roce 1975 firmou Kodak, ale to bylo spíš laboratorní pokusné monstrum, které dokázalo z videokamery zdigitalizovat obraz a zaznamenat jej na magnetofonovou kazetu´a vážilo mnoho kilogramů *smich*

S W630 rozhodně chybu neuděláte...

doplněno 31.05.12 23:55:

Nějak ni vypadl odkaz na stránky *hi*, ten prastarý Kodak je tam někde taky:

http://www.digicamhistory.com/1980_1983.html

doplněno 01.06.12 00:23:

Ještě maličkost ta DSC W630 nemá hledček...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.