Panasonic dmc-fz28 rozmazané pozadí?

Od: Datum: 27.05.12 19:17 odpovědí: 2 změna: 27.05.12 19:45

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak na foťáku panasonic dmc-fz28 , jakoby je ten program kde máte zaměřenou věc a pozadí je prostě rozmázlé? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 27.05.12 19:30

Takový program defaultně neexistuje (myslíte efekt, kdy popředí je ostré a pozadí ne - či naopak)...

Jedná se o tzv. ´malou hloubku ostrosti´, tohoto efektu dosáhnete tak, že při správné expozici nastavíte co nejmenší clonu (nebo co nejkratší čas), tedy využijete programu pro prioritu clony - Av (či prioritu času - Tv).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 27.05.12 19:45

Toto se dosáhne při nastavení programu "PORTRÉT", v tomto režimu se foťák snaží exponovat s minimální clonou a tímpádem s minimální hloubkou ostrosti, opakem je nastavení "KRAJINA". Problém je že fotoaparáty v kategorii FZ28 nedokáží díky objektivu tak malou hloubku ostrosti jako se dá dosáhnout u zrcadlovek. Možnost jak dosáhnout minimální hloubky ostrosti je nastavit "portrét" a zvětšit odstup od objektu a přiblížit si jej zoomem, zvětšováním ohnska objaktivu se také zmenšuje hloubka ostrosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.