Propojení dvou telefonů

Od: Datum: 14.02.13 11:15 odpovědí: 3 změna: 14.02.13 23:07
avatar

Ahoj, mladší sestra (5 let) doma objevila dva telefonní přístroje a pořád si s nima hraje, za chvíli má narozeniny, tak mě napadlo nějak telefony propojit, aby se navzájem dalo mluvit.

Zkoušel jsem zatím to nejjednodušíí zapojení (vložení 9V baterie mezi telefony), funguje to, ale zvuk je strašně chraplavý a sebe slyším mnohem silněji než druhého. Telefony jsou to stejné, GE model 2-9223BKC.

Existuje nějaké opravdu jednoduché a funkční zapojení, jak ty dva telefony propojit? Nejlepší by bylo, kdyby po zvednutí jednoho sluchátka ten druhý začal vyzvánět, ale to už asi bude "trochu mimo". Jí by k radosti stačilo, aby se přes ně dalo prostě mezi sebou jednoduše mluvit :)

Díky moc za případné nápady ;)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 14.02.13 11:39
Nejsou telefony standardne napajene 48V? :) Asi se ti tak ty integrovane obvody "dusi" z nedostatku napeti. Zrejme by jsi musel modifikovat napetovy regulator/stabilizator, jestli ten telefon neco takoveho ma.
S tim zvonenim bych se zkusil podivat na to, co umi ten IO uvnitr toho telefonu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 23:00

Není to tak jednoduché. To bylo u starých mechanických..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.02.13 23:07
avatar

Tak jsem zvedl napětí, zkusil jsem 12V baterii a telefony jedou perfektně a čistě, i rozdíly v hlasitosti se skoro vyrovnaly.

Ještě jsem našel tohle schéma tak to chci vyzkoušet, po zvednutí sluchátka na telefonu č.1 by měl začít telefon č.2 zvonit.

Pokud to tedy ze schématu dobře chápu, zvonění telefonu je vyvoláno střídavým napětím? A jak je to s frekvencí, bude to zvonit na běžných 50 Hz?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.