LED vs LCD TV

Od: Datum: 23.05.12 11:43 odpovědí: 16 změna: 26.05.12 16:51

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem TV. Požadavky: kvalitní obraz, velikost 32" a cena do 10 000,-Kč.

Zatím jsem vybral tyto tři TV: Samsung UE32D4000 LED, Samsung D550 LCD či potom Samsung UE32D5500.

Včera jsem byl v několika obchodech a všude se TV D550 a D5500 jevily jako vynikající, co se obrazu týče. Jen u D4000 byl obraz takový neostrý, tak nevím jestli to byla smůla na nastavený, či je to běžná vlastnost TV. V recenzích ale píší o D4000 že je obraz vynikající, tak nevím. Poradí někdo, kterou vybrat? Sledovat budu většinou DVB-T a sem tam nějaký film. Dále bych chtěl poradit, jak je to s životností. Já bych řekl, že teoreticky více by měla vydržet LED. Díky.

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 23.05.12 15:12

LCD jsou obě, jen feden druh má podsvit bílou speciální zářivkou a druhá bílými LED. Podsvit LED má podstatně delší životnost a lepší (bělejší světlo) a proto mají lepší podání bareva brilantnější obraz. LED podsvit je i energetickz méně náročný. Kupte co se vám líbí...

Datum: 23.05.12 15:18

Životnost obrazovek se počítá na desetitisíce hodin, to už bude celá televize zastaralá jako komplet. A na nastavení v obchodě bych nekoukal, jednak tam bývají podivní odborníci, co se o kvalitu obrazu nestarají a pak, výrobců komponent je jen pár, takže se může stát, že různé typy televizí mají obrazovku stejného výrobce. Klidně bych vybral tu, která je vizuálně hezčí a vyzkoušel si spíš ergonomii dálkového ovladače. Podle obrazu v obchodu se srovnávat nedá, všimněte si, že jim tam běží speciální program, vyladěný tak, aby byly barvy a scény co nejlepší, málokde chytají signál přímo z antény.

Od: snakes
Datum: 23.05.12 19:00

Díky, takže ani krok k obyč LCD D550 by nebyl krok špatný? Ono prý to chce taky kliku na výběr dobře podsvětlené TV s LED.

Datum: 23.05.12 19:09

Osobně si myslím, že mnoho lidí z toho dělá velkou vědu, jsou věci které si nevšimnete a v životě by vám ani nevadili dokud vás na to někdo neupoozorní nebo se nedočtete, že to je nedostatek :D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.05.12 19:30

Souhlasím, že dvě třetiny věcí, které se prosazují a vyzdvihují v reklamách, jsou pro praktický provoz zbytečné a podružné. Takže nedejte na reklamu a s rezervou berte i katalogy a nabídky.

Od: tr
Datum: 23.05.12 20:44

Tak teď nevím, ale máte pravdu. Jako především mi jde o obraz, aby byl kvalitní a nemázlý. Zdrojem obrazu bude DVB-T především. Nějaké funkce internet v TV a atd, nejsou moc třeba, ale USB přehrávaní jo. Tak nevím jestli by byla vhodnější ,,LED,, podsvícená LCD TV či jen LCD TV. Jinak co byste si vzali z tohoto http://extrahardware.cnews.cz…or-recenze-samsungu-ue32d5500 . Věřili byste, že je D5500 kvalitní nebo ne, nevím jestli to není jen čistě z počítačového hlediska, myslím hlavně test rovnoměr. podsvětlení.

Datum: 23.05.12 20:57

Současné technologie už asi nevytvářejí nějaké vyloženě nekvalitní obrazovky. Já jsem byl taky před problémem, honem koupit novou Tv, takže jsem testy ani neřešil. Koupil jsem 32´LG, klasická LCD podsvícená zářivkami. A chodí skvěle, nikde jsem nepozoroval nějaké problémy v rovnoměrnosti podsvícení. V testech to vypadá strašidelně, taky jsem si pak prohlédl jakýsi graf s tím, že ta moje má nerovnoměrnost dost značnou, nicméně já to nepoznám při normálním provozu.

Podle těch testů z Extra hardware bych tu D5500 bral, ale může tam být rozdíl kus od kusu.

doplněno 23.05.12 20:59:

A ty všechny barevné skvrny na výsledcích testu bych bral opravdu s velikou rezervou. Pokud by bylo opravdu viditelná nerovnost, je to na reklamaci, ale tak zlé to určitě nebude.

Datum: 23.05.12 21:09

To je to co mám na mysli, v testech se dozví člověk leccos, ale otázka je zdali je to pro běžného uživatele vůbec podstatné ;)

Nikdy jsem se neřídil testy ani recenzemi, vždy jsem koupil to co se mi líbí, výběr televize mi trval asi 5minut a jsem maximálně spokojen a tak to dělám úplně se vším.

Datum: 23.05.12 21:35

Každopádně by jsem šel do TV s modernější technologií, takže s podsvícením LED.

Datum: 23.05.12 22:02

Jaký je rozdíl mezi obrazovkou s pozorovacím úhlem 178 stupnu a s obrazovkou který má IPS panel?

IPS panel přece slouží k tomu,že se na obrazovku můžeme dívat ze všech úhlů bez snížení kvality obazu. Ale s obrazovkou,ktetá má pozorovací úhel 178 stupnu by přece pozorování z určitých úhlů mělo být také dobré ne?

Nedávno si budu kupovat taky TV a mám strach,že i když tam bude napsáno poz.úh.178 stupnu,že tomu tak stejně nebude (jak sem se u nějaké televize dočetl)

Myslíte že lepší volba TV s panelem IPS?

doplněno 23.05.12 22:06:

btw : 178 stupnů je ve směru horizontálním. A co pozorovací úhel vertikálně? To nikde psáno není...To je dost podstatný údaj,když třeba někdo u televize leží nebo si před TV hraje dítě a dívá se,tak by to bylo dost špatné kdyby nebyl dobrý kontrast.

Datum: 23.05.12 22:08

taky, pokud jste na vážkách jděte do ZNAČKOVÉHO obchodu např Samsung, kde budou mít TV snad dobře nastaveny a můžete to porovnat. Porovnejte klidně jen technologie, ani ne konkrétní model a rozhodněte se podle sebe... pokud nedáte dvě vedle sebe, nikdy rozdíl pořádně nepoznáte... pokud nejste opravdu fajnšmekr

Datum: 24.05.12 11:16

heterak:

veškeré LCD zobrazení, od černobílých displayu v hodinkách až po LCD obrazovku jsou proncipielně založeny na změně polarizace světla a to přináší ty problémy s pozorovacími úhly. Proto je jedna rovina kde je pozorovací úhel výborný a druhá kde je rozsah pozorování mizerný. Většinou je udáván ten lepší a ten lepší se používá v horizontální rovině, neboť se předpokládá, že kolem TV bude víc lidí a budou vedle sebe, ne nad sebou. Ale není nad to zajít do prodejny a podívat se jak to je a do jaké míry mi to bude vadit.

Datum: 23.05.12 22:09

To zcela určitě, ale pokud bych byl omezen financemi, neviděl bych problém v klasické LCD.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.05.12 08:40

Jasně, i klasická LCD je pro běžné koukání naprosto dostačující. Co se týká pozorovacích úhlů, to je zase takový bubák a jakýsi polovišní výmysl výrobců. S tím bych se nezatěžoval už vůbec. To už by musel být docela zvrhlík, který by na televizi koukal ze 178 stupňového úhlu...*smich*

Asi bych i u výběru televize použil zdravý rozum, poděkoval všem recenzentům a testovacím pracovníkům za snahu a koupil si tu, která se mi bude líbit. Jakmile budete pátrat v recenzích a testech, jen se do toho zamotáte. A jak můžete třeba vědět, že ten test televize, který pro ni vychází špatně, nefinancovala konkurence.

Ohodnoceno: 1x

Od: snakes
Datum: 26.05.12 12:14

Dobrý den, co říkáte na LG 32LV5500?

Datum: 26.05.12 16:51

Projel jsem nějaké recenze a technické údaje, myslím, že to je skvělá volba. Vybavení je skvělé a pro domácí koukání ideální. Myslím, že budete spokojen a pokud bude i za solidní peníz, šel bych do toho.

http://led-televize.heureka.c…32lv5500/specifikace/#section

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.