Jak resetovat Canon ip 90 s plnou nádržkou?

Od: Datum: 23.05.12 10:05 odpovědí: 3 změna: 07.06.15 16:19

Narazil jsem na návod "resetování" tiskárny Canon Pixma IP 1500 s plnou nádržkou přebytečného inkoustu. Prosím tímto o radu, zda je nějaký způsob jak toto provést i u Canon Pixma IP 90? Děkuji Zdeněk


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.05.12 16:50
avatar

My jsme to měli u jiné pixmy, a v servisu mi řekli, že to resetovat nejde. Bylo mi řečeno, že se ta nádržka musí vyprázdnit, resp, vyměnit a tím pádem pak bude tiskárna fungovat dál.

Tento "problém" je skutečný, a reset Vám nepomůže - když je nádržka plná, je plná. Jedině zvážit cenu opravy a koupi nové tiskárny.

Toto se nám stalo taky, protože jsem měli tiskárnu často, dlooho a zcela zbytečně zapnutou. Další tiskárna, stejné značky, byla zapínána pouze v případě, když bylo potřeba, a máme ji již přes 3 roky a nádržka se nepřeplnila.

Pěkný den

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 24.05.12 17:00

Nádržka tam není, je tam na dně tiskárny filc, do kterého se přebytečný inkoust odsátý při čištění trysek vsakuje. Není tam žádný senzor, který by poznal, že ten filc je nacucaný. Tiskárna to stanoví sama dle počtu a intenzity čištění. Vservisu vám filc vymění a tiskárnu zresetují,takže by to jít mělo. Zkuste pohledat na netu a inspirovat se,ty postupy by u Canona měly být podobné.

Něco děláte při provozzu tiskárny špatně, mám už šestého Canona a použíám je tiskárnu dost, už bych asi nespočítal kolik "litrů" inkoustu jsem do nich nalil, ale tuto hlášku jsem na vlastní kůži nikdy nezažil.

Nejčastější chybou je vypínání tiskárny ze zásuvky, pak si nepamatuje jak dlouho netiskla a po každé intenzivně čistí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pol
Datum: 07.06.15 16:19

v servisu zresetují cca za 300,nádobka se měnit poprvé nemusí (jsou v ní otvoty a je vidět až kam je barva do savého materiálu nasáklá- v mém případě do necelé 1/2),pak již papír nesaje.Udělali mi to v Rokycanech-prodejna comp.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.