Nefungující paměťová karta

Od: Datum: 23.05.12 05:56 odpovědí: 6 změna: 26.05.12 19:57
Koupila jsem dual mobilní telefon samsung gt-e2152. Vložila jsem paměťovou kartu podle návodu a stále mi to hlásí že paměťová karta nebyla vložená. Co s tím?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dedkoid*
Datum: 23.05.12 10:58

Nebude potřeba ji naformátovat? Popř. ji zkuste v PC naformátovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.05.12 11:03
avatar

Je ta karta nová? Souhlasím s @dedkoid , určitě by bylo třeba kartu naformátovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.05.12 19:32
avatar

Může to být i špatnou kartou, stalo se mi to u karty do fotoaparátu, bylo to na reklamaci.

Pokud má telefon možnost formátování přímo v sobě, asi bych to zkusil tam, někdy dělá problémy i karta naformátovaná v jiném zařízení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: m29*
Datum: 26.05.12 11:47

Přesně tak, je třeba ověřit, zda karta jako taková je v pořádku. K tomu stačí ji vložit do čtečky, zkusit na ni něco uložit a pak zase překopírovat zpět do PC, nebo otevřít v nějaké aplikaci. Může být, že karta jako taková není správně naformátovaná, to se dá udělat opět asi nejlépe ve čtečce paměťových karet v PC. Pak je tu malá, ale ne zanedbatelná možnost poškození slotu pro paměťovou kartu v zařízení, to by pak bylo zapotřebí reklamovat přímo u prodejce, nebo pokud by už záruka nebyla možná, tak v nějakém servisu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.05.12 16:58
avatar

Je tu řečeno vše. Já bych jen přidal svoji zkušenost, totiž že se mi opravdu stalo, že byl špatně ohnutý jeden pružný plíšek uvnitř slotu na kartu, stačil tenký šroubováček. A pak se mi stalo, že byl uvolněný jeden zlatý konektor přímo na kartě. A do třetice, u SD karty nefungoval přepínač na boku karty, ten čudlík prostě pořád hlásil zamčenou kartu, i když jsem s ním jezdil na obě strany.

Asi bych vzal telefon a kartu a došel si do některé z prodejen mobilů. Už jsem zaznamenal, že tam prodávají a fungují docela fundovaní nadšenci, kteří všechno určitě zprovozní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 26.05.12 19:57

jerrymungo:

ten čudlík na SD kartě je pouze mechanická záležitost, pokud zlobí je to většinou spínačem ve slotu pro kartu. Velké MemorySticky mívaly elektrický spínač zamykání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.