Pozáruční oprava

Od: Datum: 31.01.13 18:49 odpovědí: 9 změna: 01.02.13 18:59

Dobrý večer,

Jedná se o vestavěnou troubu Baumatic, model B 187 SS, zakoupeno 2004.

Trouba má následující problémy: knoflík voliče programů při vypínání (ukončení pečení) v předposlední poloze před "0"

vyhazuje jistič, není to vždy po každém pečení, ale třeba 2x vypne dobře a potom zase ne. Při volbě programu také někdy v troubě pouze "hučí" a není možné troubu zapnout.

Dále knoflík voliče teplot dám třeba na 200°C a kontrolka teploty svítí neustále po celou dobu pečení. Já vlastně nevím na kolik °C vůbec peču. Domnívám se, že třeba péci kuřecí čtrvtky více než 2,5¨hod. aby maso bylo dopečené nebo šlehačkovou bábovku skoro hodinu a půl není vůbec v pořádku.

Zajímá mě, jestli je oprava trouby rentabilní.

Děkuji všem za relevantní odpovědi, Wallina.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 31.01.13 18:55

Trouba má už zbytkovou hodnotu z hlediska ceny, jiná je užitná, citová.. Možná by stačila výměna jen přepínače (co stojí? podívat se na náhradní díly, zavolat, zajít), na to by se musel podívat znalý, v čem je problém. Dálkově se to opravit nedá.

Ohodnoceno: 2x

Od: walli75
Datum: 31.01.13 19:03

Předběžně jsem koukala na stránky fa Baumatic, kde mají ceník ...za příjezd a zjištění závady na místě 1190,- Kč s DPH, platí se i když se oprava nevyplatí nebo je vada neopravitelná.

Od: buss®
Datum: 31.01.13 19:17

No fajn, takže zvážit co stojí (přepínač, topné těleso) nová, starou třeba prodat na náhradní díly... Asi bych si pořídil novou (pokud na to je..).

doplněno 31.01.13 20:09:

Neznám věk, ale starší lidi jsou zvyklí, že když něco koupili, tak to vydrželo (ač látáno) až do rozpadnutí. Nechápali pojem spotřební zboží. Neberu v potaz množství peněz k dispozici.

doplněno 31.01.13 21:18:

pro Vás jsem asi starší (a nechápající) jak píšete výše.
Blbost, píšu o starších lidech. Tím myslím, že žili za komuny, jiné doby. To jste nezažila. Věci opravovali a používali pokud se nerozpadly (podívejte se na rodiče, známé co měli doma). Jistě, součástky byly cenově někde jinde než dnes.
Kolik aut aj šlo do šrotu? Kdo tehdy kupoval po n letech novou TV, rádio, pračku aj.? Mladí nakupují i to co nepotřebují, hlavně, že je to nové, moderní, módní. Jak by vypadali, dovedete si někoho jít se starým tranzistorákem po ulici?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.13 19:32

U mě tedy taky "fajn". Tak nějak jsem měla tušení, že to vypadá na nový kousek. Už jenom proto, že se nemůžu dohledat cen na nové přepínače do tohoto modelu..Vyběhlo mi na Google: nějaké od Fagoru, ale budiž...zhruba do 400,- Kč, myslím, že u mě bude asi potřeba obou knoflíků (modulů) na program a teplotu. Suma za demontáž, montáž... a jsem někde na 3000,- Kč Trefil jste to dobře, vidím to na novou troubu.

Datum: 31.01.13 20:36

Můj věk je v nicku.."75", jsem tudíž 1975 ročník, pro Vás jsem asi starší (a nechápající) jak píšete výše. Myslím, že chápu dost.

Od: walii75
Datum: 01.02.13 17:28

Od našich vím, že za komuny, jak Vy to nazýváte nebylo zase vše úplně ale úplně špatně Já jsem v té době procházela školou, tak jsem to dění okolo sebe (politické) neprožívala. Máte pravdu, že dnes se žije na spotřebu více než je zdrávo.

Mimo jiné, dnes přímo ze ofiko servisu mi předběžně vykalkulovaly cenu, podle popisu závady to vypadá na programátor, celková cena není daleko od těch mých 3000,- Kč, co jsem si včera tipovala. Dál už opravu tímto neřeším a budu kupovat nový kousek

Datum: 01.02.13 18:59

ještě doplním, jak jste zmiňoval tehdejší dobu a její život, bydlím v pohraničí (okr. Karlovy Vary). Vzpomínám si, tehdy měla naše TV dva programy, ale my proto, že jsme byly blízko u hranic s Německem, tak jsme si tehdy chytaly na běžnou anténu navíc kanál ARD a ZDF, jakejkoliv film "Spielfilm" byl tehdy luxus.

Od: olaf71*
Datum: 31.01.13 20:04

už nákup trouby od Baumaticu je nerentabilní. od nich bych si koupil max. odsavač par

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.01.13 20:43

V té době to byl nový model a nabízen v kuch. studiích. Samozřejmě ..., kde je Miele a kde je Baumatic... platilo i v té době (kdy jsem si to pořizovala já, tzn. v roce 2004). Službu (Baumatic) si svojí vykonal a odpracoval.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.