Jak vybrat věž-přehrávač

Od: Datum: 30.01.13 11:29 odpovědí: 8 změna: 31.01.13 01:05
avatar

Jaké máte zkušenosti a co by jste případně doporučili.Měl jsem sony a kvalita nic moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.13 11:36
avatar

Měl jsem jedno auto...a také nic moc...druhé už je lepší...a třetí bude teprve to pravé..

Promiňte, ale to je dotaz jak z pomocné školy..

Pokud máte "netopýří" uši, pak se prostě bez kvalitní sestavy neobejdete...nebo budete trpět.

Je ale otázka kolik máte financí na nákup kvalitní techniky...a co vše by sestava měla obsahovat.

U produktů "all in one" z OK...v ceně 8320Kč kvalitu opravdu nehledejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pas®
Datum: 30.01.13 11:51
avatar

A právě proto ten dětinský dotaz.Prosté.Poradte

Datum: 30.01.13 11:59
avatar

Já mám do dneška Technics a kvalita špičková.Jenže už se nevyrábí.

Ty věže se už dneska prodávají za zlomek ceny co stály nové.

např. http://elektro.aukro.cz/techn…ics-sc-eh780-i2987615863.html

Bohužel dnes, kdybych kupoval novou, tak bych upřímně nevěděl, jaký ekvivalent koupit...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pas®
Datum: 30.01.13 12:18
avatar

Ano ,tomu rozumím a proto ten dotaz...Díky

Datum: 30.01.13 12:39

Každému vyhovuje něco jiného ohledně kvality zvuku, každému vyhovuje něco jiného z hlediska vybavenosti a funkcí, každému vyhovuje něco jiného z hlediska třeba vzhledu, každý má jiný finanční limit atd. Vy jste blíže nespecifikoval ani jedno jedinné kritérium, takže těžko nějak relevantně poradit.
Snad jedinně - obejděte si pár elektroobchodů (včetně specialistů na hifi techniku), prohlédněte, vyzkoušejte a poslechněte si pár výrobků. Poté si snad již uděláte nějakou konkrétnější představu nebo možná rovnou něco vyberete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 13:07
avatar

Kvalita dne bude stejná ve stejných cenových ralacích u všech výrobců. Asi bych se řídil vzhledem aby mi vyhovoval a pak bych si poslechl jak to hraje ne vždy nejlepší parametry zvuku musí znamenat objektivně nelepší poslech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.13 22:52
avatar

Pas:

Pokud jsem se setkával s audiovizuální technikou,tak SONY bylo jméno boží.Ale i ten panbůh vyráběl celou škálu výrobků od komerce až po superhifi.Proto se vybíralo podle ceny.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 31.01.13 01:05
avatar

Dobrý den, názor - žádný výrobce nevyrábí opravdu kvalitní Hi-Fi "v jednom kusu". Pokud chcete opravdu kvalitu, tak musíte nakupovat jednotlivé komponenty a věž si sestavit. Záleží na tom, co vše budete potřebovat. Základ jsou kvalitní třípásmové reprobedny (regálové nebo sloupové - dle velikosti poslechové místnosti). Rozsah min. 20 Hz - 20 000 Hz a žádný subwoofer (ten basové tóny deformuje).

Za ty bedny dát klidně polovinu rozpočtu na Hi-Fi, protože vydrží i 15 let a budou hrát už jenom lépe (proto hodně lidí kupuje starší a rozehrané). Potom kvalitní stereo zesilovač (min. 2 x 50 W) a CD-přehrávač. Tuner asi není nutný, ale možný. A kvalitní gramo na LP (pokud je ještě máte) nebo i tape-deck na mag. kazety (ten se už moc nevyrábí, takže asi starší). Největší problém je ty komponenty správně sladit tak, aby to bylo optimální. Žádný výrobce není schopen vyrábět buď vše nebo vše na úrovni. Tak se musí kombinovat více značek, resp. např. repro od jiného výrobce sladit se zesilovačem a přehrávačem od stejného výrobce (dá se koupit i jako set). A pak to chce i kvalitní kabeláž. Žádného výrobce doporučovat nebudu, ale projděte si Hi-Fi fóra a zjistíte, jak je to obtížná problematika a alchymie. Návštěva poslechového studia může být poněkud problematická - doma máte stejně jinou akustiku nebo jinak kvalitní hudbu. Pokud ale trváte na "Hi-Fi" v jednom kusu, tak je to asi jedno, které si pořídíte (jenom ne minivěž). A pozor - i světové značky dnes vyrábějí v Číně.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.