Jaký fotoaparát

Od: Datum: 15.05.12 10:50 odpovědí: 3 změna: 16.05.12 08:25

chtěla bych si koupit nový fotoaparát kompakt ultrazoom a váhám mezi značkami Fujifilm, Nikon a Canon, cena by neměla převýšit 8000 kč, mám sice zrcadlovku, ale právě zoom je problém a také je dost těžká s větším objektivem. Cenově mě vychází Fijifilm, ale prostě váhám

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 15.05.12 11:05

Jedině Sony, ostatní značky jsou v ultazoomech špatné...

Datum: 15.05.12 21:39

Fuji, před léty šmejdy - dnes nevím

Nikon - malá možnost manuálního nastavení, často jen auto. Hrubě zasahuje softwarově do snímku, rozpoznaný obrys obtáhne jak perem, čemu nerozumí - tak rozmydlí.

Canon - skvělá možnost manuálních nastavení. Nic uměle nevylepšuje. Trpí zvýšenou aberací - jako většina ultrazoomů

Datum: 16.05.12 08:25

Raději těch 8000Kč investujte do lepšího skla pro Vaši stávající zrcadlovku (i když si budete muset ještě na služný teleobjektiv hodně připlatit).

Kupovat UZ jen kvůli zoomu (tedy předpokládám kvůli delšímu ohnisku) je podle mne špatná volba.

A kvalita fotografií (pokud Vám na ní záleží), rozhodně nebude téměř v žádném ohledu srovnatelná s výstupy z DSLR.

Nicméně třeba Vám o kvalitu tolik nejde..a chcete jen mít rozsah 27-800mm "vše v jednom", pak si najděte na webu odkazy s testy těchto přístrojů, kde často bývají fotografie i v plném rozlišení, a sama posuďte zda je kvalita fotografií toho kterého ultrazoomu pro Vás přijatelná.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.