Internet v mobilu vs Wifi zdarma

Od: Datum: 29.01.13 17:34 odpovědí: 9 změna: 30.01.13 06:38

Dobrý den,moje otázka vás třeba rozesměje ale já tomuhle moc nerozumím.

Mám nový telefon a mám paušál od O2 s internetem v mobilu.Na telefonu mám wifi a moje dcera mi tvrdí že když si někde kde je wifi zóna zapnu na mobilu wifi tak ho mám zadarmo a nepoužívám internet od operátora.Doufám že mě chápete jak to myslím

Takže když si vypnu přenos dat a zapnu jenom wifi tak jsem na internetu zadarmo a nestahují se mi předplacené MB?

Já to fakt nechápu,prosím napište mi někdo jak to je abych věděla.Děkuji moc Andrea

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: askmenow*
Datum: 29.01.13 17:41

Pochopila jste to správně - pokud jste připojena přes wifi, stažená data se vám nepočítají do těch od operátora. Dokonce ani ten internet od něj nemusíte vypínat, snad všechny telefony, když se dostanou na wifi, berou internet přednostně z ní.

Wifi tedy může zadarmo používat i někdo, kdo internet v mobilu vůbec neplatí.

Až příště budete někde, kde je wifi, vyzkoušejte si to, nebo ještě lépe, nechte si to ukázat od dcery. Někde se k wifi prostě jen tak připojíte, ke spoustě wifi je potřeba zjistit heslo (např. u kamarádů doma, nebo od obsluhy v kavárně), jinde je potřeba otevřít prohlížeč a kliknout (tak to má tuším např. McDonalds's).

Ohodnoceno: 4x

Datum: 29.01.13 17:42

Dobrý den, Vaše dcera má naprsotou pravdu. Pokud jste třeba v práci, kde WIFI není, stahujete z ibternetu pouze takovou rychlostí, jakou Vám O2 nabízí. Tu si platíte jednou měsíčně. Nezávisle na počtu stažených dat. Pokud jste ale někde, kde je WIFI, třeba v autobuse Student Agency nebo v KFC na obědě můžete si WIFI připojení zapnout a připojit se tak. Je to někdy daleko rychlejší, než stahovat data na internetu od O2. Wifi je zadarmo. Takže teoreticky můžete mít telefon, který internet podporuje, ale nemusíte si ho platit a vždy jen zajít do KFC.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.13 17:45

Dobrý den,

ano naprosto správně, vaše dcera má pravdu.
Když jste připojena na internet před wifi...využíváte data na účet poskytovatele wifi, tedy vás to nic nestojí. V případě, že není v dosahu wifi a jste přihlášena na internet přes 3G síť (operátora), tak stahujete data na svůj účet.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.13 18:19

Záleží,jak platíte internet v mobilu,zda-li paušálově nebo za přenesená data!?

Ale pokud si myslíte,že tím ušetříte na paušálu za internet v mobilu,tak tomu tak není.Pouze budete mít rychlejší internet přes ono wifi,než přes internet v mobilu.Tudíž rychlejší přístup k internetovému obsahu a rychlejší případné stahování obsahu ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: askmenow*
Datum: 29.01.13 20:45

Tak svým způsobem se i ušetřit dá, protože někdo má zaplacený určitý objem dat a po jeho vyčerpání dojde k výraznému zpomalení, které někdo musí řešit dokoupením dat dalších...

Od: olaf71*
Datum: 29.01.13 18:28

dokonce se dá nastavit priorita,zda se připojit automaticky na wifi (nemusí být jen jedna) jako první, nebo naopak

Od: andrejka44
Datum: 29.01.13 18:58

Děkuji Vám všem za odpovědi moc jste mi pomohly a až někde budu kde je wifi okamžitě vyzkouším *smich*

Datum: 29.01.13 21:53
Mnohdy je třeba zadat přístupový kód, v hospodě vám ho dají, když si řeknete.

Datum: 30.01.13 06:38

A doplním info nejen pro Vás, ale i pro ostatní, kteří chtějí mít přehled, kolik dat stáhli, případně ušetřili třeba i tím fungováním přes Wifi...

Já používám aplikaci s názvem 3G Watchdog která mi (v češtině) ukazuje spotřebu mobilního internetu. Mohu si nastavit měsíční limit, dokonce i týdenní, nastavit zůčtovací období, ukáže mi % spotřebovaného limitu, předpokládanou spotřebu na konci zůčtovacího období, případně barevně upozorní na předpokládané překročení,a další... Údaje průběžně souhlasí dost přesně i s údaji na stránce operátora O2, teda Moje O2 - spotřeba a td.

Aplikace ukazuje spotřebu nejen v případě užívání internetu od operátora ale i při používání Wifi.

Více info a obrázky s poznatky uživatelů najdete třeba na https://play.google.com/store…ruet.android.g3watchdog&hl=sk

doplněno 30.01.13 06:48: Jeden obrázek ode mne...
Dnes mám zatim 0 spotřebu, funguji doma přes Wifi.. Od jiného operátora.

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.