Grilování masa v mikrovlnce (s grilem)

Od: Datum: 11.05.12 08:52 odpovědí: 12 změna: 16.07.16 21:08

Chtěl bych občas grilované maso udělané v mikrovlnce (s funkcí grilu). Nějaké návody a postupy jsem na internetu moc nenašel. Jak na to? Je potřeba dodržet nějakou tloušťku masa? Jak udělat i vnitřek masa a nespálit okraj? Lze grilovat třeba kuřecí stehno nebo rybu?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: poiu®
Datum: 11.05.12 08:55

Nevím, jakou máte mikrovlnku, ale většina má gril pouze na dopečení (kůrku) např. klobás nebo pizzy. Pochybuji, že by Vám ugrilovala syrové maso.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.05.12 09:15

Taky mám MW s grilem. Zkoušel jsem kdysi jenom grilovat párek, ale to abych si na to vzal dovolenou. Takže na rychlé ohřívání ano, ale na grilování určitě ne.

Datum: 11.05.12 11:21

Grilování v mikrovlnce je podle mě s prominutím svistvo. On už v podstatě princip mikrovlnné technologie rozporuje proncip grilování. Grilovat znamená vystavit potravinu přímému tepelnému záření, bez kontaktu s tepelným zdrojem. Mikrovlnka jako taková tepelné záření prostě nemá. Pokud si chcete opravdu jídlo užít, bude mnohem lepší bude pořídit si třeba přenosný elektrický gril nebo šoupnout maso do elektrické trouby s tzv. grilem.

Datum: 11.05.12 20:02

Mikrovlnky které mají gril mají topnou spirálu. Při grylování se nepoužívají mikrovlny! Pouze topná spirála, která funguje tak jako v el. troubě při grylování.

Datum: 11.05.12 20:21
ten gril v mikrovlnce je spis na zapeceni syru, mozna je to dobry aby se jidlo trosku vysusilo a bylo krehci, ale na tepelnou upravu syrove na grilovane to urcite neni.

Od: lui*
Datum: 12.05.12 16:34

Zdá se mi, že je tu spousta rádců, kteří radí, ale nezkusili si to. Takže:

Buřty, párky apod, naříznout, a grilovat tak asi 15-30 min(může a nemusí se v polovině času otáčet).

sekaná masa, placičky tak do malé dlaně, tloušťka do jednoho cm, stačí jim 10 min po každé stranmusí se otočit). Maso je krásně šťavnaté, jaké se Vám v troubě nikdy nepovede..

Maso jsme zatím zkoušeli jen vepřové, asi 1cm silné, a bylo potřeba min. 30-40 min, a v polovině opět otočit, ale to nemáme zatím vychytané.

Dobrou chuť.

Ohodnoceno: 2x

Od: lendak*
Datum: 14.05.14 02:25

lui: koukám na tuhle diskuzi,protože mám ted podobný problém...až po 6 letech jsem zjistila že v naší mikrovlnce mužu grilovat:D...a nakonec tu odpověděl konečně někdo rozumný..vždycky trvá než přijde někdo s kvalitní odpovědí, která člověku něco dá a pomůže...tady se to povedlo...díky lui...hned zítra dle tvých rad vyzkouším...

doplněno 14.05.14 12:40:

tak vyzkoušeno ... ugrilovány v mikrovlnce klobásky .nechali sme je grilovat 40 minut...zezačátku to trochu čoudilo..ale pak to ustalo a chut VYNIKAJÍCÍ...nerozeznala bych to od běžného grilu na uhlí...SUPER...podotýkám že máme starší mikrovlnku s grilem jejíž výkon je jen 1000 W a je to zcela dostačující..

Datum: 14.05.14 13:03

A docela se to i rentuje. 1000W po dobu 40 minut na zapečení klobásy... děkuji nechci. Za to budu doma s led osvětlením svítit půl roku.

Od: lendak*
Datum: 15.05.14 01:56

klobása se griluje v mikrovlnce 10-30..jak kdo má rád...já hodně urgilované až skoro černé...proto taková doba..pochybuju že na elektr.grilech to pujde rychleji..bavíme se tu o grilování v mikrovlnce...tudíž varianta grilu, kdy si někdo nechce pořizovat elektrický samostatný gril...na co taky...mikrovlnka griluje velmi dobře...aspon ta naše...bez mikrovln.

Od: majklsivyliz
Datum: 10.05.16 02:31
To by me zajimalo kolik zere vase normalni trouba...

Od: krokodylek
Datum: 16.07.16 21:08

Ha, ha, ha, 1.000W po 40 minut nestoji ani 6kc. Si radeji kup uhli za 50kc a posvit si doma LEDkama *palec*

Datum: 14.05.14 13:12

je to sice starší otázka, ale stále aktuální; je ještě jedna možnost u některých typů např. Whirlpool, kdy součástí je i CRISP pánev, která se dá pomocí mikrovln rozehřát stejně jako každá jiná pánev; případně se dá použít při grilování i bez mikrovln

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.