Nelze nahrát na DVD ze satelitu ani z kamery

Od: Datum: 03.02.14 11:17 odpovědí: 4 změna: 04.02.14 14:38

Mám novou televizi Samsung UE 32D 5500, satelitní přijímač Humax Digital HD-TV a DVD Recorder SONY RDR-GX380.

Když jsem neměl satelitní přijímač ani novou televizi - ale pouze TV anténu na okně a starou televizi bez HDMI, tak jsem si na tento DVD Recorder mohl nahrávat ten televizní program, který byl právě na obrazovce televize. Také jsem si televizi přepnul na AV a mohl jsem si nahrávat na DVD z kamery video.

DVD Recorder byl vždy nastaven na LINE 3, jak se píše v návodu. Kontroloval jsem to, zase je nastaven na LINE 3.

Nyní mám sateliční přijímač spojen Scartem a DVD, tak, že výstup ze satelitního přijímače jde do LINE 3 a výstup LINE 1 z

DVD jde Scartem do televize - jak se píše v návodu na DVD. Dále je propojení DVD do televize přes HDMI a další propojení je na satelitu do na televizi - opět přes HDMI.

Nyní můj dotaz: Když jsem zkoušel nahrát z kamery video ( přepnul jsem televizi na AV ), tak se mi na DVD nenahrálo.

Když jsem zkoušel nahrát na DVD nějaký program ( který jsem právě sledoval ), tak se mi žádný program nenahrál.

Tak nevím, kde mám chybu. Děkuji za případné rady a nápady co bych měl udělat či zkusit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 03.02.14 11:23

Chyba je v nejspíš v tom, že nové televize nemají A/V výstup, ale poze vstup. Nelze z nich tedy nahrávat to co právě sledujete, co se týče kamery, budete jí muset připojovat přímo do DVD.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.02.14 11:35

V tomto zapojení můžete nahrávat program, který máte naladěn na Satelitu. HDMI propoj DVD-TV je pouze směrem z DVD do TV. Jak píše výše, kameru napojit přímo do DVD,.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: misa504*
Datum: 04.02.14 01:41

Ze satelitu mi už jde nahrávat na DVD - bylo chybné nastavení na DVD. Pokusem - omylem - jsem to zjistil po delším čase.

Nyní mi jde o to, jak připojit kameru na DVD. Na SONY Video Cameře Recorder - CCD - TR417E jsou pouze dva konektory :

Video a Audio. Propojovacím kabelem spojím - kameru - pomocí A/V , televizi přepnu do AV a vidím obraz na televizi z kamery. Jak už je jasné, tak toto video na obrazovce bez dalšího propojení nahrát nelze.

Ze předu jsou na DVD rekordéru tři otvory - zásuvka LINE 2 IN - pro tyto kabely. Zleva je zdířka pro VIDEO, pak dvě zdířky pro

AUDIO. Vzadu dalších 6 zdířek.

V návodu na kameře se píše : Pokud je již váš televizor připojen k videorekordéru, tak připojte videokameru pomocí A/V propojovacího kabelu k linkovému vstupu LINE IN videorekorderu. Nastavte selektor vstupů videorekordéru na LINE ( linkový vstup ).

Tak jak bych měl tento návod zrealizovat prakticky? Co kam zapojit? Vůbec tomu totiž nerozumím.

Ještě je u kamery 21-pólový adaptér ( Scart ) s kabely ( tři konce ) - dodávaný s kamerou.

Zajímalo by mě, zda tedy půjde nějakým způsobem propojit kamera s DVD tak, abych při nahrávání tohoto videa z kamery viděl zároveň obsah videa na televizi. Jde mi totiž o to, že potřebuji vidět probíhající video, protože na jedné kazetě mám několik různých akcí a tyto všechny akce nechci najednou nahrát na DVD. Potřebuji různé akce nahrát na různá DVD. A není praktické

stále koukat do hledáčku kamery při přehrávání videa v kameře. Lepší je vše vidět na televizi - přetáčení...zastavení ... videa dle potřeby pro nahrávání.

Děkuji za trpělivost se mnou.

Od: misa504*
Datum: 04.02.14 14:38

Děkuji za snahu mi pomoci. Kameru jsem již napojil do DVD rekorderu přímo ( problém byl v nastavení videorekordéru a ve správném zapojení A/V do barevných konektorů ) a zároveň video z kamery již vidím na televizi a i nahrávání na DVD mi již funguje současně při probíhajícím videu na obrazovce televizoru. Hezký den.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.