Skryté telefonní číslo - proč?

Od: Datum: 06.05.12 17:56 odpovědí: 9 změna: 21.05.12 16:59

co to je ,když mi někdo zavolá z neveřejného čísla? děkuji

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.12 18:25

no ze ma skryte cislo... da se zakryt v teelfonu a znamena to ze ten komu dotycny vola neuvidim jeho cislo ani na nej nemuze volat z5... byla oznacovano nekdy take jako zadne cislo nebo neverejne nebo skryte ;)

Ohodnoceno: 2x

Od: polinek*
Datum: 06.05.12 18:52

a to číslo platí si on jo? Nebo mi tady vyzvání a otravuje.

Datum: 06.05.12 18:53

Také vám mohou volat z nějakého úřadu nebo z nemocnice... Tyto instituce mají své malé ústředny, a když volají z některé své interní klapky, tak se na displeji telefonu objeví jakási informace, už si nepamatuji přesně, snad "hovor ze skrytého čísla".

doplněno 06.05.12 18:56:

Doporučila bych hovor přijmout, opravdu to může být důležitá úřední nebo zdravotní informace. Mně se stalo v době, kdy jsem pro hluk na ulici neslyšela telefon v kabelce, že volali 3x.

Hovor neplatíte, platí volající.

Od: polinek*
Datum: 06.05.12 19:11

tel,jsem zvedla ,,byly to nějaké holky hihihi samé hihi děkuji,,

Datum: 06.05.12 20:12

No vidíte - já hovory ze skrytého čísla automaticky vypípávám. Považuji to za vrchol neslušnosti v telefonické etice - přirovnal bych to k pokřikování na někoho zpoza rohu. Proč někomu tolik záleží na tom, abych neviděl jeho číslo a nemohl mu zavolat zpět? Mě denně volá spousta zákazníků, žádný z nich už nevolá ze skrytého čísla. Dokonce mám i zajímavý zážitek - v Ostravě mi vykradli auto, tak jsem to řešil na PČR a dva dny na to mi usilovně volalo skryté číslo - tak jsem to pokaždé vytípnul, až odpoledne mi volal jeden z policajtů z normálního čísla, že něco chtějí doplnit do výpovědi a že se mi nemůžou dovolat.

Takže má rada - skrytá čísla nebrat, neřešit.

Od: hogofogo
Datum: 21.05.12 16:59

Tak úřady volají ze skrytého čísla proto, že je tak nastavena ústředna. Ne každý pracovník má přiděleno své číslo, takže všichni volají z "jednoho" čísla a abyste zbytečně nevolali zpět, protože byste se dovolali jen na ústřednu, tak to číslo skryjí. Dále se to může stát u VOIP, např. u Skype mám nastavenu identifikaci jako číslo soukromého mobilu, ovšem někdy se stane, že se číslo nezobrazí, či zobrazí úplně jiné. To samé volání ze zahraničí. Takže já si naopak myslím, že zvednout by se mělo, položit se dá vždycky. Ale to je asi věc názoru.

Od: buss®
Datum: 06.05.12 20:05

Noo, neveřejné je, které není zveřejněno, že ano. Nemusí být v žádné telseznamu... A co vlastní mobil, je v nějakém seznamu, objevil se na intu?

Datum: 06.05.12 21:35

U O2 v mobilu si mohu zapnout funkci - skrýt číslo. Nemám žádnou smlouvu, natož placenou službu. Nepoužívám - neslušné.

Datum: 06.05.12 21:38

Často tak volá FÚ, aspoň mne..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.