Proč nemám více digitálních programů

Od: Datum: 04.05.12 23:41 odpovědí: 7 změna: 12.05.12 16:01

Slyšela jsem, že buď chytnu všechny digitální programy nebo nic. Já mám pouze ČT 1, 2, 4 a 24. Okolo sousedé bez satelitu mají pestřejší výběr. Může být chyba v septoboxu?

doplněno 05.05.12 20:49:

Mám jen septobox. Zakoupený normálně v prodejně elektro. Koaxiál 10 m, anténa širokopásmá - nová. Ladím automaticky. Ostatní mají koax. třeba 20m.

Buss- pochybuji, že je chyba v ruce nebo mozku. Ladit umím. Přístroj je Hyndai DVBT231

Upozornění
Tato otázka je 5 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.12 23:47

Je to jen a jen ve zpúsobu naladění.Nepíšete zda máte satelitní přijímač nebo jen settopbox.

Datum: 04.05.12 23:52

Tak to přijímáš jen Mux1, tedy ten veřejnoprávní.
Nepíšeš kde jsi. Mux2 bys ale měla přijímat taky (oba muxy mají stejné pokrytí), na většině území jde i Mux3 a někde dokonce i experimentální Mux4. Zeptej se sousedů na jakých kanálech přijímají a zkus je naladit na svém receiveru.

Datum: 05.05.12 12:56

Musíte nechat vyhledat programy na všech frekvencích.

Pokud i potom pojedou pouze programy ČT, tak máte například nevhodnou anténu, nebo nevhodný předzesilovač nebo nevhodný zesilovač a nebo jinou část koaxiálních kabelů na rozvod signálu.

Buď oslovte některého známého, který se v televizních rozvodech aspoň trochu vyzná a nebo si zrovna zavojte odborníka na rozvody televizního signálu.

Od: pepr®
Datum: 05.05.12 14:20

Ladíte automaticky? Vypadáto, že ladíte ručně jen jeden multiplex - Mux1.

Pokud ano, zkontrolujte parametry toho ladění, jestli nemáte nastavený jen jeden Mux. Pokud i přesto to víc nenajde. Zkuste vytáhnout set-top box ze zástrčky cca minutu počkat, pak zapnout a zkusit znova automatické ladění.

Od: buss®
Datum: 05.05.12 14:29

Spíše bude chyba v ruce a v mozku. Chtělo by to uvést zařízení, jaký satelit..., kdo to instaloval co uvedl, garantoval..., jak ladit...
Na co jedou ti sousedé, anténa, kabel...?

Od: volf
Datum: 12.05.12 14:58

Možná máte anténu natočenou jinak než sousedé. Chytáte pouze multiplex 1, zbylé multiplexy mohou vysílat z jiného vysílače nebo mohou mít slabší signál.

Od: jarm®
Datum: 12.05.12 16:01

RE volf: Tak to jsem hledala! Chytáme Zlín, tam je MP jen na ty čtyři programy+ Prima Love (tu jsem občas kostičkovaně chytla).

Děkuji.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.