Setobox k LCD televizoru

Od: Datum: 28.01.13 16:25 odpovědí: 18 změna: 30.01.13 14:00

Bohužel sotva 2 roky starý LCD televizor od LG nezajišťuje veškerý pozemní digitální příjem. "Ochotný" prodavač s vidinou zisku na takovouto podstatnou maličkost neráčil upozornit.

Je mi jasné, že aktualizace Firmware nemůže pomoc. Nemáte náhodou někdo přehled jak problém řešit bez setoboxu (hrůza). Vyhodit nový televizor z okna je až ta poslední možnost.

Konkrétně model 32LG6000

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.13 16:51
Dva roky starý televizor je STARÝ televizor. V té době se do většiny TV nemontovala podpora MPEG4/AVC. Jsem na tom stejně, jenže já mám satelit. Ty si pořiď nový televizor, za další dva roky budeš stejně kupovat další kvůli DVB-T2.
Ohodnoceno: 0x

Od: jirbar*
Datum: 28.01.13 17:14

Což o to SD satelit KAON jsem snad již před třemi či čtyřmi roky doplnil dvěma Arivami a dvoutunerem HDBOX. Vše jede v MPEG4. (A několik "Výměn" jede v PROMO od srpna) No a snad v tu dobu se již vědělo, že i pozemní pojede v MPEG4. Začal vysílat Multiplex4 z Chlumu a tam se jede v MPEG4. Spíš jde o Poláky. Ty jedou vše v MPEG4 i to SD a mají obdobné starosti, ale moc jsem z jejich fór nevystudoval. Že jsou Setoboxy již v MPEG4 to vím ale nevím zda mají HDMI výstup.

No ale asi se začnu shánět po novém TV snad nějaký Smart, s internetem a možností Hybridní televizi. A s tím DVB-T2 těžko říc.

Datum: 28.01.13 19:46
Poláci rozjížděli televizní pozemní digitalizaci strašně pozdě, divím se že nezačali už rovnou v DVB-T2. Vysílat v DVB-T v kompresi h264 je totiž pěkný bastl, výrobci TV na to zareagovali se spožděním.
U nás se v MUX4 v AVC kompresi vysílá jen ČT1 HD a Nova HD, všechno ostatní je normálně v MPEG2. A v pražské regionální síti na K46 je ještě v AVC program ČT Sport HD.
doplněno 28.01.13 19:52: Ještě dodatek.
Pro stanice v MPEG4/AVC které mají obraz v SD lze použít CAM NEOTION, zastrčí se do CI slotu televizoru. HD to ale samozřejmě neumí a nespolupracuje se všemi televizory.
Všechny externí HD DVB-T receivery s podporou MPEG4/AVC logicky mají HDMI.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.01.13 20:57

Díky teď jsem trochu mimo. Snad CA modul do CI slotu je určen pro dekódovací kartu. TV pochopitelně dekódovací kartu nepotřebuje (aspoň myslím).

Mám tomu rozumět, že koupit toto http://www.kenex.cz/prislusen…stvi-2/ca-neotion-irdeto.html a zasunout do CI slotu televizoru, že by se zprovoznilly SD polské stanice vysílané v MPEG4?

Televizor CI slot má, ale v polských diskuzích jsem se něco taky dočetl o nutnosti správného Firmware. Tohle je model 32LG6000 a momentálně je FW V03.33.00. Snažil jsem se nalézt nové FW ale bez šance. Odkazy na MEGAUPLOAD jsou pochopitelně nefunkční.

No a pokud by to nešlo tak by se modul třeba uživil k satelitu pro kartu Irdeto.

Datum: 28.01.13 23:55

pokial chcete kodovaných poliakov na 13 st E Hot Bird, kupte si kartu Cyfra+ a dekoder Mediaguard a na rok .Slot v tv nepoužijete http://www.tvsatnitra.sk/onli…dovacie-karty/sat-karta-cyfra

doplněno 28.01.13 23:57:

niečo sa vysiela i volne

Datum: 29.01.13 00:09

Řeším pozemní příjem!

Od: vitooo
Datum: 29.01.13 02:38

Zdravím, doporučil bych tento přístroj ECG DVD 3250 umí toho fakt hodně. Sám jej mám za ty peníze to je bezkonkurenční universal, včetně Mpeg4 atd. Ja jsem na 100% spokojený.

Datum: 29.01.13 08:46

Díky, ale je to jen další krám do baráku. Navíc z nové TV LCD udělám jen monitor a budu "bojovat" s dvěma ovladači. Již tak se těch ovladačů válí po bytě dost. A ty universální jsou většinou k ničemu. Snad jedině učící se a ty jsou pěkně drahé.

Datum: 29.01.13 06:51
Ne, myslel jsem NEOTION MP4. Tohle je jen Irdeto dekodér.
doplněno 29.01.13 06:54: pardon, NEOTION NP4
doplněno 29.01.13 06:57: http://dekodovaci-moduly.heur…ul-neotion-np4-mpeg4-mpeg2_2/
Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.01.13 08:41

Díky zvážím to zda to bude stát za koupi. Nebo rovnou novou TV již s internetem. Na satelitu jedou jen asi 3 kanály Free v EMU snad nic, takže by musel být jiný modul dekodér. Sehnat kartu Cifra+ by nebyl problém. Poláků znám dost.

Od: rv
Datum: 29.01.13 14:17

Kup si STB s možností nahrávání na externí HDD a máš vyřešeno i video. Navíc i "obyčejný" STB mívá propracovanější EPG. Ovladač k TV budeš používat jen k zapnutí/vypnutí TV.

Datum: 29.01.13 17:20

Každého lituji kdo má STB a TV jako monitor, takže v těchto stopách nepůjdu. A co se týče PVR nahrávání tak mohu na 2 Arivy a HDBOX (dvoutuner) umí nahrávat 3 různé programy najednou. A co se týče ovladačů tak občas některý umí tu TV pustit a z bídou umí ovládat audio. Pochopitelně TV jako monitor je nutný u satelitního příjmu. Já "řeším" pozemní příjem.

doplněno 29.01.13 19:23:

no "s bídou"

Datum: 29.01.13 22:01
Moc si nepomůžeš, buď budeš mít monitor nebo koupíš novou. Popr nějaké multimedialni zařízení s androidem, ale pořád to bude monitor.

Datum: 29.01.13 23:30

Jo jo to je pořád o voze a o koze. Já myslím že za pokus to stojí. Myslím že ten uvedený modul stojí za to zkusit. Aspoň to převede MPG4 na MPG2 takže by měli jít Poláci (pochopitelně žádný satelitní kódovaný systém). Ovšem nepůjde ČT HD a Nova HD na čtvrtém multiplexu. Ostatně je to jedno, protože na čtvrtý multiplex se cpe Nova s dalším programem a datový tok je nedostatečný, takže jedno nebo obě HD se budou muset zrušit.

Takže žádný monitor nebude. Otázka je zda si s tím modulem bude šmejd od LG rozumět. No a jen co se to "usadí" tak přijde na řadu TV typu Smart to je teď poslední trend. A televize 3D ta zajde na úbytě.

Datum: 30.01.13 10:20
Ja beru signál od upc a momentálně zkouším ci modul s kartou a moc do nebes neskacu. Pohodlné to je jen na oko, nemusí běžet setobox, ušetři se par korun za el, ale jinak jsem si zatím nezvykl na grsficke zobrazení epg, které bylo u setoboxu daleko lepší. I ovládání bylo lepší, pri zobrazenem epg stále běžel v malém okně obraz, mohl jsem prepinat programy v epg a viděl jsem, co běží, číst si podrobnosti atd. Pri modulu tohle nejde, po zapnuto epg nejde obraz ani zvuk, celkově epg není doladene. Taky de mi zdá, ze obraz neni tak vyhlazeny, jako pres setobox, na druhou stranu setobox degradoval barevné podání. Navíc setobox ma hdd pro nahrávání dvou programu najednou. U mně tedy vítězí setobox. Soused dělá satelity a říkal, ze tam modul komunikuje s tv daleko hůře. Jinak co se týká smart tv, jaké vidíš vyhody?
doplněno 30.01.13 16:01: V tom případě nechápu, proč řešíš pozemní vysílání, kdyz máš vše na satelitu!? Pokud ti vyhovuje tv, neni důvod kupovat novou. Satelitní modul jsem myslel zasunout přímo do tv, pokud nechceš setobox, ale k tomu bys potřeboval dvb-s tuner.
Co se týká smart tv, tak to samo o sobě neznamená podporu HbbTV. HbbTV mají defakto téměř všechny modely 2012 a některé modely 2011.
doplněno 30.01.13 19:01:

Otázka je k čemu poláky? Já mám na kabelovce nějakých 120programů a na cizí se nedívám vůbec. Další věc - HbbTV zatím není standard, takže záleží, kolik toho všechno využiješ. V něměcku je víc rozšířený, ale v blízké budoucnosti se o něm zatím neuvažuje. A jak vidno - v blízké budoucnosti zastará i tvá nová televize, takže dle mého - hybrid nebo 3dé je zbytečná investice a smart tv či AQUOS NET+ nebo jinak u jiných značek se může hodit, ale je to placená služba. Výhodu to má v tom, že se můžeš spojit přes wifi s pc a spustit svůj film v pc nebo telefonu. Ale to se dá i na tv bez netu, stačí použít hdmi kabel. Ovšem to už by člověk musel slézt z gauče. proto jsem ti navrhoval multimediální zařízení s androidem - vše v jednom. Když si to spočítáš - suma sumárum za dobře vybavený samsung dáš mnohem mnohem víc než za "monitor" a nějaký ten multimediální stroj se všemi vstupy výstupy, hdd, wifi, a tunery. V podstatě pak můžeš "monitor" používat několik let bez toho zda zastará a do multimedíálního přístroje nahrát novou verzi androidu, popř ho vyměnit, tv zůstává a jede se dál.

doplněno 30.01.13 21:53: Zadarmo to samozřejmě není, stojí to 350kc včetně internetu. Ale jak říkám, stačila by mi polovina, protože na cizí se nedívám. Proto nechápu proč polaky, ale jestli rozumíš, proč ne.Jinak nevím typ setoboxu, ariva 202internet umí. Pokud ne, hdmi taky neni třeba, stačí film z pc dát na flesku nebi stáhnout do mobilu a přehrát přímo z něj. Dnes uz se většina lidi bez pc obejde, proc ho cpát ještě do tv. Taková tv je pak pro jednoho, každý člen rodiny sleduje jine stránky.

Datum: 30.01.13 14:00

Nechápu proč pořád odbíhat od problému. Řeším pozemní příjem na LCD televizi a nic jiného. Pochopitelně TV je plně funkční včetně EPG (jistě taky bych si ho mohl představovat jinak, třeba dám nové FW), neumí jen MPG4. UPC je buď kabel, nebo satelitní příjem, totéž co na mých třech satelitech Skylink. Navíc karta Výměna jedou měsíc všechny programy za 600 Kč, pomalu je to levnější než Skylinku platit 13 000,- Kč na rok. Podotýkám že všechny programy. A nahrávat mohu o sto šest. Naštěstí nahrávky nejsou zakódované jako u jiných satelitních přístrojů. Ti co si takový koupili se budou divit, že časem si nepřehrají, nebo to nepřehrají v PC. A nahrávat něco z pozemního příjmu, tak to ani náhodou.

A co se týče SMART. Plný přístup na některá média po internetu a se správným FW možnost hybridního příjmu ČT1 která takto vyílá již dosti měsíců. No a TV v domácí síti znamená že na TV mohu přehrávat vše co je uloženo úplně někde jinde, dokonce třeba i u souseda. Jen to správně sestavit.

doplněno 30.01.13 14:04:

A moduly u satelitu k čemu. Většinou Cryptoworks a Irdeto zvládne čtečka. Němce kódované v Conaxu či Poláky vtom jejich systému neposlouchám. Ani DIGI v Nagra3 ale ta možná vyžaduje spárovaný box s kartou. No a něco se nechá chytnout pomocí PŠTROSA.

doplněno 30.01.13 17:29:

To je jak o voze a o koze. Kdo říkal že na satelitu naladím Poláky. Ano asi tři stanice Free(Kultura a ještě něco). Ostatní je kódované to znamená nový modul + karta Cifra.

V pozemním naladím 8 kanálů.

A ani já netvrdím že každá Smart musí umět HbbTV. Záleží na Firmware. Když už, tak už.

doplněno 30.01.13 20:23:

Aby jsme si rozuměli. Těch 120 programů z kabelu není zadarmo. Poláci jsou zadarmo. O 3D jsem se ani nezmínil to je pasé. A tahat desítky metrů HDMI to snad né. No a "zadarmo" jsou i jiné programy. A každý "krám" v bytě navíc je zbytečný. A navíc přístroje dublovat taky nechci. Stačí že jeden satelit je v obyváku a další v ložnici. Pokud však na TV mohu pustit to co je v PC úplně někde jinde snad není od věci.

Datum: 30.01.13 07:24

rv, souhlas!*palec*

doplněno 30.01.13 07:26:

http://www.mall.cz/set-top-bo…-andromeda-dt-4020hd?v=510976

podle mě je nesmysl kupovat nejaký slot, když si koupíš "celé multimediální" centrum vč. nahrávání.

doplněno 30.01.13 07:27:

promiň, že nepíšu řešení bez setopboxu. To moc neznám.

Datum: 30.01.13 08:57

Že neznáš, to je škoda. Dnešní TV jsou již vybaveny tunerem s MPG4 a navíc umí SMART. Předpokládám že to vaše centrum to ani neumí a jen další krám do baráku. Mně totiž LCD televize a k tomu 3 satelitní přijímače z nichž jeden je dvoutuner (všechny umějí MPG4)a recorder Panasonic (který je sice digitální, ale MPG4 taky neumí) úplně stačí. A kupovat ještě něco jen kvůli pozemnímu příjmu polských stanic, to tedy nemíním. Na řadu přijde TV s funkcí SMART a ta LCD ze sebe udělá monitor k satelitnímu přístroji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.