Polopropustné zrcadlo - laser

Od: Datum: 18.04.12 08:37 odpovědí: 9 změna: 20.09.14 17:07
avatar
Ahoj, chtěl bych se zeptat, když zastavím laserem na Polopropustné zrcadlo, jestli to správně chápu, tak "polovina" paprsku (energie) jde dál a druhá se odrazí z5?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 18.04.12 09:14

Nemusí to být laser, ale jakýkoliv světelné paprsky. Když je řeč o polopropustném zrcadle tak nemusí nutně polovinu odrazit a polovinu propustit, záleží na účelu. Například některých fotografických nebo filmových zařízeních se používá polopropustné zrcadlo na částečný odraz obrazu do hledáčku a velká většina pokračuje na citlivý materiál i v tomto případě se nazývá polopropustné zrcadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.04.12 16:27
avatar

Ono se sice říká "polopropustné" zrcadlo, ale neznamená to, že odráží a propouští polovinu paprsků Ten poměr může být zcela jiný. Ono by divně vypadalo například "čtvrtpropustné", či dokonce "desetinopropustné". Většinou neodráží část paprsků z5, to by nemělo moc smysl, ale pod určitým úhlem k jinému snímači (nebo do oka).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.12 12:40
avatar

Polopropustné zrcadlo většinou propouští světlo jen jedním směrem,ale z druhé strany propustí vše.Nebo propustí poloviční intenzitu,druhou část odrazí.Princip je použit v hledáčcích některých fotopřístrojů,část obrazu je promítnuta hranolem na hledáček,druhá část do objektivu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 19.04.12 12:50

Jabraka jen upřesním - není to do objektivu, ale obraz z objektivu jde na přes polopropustné zrcadlo a malá část jde do hledáčku a větší část na citlivý materiál. To se používalo u filmových kamer a v současné době je to používáno u nejnovějších zrcadlovek SLT Sony. Tam je obraz propouštěn z větší části na CCD / CMOS senzor a malá část je odražena na fázový zaostřovací senzor, hledáček je elektronický pomocí LCD displaye. Tímto jsou sloučeny všechny výhody klasické zrcadlovky DSLR a a kompaktů EVF - tichý chod (není sklopné zrcátko), rychlé zaostření (neostří se pomocí obrazového senzoru, ale fázového), mnoho volitelných informací v hledáčku (LCD display) a živý náhled ( obraz jde neustále na CCD / CMOS senzor)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.04.12 15:34
avatar

Až do takových detailů jsem nechtěl zacházet,je vidět ,že jsi v tom kovaný.Vlastnosti polopropustných zrcadel jsou v optice dost využívány.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 19.04.12 15:58

Já taky ne, jen jsem se chtěl zmínit o nových trendech digitálních zrcadlovek. Prostě je jen důležité si uvědomit, že polopropustné zrcadlo není nutně padesát na padesát, ale třeba 90% odraz 10% propustnost, nebo obráceně, dle účelu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vladiim*
Datum: 19.04.12 13:32

je to takhle, z jedné strany vidíš skrz ale z druhé strany je zrcadlo :) myslím že to tak je :DD

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 19.04.12 14:59

vladiim:

ono je to zrcadlo z každé strany, ono jen záleží kolik je na každé straně světla, tam kde je víc světla jeví se jako zrcadlo a na druhé straně je pak vidět zkrz, jako záclony v okně. Během dne do bytu oknem nevidíš, ale z bytu ano. Večer za tmy se situace otočí ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mattnellphoto
Datum: 20.09.14 17:07

ráda bych se zeptala-ted nemluvím o fototechnice,ale klasickém zrcadle s tímto polopropustným efektem.Potřebuji k focení.Kde je možné sehnat,nebo snad i vyrobit?prosím o radu..-)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.