Samsung galaxy mini - nefunguje wifi

Od: Datum: 12.04.12 20:51 odpovědí: 7 změna: 06.07.12 13:35

Dobrý den,

koupil jsem si telefon Samsung galaxy mini a nedaří se mě připojit k domácí wifině. Respektive - přpojím se - signál mám dobrý, ale jakmile spustím prohlížeč v telefonu, píše mi to tu hlášku, že síť je nedostupná nebo jak to píše.

Zkoušel jsem změnit nastavení sítě z domácí na veřejnou - ale pořád nic. Zabezpečí routeru mám WEP - ale když jsem to změnil, tak jsem se nedokázal připojit z NB ani klasickou cestou.

V telefonu mám standartně přednastavný bod připojení s nějakým zabezpečením W2PK a heslem.

Čím to může být?

Nikde jinde jsem to nezkoušel se připojit.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mikycz*
Datum: 12.04.12 21:42

Asi by bylo dobré, se zkusit připojit někde jinde. Jinak totiž nemůžeme určit, v čem je chyba. Něco podobného se mi také stalo a byla chyba v modemu (routeru), ale při bližším řešením byla chyba u poskytovatele...

Od: mowla*
Datum: 12.04.12 21:46

Problém, tedy velmi pravděpodobně, je způsoben nestejným nastavením zabezpečení...

Prozačátek vypni zabezpečení i na routeru i notesu a telefonu (na chvíli, ne na trvalo) a testni, jestli se na nezabezpečený router s telefonem a notesem připojíš... Pak zabezpečení obnov... BTW - WEP je skoro nesmyslný, jeho prolomení je pro zkušeného ´útočníka´ otázkou minut...

Od: balcik
Datum: 12.04.12 21:53

Nevím, jak se změní nastavení WEP - respektive jsem se v tom jednou vrtal a pak jsem se nedokázal ani připojit, takže to nechám asi na poskytovateli.. Nejsem v tomhle zrovna zkušený uživatel ...

Vypnout zabezpečení... co to znamená? U notebooku vypnout firewall, u mobilu a pc?

Datum: 12.04.12 22:01

WEP je právě to zabezpečení (kryptování přenosu) - ´vyšší´ je např WPA...

Firewall apod je něco jiného, s WiFi komunikací nesouvisí...

Od: balcikd
Datum: 12.04.12 22:05

Dobrá, tak jak tedy doporučujete nastavit počítač, router a mobil?

Datum: 12.04.12 22:14

Jak jsem psal ve 21:46... Pokud na to nemáte dost zkušeností/znalostí, tak bych to nadálku neřešil - určitě nemám např. týž a stejně nastavený router a takto bychom mohli celou WLAN pěkně rozhasit

Od: guzzo
Datum: 06.07.12 13:35

vyzkoušeno na Samsung Galaxy i9000nefunkční Wifi : CF-ROOT+hry Street Fighter 4,ChainFire 3D,Titanimum Backup - postup ke stažení na UložTO.cz : Street Fighet 4 Android CF-ROOT + postup_guzzo

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.