Stabilizace obrazu a záznamové médium

Od: Datum: 26.01.13 16:54 odpovědí: 2 změna: 26.01.13 17:28
avatar

Dobrý den! Obracím se na Vás s dotazy, které se týkají videozáznamu. 1). Jaký je rozdíl, popřípadě význam, ve stabilizaci obrazu v provedení za A:mechanickém, za B: optickém a za C: elektronickém. Za 2). Je výhodnější možnost vnitřní paměti přísroje a možnost záznamu na SD a podobné karty, nebo pouze na SD a podobné karty. Děkuji Vám přecdem za Vaši odpověď. Tatik.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 26.01.13 17:17
avatar

Mechanická a optická stabilizace je možná jedno a totéž a je to lepší řešení, než stabilizace elektronická. Ta mechanická opravdu do jisté míry udržuje snímací systém ve stejné poloze vůči focenému objektu, zatímco ta elektronická jen udělá výřez obrazu, snaží se sledovat jeho (toho výřezu) pohyb a naposunovat to zpět a tím seskládat obraz co nejlépe.

Vnitřní paměť může být užitečná, ale stejně se bez přídavné paměti, ve formě nějaké karty, neobejdete. Bylo by dobré zjistit, jestli přístroj s vnitřní pamětí tu paměť nějak výjimečně dokáže používat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 26.01.13 17:28

Mechanická a optická není totéž, mechanická spočívá ve stabilizaci celého záznámového zařízení - soupáčí a závaží, případně i gyroskopy. Optická je dvojí - projekce obrazu pomocí optické soustavy na stejné místo snímače, nebo pohyb snímače tak aby obraz dopadal pořád na stejné misto. Optická soustava je tvořena buď speciálními pohyblivými čočkami nebo pohyblivými rovnými skly mezi nimiž je prostor vyplněn čirou tekutinou.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.