Blikající LED podle hudby

Od: Datum: 24.01.13 12:07 odpovědí: 10 změna: 24.01.13 12:43

zdravím chtěl bychse zeptat jestli by šlo nějak napojit (LED) Diody na repro ale aby při věči hlasitostí nezořely aby blikali do rytmu i při max hlasitosti děkují

prosím nechci plánky ruzne chtěl bych to popsat co a jak děkuji mo...:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.01.13 12:15

Ne, takhle jednoduše to nejde. A jelikož nechcete schéma, což je v podstatě odpověď na váš dotaz, tak bohužel nemůžu více sloužit.

Ohodnoceno: 4x

Od: nonickname
Datum: 24.01.13 12:16

aha dobře to schéma kdyby bylo tak jo ale at to není zas takové ty schemáta kde je milion čar :DD děkují moc

a přesněji řečeno co bych potřeboval ktomu? díkí

Datum: 24.01.13 12:23

jasny vzdyt to je jednoduche.

takze ten modry drat spoj s tim cernym, pak tam pripajej diodu, a muzes mit bilou, cervenou, zelenou, modrou, oranzovou ... no a pak vezmi ten cerveny drat k nemu napoj druhou cast diody a cele to pripajej k reproduktoru. na a repro zapoj a pust si tam smouly nebo maxim turbulens a muzes parit s kamosema a mate to i se svetelnyma efektama.

no a nebo doporucuji podat si prihlasku na sou nebo soš, spš zameřenou na elektrinu a cca po 3 letech budes mozna schopen si to schema nakreslit a vyrobit podle nej
doplněno 24.01.13 12:24:
aha dobře to schéma kdyby bylo tak jo ale at to není zas takové ty schemáta kde je milion čar děkují moc
a přesněji řečeno co bych potřeboval ktomu? díkí
musim si rejpnout
to mate kolecno nejlepe bantamove, lzici, velkou fanku malou fanku ...
nehoupat!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.01.13 12:25

hmmm.pán vela upřímnej jo jasný chápu prám se slušně tak očekávám že někdo odpoví také slušně co a jak a ne že nepíše někdo pust si tam maxim turbulenc školu mám nebojse :) ale ne na elektro

Datum: 24.01.13 12:43

hmmm.pán vela upřímnej jo jasný chápu prám se slušně tak očekávám že někdo odpoví také slušně co a jak a ne že nepíše někdo pust si tam maxim turbulenc školu mám nebojse ale ne na elektro

vsak jsem odpovedel tez slusne. Rozhosdne jsem nebyl hulvat a nepouzil jsem vulgarismy.

to jsem rad ze mas školu. jakou? školu v přírodě? nebo autoškolu?

Datum: 24.01.13 12:23

jištěže by to šlo. Budete ale muset odvést pár wattů reprodukované hudby bokem, do ledek. Udělejte odbočku z drátu, na ní dvanáctidecibelovou dolní propust, aby do ledek vstupovaly jen velmi nízké frekvence, hlavně od bicích. Pak musíte změřit napětí, jaké za tou dolní propustí máte. No a na závěr paralelně připojíte vaše ledky, ke kterým předřadíte odpor. Velikost odporu vypočítáte z maximálního povoleného proudu přes ledky a z napětí za dolní propustí. R=U/I.

Nic složitého. :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.01.13 12:27

moc děkují jdu to udělat

Děkují moc...:) ;)

Datum: 24.01.13 12:38

opravuji. Ten odpor předřadte před propust, jinak na bedně uděláte kraťas na vysokých kmitočtech. Kondenzátor i tlumivku musíte spočítat na stejnou frekvenci, já bych to viděl na nějakých 70-80 Hz.

Ono to skutečně není až tak složité zapojení. Viz schema.

Ohodnoceno: 2x

Od: mowla*
Datum: 24.01.13 12:32

Koukni třeba sem - http://www.chrudim2000.cz/tuning/osvetleni/os_hudba.html a pokud by v tom schematu bylo "milióny čar", kup si třeba toto - http://www.puhy.cz/mala-barev…id=66d9nc081a4cupi0i56nohfiu5 ...

:-D

Datum: 24.01.13 12:42

děěkují vám moc hoši ;) fakt díkí moc :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.