Bezpečnostní kamera - neplynulý obraz

Od: Datum: 23.01.13 20:03 odpovědí: 4 změna: 24.01.13 06:40

Jelikož se u nás kolem baráku začli ztrácet věci - začali řádit zloději, pořídil jsem si bezpečnostní kamery (zatím 2ks) a USB DVR BOX - převodník ze čtyř kamer do PC, abych mohl záznak ukládat na HDD v PC.

Narazil jsem ale na problém, pokud mám připojenou jednu kameru, obraz je super, krásně plynulý, bez problému, jakmile ale připojím i druhou kameru, obraz se jakoby zpomalí - trhá.

Kamery mám tyhle: http://www.deramax.cz/barevna…e-zoomem-4-9mm/d-72762-c-911/ a převodník tenhle : http://www.deramax.cz/externi…do-pc-pres-usb/d-72236-c-916/

Propojené to mám koax. kabelem RG59 (jedna kamera 20m, druhá kamera 30m)

Mám to v úplně čistém PC, je tam jen Windows XP nic víc, PC je F-S Esprimo 5300, Pentium 3GHz, RAM 1GB

Nevíte co může být špatně? Mám obavu, že když v budoucnu připojím další kameru, tak už obraz bude úplně k ničemu, takhle se na to ještě dá koukat, ale plynulé to prostě není.

Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kubba
Datum: 23.01.13 20:15

Nechci malovat čerta na zeď, ale ten převodním vypadá jako laciná Čína. Je dost možné, že má v sobě jeden multiplexer, který přepíná zaznamenávané kanály do jediného A/D převodníku a pak bude sekání přirozená vlastnost. Maximum 25 snímků se zkrátka rozdělí mezi vícero kanálů.

Pokud to není přirozená vlastnost tak bych to asi vyzkoušel s nějakým jiným PC/notebookem. Taky může být něco špatně na základní desce počítače nebo problém se zdrojem a USB pak nezvládne potřebný datový tok.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.01.13 20:18

No jistě to bude tím převodníkem a poměrem fps. Co čekat od USB 2.0 ještě k tomu za dvanáct stovek?

Od: bmbx®
Datum: 23.01.13 21:10

No, v popisu vidím 1 kamera celá obrazovka, 4 kamery 4 okna - není důvod aby se snižovalo FPS a převodník může být jeden.

Od: xcharliexx
Datum: 24.01.13 06:40
Tak to také funguje, ale po připojení druhé kamery to není tak plynulé. Jak na obrazovce tak při záznamu.
Mohli by jste případně doporučit jiný převodník?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.