Vzdálené monitorování stavu baterie

Od: Datum: 13.02.13 12:51 odpovědí: 3 změna: 15.02.13 15:23

Dobrý den.
Na odloučeném místě (budka někde v polích bez el. přípojky) je umístěna baterie a z ní je napájen energeticky nenáročný přístroj. Baterie je dobíjena solárním panelem a v případě letních měsíců je provoz zařízení bezproblémový. V zimních měsících je někdy třeba díky nedostatku světla a následnému vybití baterii vyměnit. Monitorováním stavu baterie bychom chtěli předejít těmto poruchám/výpadkům. Hledáním dostupných produktů na internetu jsem narazil jen na možnost upozornění GSM branou při poklesu pod jistou mez napětí, ale ideálnější by bylo, pokud by šel odeslat dotaz na napětí formou SMS a zařízení by vygenerovalo SMS s aktuální hodnotou napětí na baterii (nebo něco založeno na podobném principu). Je možné že takové produkty má některý prodejce ve svém sortimentu, bohužel se mi nic takového nepodařilo dohledat. Pokud někdo z Vás narazil na podobnou problematiku, rád se nechám poučit.
Díky Z.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 14.02.13 23:39

http://www.jablotron.cz/cz/Ka…ace/gd06+allegro+gsm+ovladac/

Umí to měřit napětí, komunikuje to pomocí GSM, klidová spotřeba 20mA, ale stojí to přes 7.000kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 15.02.13 11:38
To by vyšel levněji multimetr a mobil co by vyfotil displej a poslal fotku jako MMS
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.02.13 15:23
avatar
Já gelovou baterku v zimě jednou za dva měsíce dobiju a mám klid. Nevím, jaký tam máte typ baterie, ale ůplné vybití neprospívá žádnému typu baterie. Už jistě víte jak vám dlouho baterka v zimě vydrží, tak si určete interval preventivního dobíjení nebo výměny baterky. Určitě to bude na těch pár měsíců nejlevnější a nejjednodušší řešení.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.