Reklamace hodinek

Od: Datum: 05.01.12 15:21 odpovědí: 9 změna: 24.11.15 09:46

Dobrý den.
Chtěla bych poprosit o radu při reklamaci hodinek.
Koupila jsem sportovní dámské bílé hodinky Casio Baby G. Hodinky stály skoro 4 tisíce.
Hodinky jsem začala nosit někdy v červenci 2011 a po krátkém nosení(několik měsíců) jsem začla pozorovat změnu barvy hodinek. Hodinky jsem proto po 3 měsících odnesla k reklamaci. Změna barvy hodinek je taková, že pásek je zvrchu i zespodu zabarvený, pimentovaný, zdálo se mně, že pásek je od rezu (kovové součásti) a od toho je barevná i umělá hmota pásku. Změna zabarvení je nejen na pásku, ale i na bílé barvě kolem ciferníku. Hodinky po několika měsících nošení vypadají, jako by byly špinavé a nosené několik let. S hodinkami jsem nezacházela nijak neadekvátně, jsou to sportovní hodinky, které by podle mě měly něco vydržet. Nesportuji, takže jsem hodinky ani při sporu nepoužívala, jen jsem je běžně nosila (denní aktivity, práce, hodinky jsem prakticky nasundavala..jako jakékoliv jiné předchozí hodinky, co jsem měla). Nepracuji s barvou, hodinky jsem ničím neobarvila. Hodinky jsem odnesla k reklamaci a bylo mně řečeno, že jsou to bílé hodinky a že jsem to mohla očekávat, že bílé hodinky se vždy obarví..že jsou nošené a špinavé (špinavé ale nejsou, změna pigmentace nejde umýt, odstranit). Dále mně bylo řečeno, že se hodinky obarvily od barevného oblečení, že se to stává. Nevím, zda se to stává, ale nepředpokládala bych, že si koupím takhle drahé hodinky a po 2-3 měsících budou vypadat, jako bych je nosila 3 roky. Nepředpokládala bych, že se hodinky obarví od oblečení. Nepředpokládala bych, že pokud si koupím bílé hodinky, nebudu moct nosit barevné oblečení. Pokud by byly hodinky obarvené od oblečení, nebyly by podle mě obarvené i zespoda pod páskem. Hodinky jsem již dvakrát reklamovala a dvakrát mně byly vráceny s neuznanou reklamací. Nyní jsem je odeslala k reklamaci potřetí. Prosím Vás proto o radu, jak postupovat.
Přijde mně to jako nesmyls, aby si člověk koupil bílé hodinky a bál se je nosit, aby je nobarvil (jen tím, že je nosí). S hodinkami jsem zároveň na druhé ruce nosila bílý, gumový náramek, zajímavé je, že ten je stále bílý (pokud bych obarvila hodinky, měl by se obarvit oblečením i tento plastový náramek¨;).
Nevím si již dále rady, proto Vás prosím o radu.
děkuji Jana B.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.12 15:39
avatar

1. Nebylo by na závadu vložit sem kvalitní fotku Vašich hodinek, respektive míst, kde jsou podle Vás poškozené.

2. Pokud Vám reklamaci neuznají (a je zcela jedno zda máte či nemáte pravdu), pak Vám zbývá jedině cesta "soudní znalec+jeho posudek a soud"...Jiné řešení neexistuje, a důkazní břemeno ve sporu je na Vaší straně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaj*
Datum: 05.01.12 17:10

Fotografii hodinek bohužel nemám. Hodinky jsou stále v reklamaci, nevyfotila jsem si je :(

1. Změny barvy hodinek je prakticky všude - původně bílý pásek je celý "pigmentovaná" - jak zhora, tak ze spoda, Změny barvy jsou též na bílých plochách v okolí ciferníku.

2. jaké jsou šance na výhru cestou soudu (+soudního znalce?)

díky

Datum: 05.01.12 17:19
avatar

1. Nedovedu bez fotografie posoudit...Kupujis si poměrně kvalitní hodinky vyšší střední cenové kategorie..a nikdy jsem podobné problémy neměl.

2. podle mne máte šanci 50/50...zvažte jestli to za ty náklady stojí..spíše je to pro Vás ponaučení do budoucna..koupit jinou a kvalitnější značku..osobně bych Casio jako etalon kvalitních hodinek za vzor nedával..ale měl jsem od nich kalkulačku..(která již také nefunguje a také nebyla levná).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: thebestof*
Datum: 13.01.12 09:27

Já osobně bych hodinky Casio taky nekupovala. Nelíbí se mi a také jim nevěřím. Ovšem znám pár lidí, kterým hodinky fungují bez problémů. Je však zvláštní, že se Vám bílý pásek obarvil. Teoreticky by to možné bylo, protože ne každé oblečení je bez chyby, ale je zvláštní, že se to obarvilo i zespod. rezivění pouzdra může být také kvůli vodě. Určitě bych nepřicházela do styku s vodou s hodinkami, které jsou vodotěsné byť i do 50 metrů. Nikdy člověk neví, co se může stát. Pokud reklamaci neuznají, vyprdla bych se na ně a příště si dala opravdu pozor při dalším výběru. Soud určitě přijde na daleko víc peněz a to se v tomto případě nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.01.12 10:35

To že se vám nelíbí je vaše věc, ale napsat, že hodinkám Casio nevěříte je docela úsměvné *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: iwusinka*
Datum: 05.07.14 15:40

Dobrý den, s hodinkami mám stejný problém, taky Casio z řady BabyG za 4500Kč. Pásek mi zezelenal asi po 14ti dnesch nošení, zhruba po 3 měsících i některé části těla hodinek. Když jsem se v obchodě byla poradit, zda neprodávají nějakou čistící sadu nebo něco, bylo mi řečeno, že nic takového není a že hodinky nesmím nosit k dlouhému rukávu, že to jsou jen hodinky na léto a už vůbec ne na každodenní nošení. Hrozně mě to zklamalo, myslela jsem si, že hodinky za takovou cenu už něco vydrží ... :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pave*
Datum: 16.11.15 22:47

Dobry den

Chtel bych se zeptat zda se da reklamovat i reminek u hodinek,ktery praskl po zhruba 3 mesicich od zakoupeni pri beznem noseni. Dekuji za odpoved:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 24.11.15 07:59
avatar

Dobrý den, už má někdo, prosím, nějaký výsledek z reklamace? Já se až lekl, jak se za jeden rok "zlaté" hodinky změní ve stříbrné. Myslíte, že toto je důvod reklamace?

Chápu, když se boty ošoupou, když se autu mění lak kvůli slunci a povětrnostním vlivům, když se časem změní odstín fasády (i když dnes už to není tak časté).. Ale zlaté hodinky mají být zlaté a nošením přeci nemůžou z 90% svou barvu ztratit...


doplněno 24.11.15 08:51:

Máte samozřejmě pravdu - pozlacené hodinky. I tak by podle mne měla být nějaká záruka, že to prostě za týden, měsíc, rok nesleze samo.

Na dokumentaci k hodinkám vrstva zlata popsána není. Kde je ale limit, za jak dlouho se hodinky takto ošoupou? Já mám své "zlaté" hodinky snad 3 roky a stále vypadájí super. Manželka má druhé za 3 roky a opotřebení zlata je naprosto jiné. Pokud někdo kupuje od větkongu za 150,-,nedivím se, že to za pár týdnů prdne nebo zčerná.

Ve zlatnictví by měli dávat nějakou kvalitu. I pozlacený řetízek musí vydržet nějakou dobu... Nebo je to dáno zákonem, že pozlacené zboží drží svou barvu jen při nepoužívání?


doplněno 24.11.15 09:22:

Ach jo... cena byla samozřejmě do 2000,-. Ale tady nejde o tu cenu. Jde o něco ve smyslu klamavé reklamy. Když koupíte zboží, na kterém je uvedeno "nelze vyloučit změnu barev", počítáte s tím už při koupi.

Jaké tedy kupovat hodinky? Plastové, nerez, žádné? Výrobce musí počítat s variantou nošení. Proč tedy dělat "zlaté", když jsou zlaté jen pár měsíců?

Prostě mne to štve, jako většinu lidí, co si "výhodně" nakoupili.


doplněno 24.11.15 09:46:

díky - velmi zajímavé !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.11.15 08:28
avatar

To na obrázku rozhodně nejsou zlaté hodinky, ale jsou to maximálně hodinky pozlacené.

Seriózní výrobce uvádí u pozlacených hodinek tloušťku zlacené vrstvy...uvádí ji i výrobce u těchto hodinek?

Ano, zlacená vrstva (i u dražších hodinek) se časem "sedře"...třeba za 4-6 let...u levnějších hodinek podstatně dříve.

Není to důvod k reklamaci.


doplněno 24.11.15 09:11:

Pozlacené hodinky nějakou dobu "zlato" udrží...jenže typické je např. ošoupané zlato v místech hrany košile, svetru...atd.

Osobní zkušenost mám s pozlacenými hodinkami Citizen (cenová kategorie cca 7tis Kč v roce 2000), "sedření" pozlacení bylo znát po cca těch 4-6 letech..Ale opravdu jsem člověk co hodinky nesundá z ruky...

Cenovou kategorii hodinek QQ na obrázku neznám, ale moc iluze si nedělám.


doplněno 24.11.15 09:31:

To není o klamavé reklamě...

Kvalitní hodinky (natož kvalitní pozlacené hodinky) za 2000Kč prostě koupit nelze.

Jde i o to, kde hodinky kupujete, mne na fakt "sedření" zlaté vrstvy hodinář upozornil.

1. Zlacení galvanicky - zlacení je prováděno elektrolýzou a síla zlacení se udává v mikronech. Výdrž zlacení je: 1 mikron cca 1 rok při běžném denním nošení - můžeme tedy předpokládat, že mají-li hodinky např. 5 mikronů, při dobrém zacházení vydrží hodinky celistvě zlacené cca. 5 let - záleží samozřejmě na tom, jak jsou hodinky fyzicky namáhané atd. Technologický postup zlacení galvanicky je: chlorid zlatný se smíchá s červenou krevní solí a jedlou sodou. Tato směs se smíchá s destilovanou vodou. Tato směs se nanáší při teplotě 20 stupňů a proudové hustotě 1 A/dm2.

2. Zlacení PVD - zlacení PVD - Physical Vapour Deposition - nejčastěji používají Švýcarské značky. PVD zlacení je nitrid titanu, který se ve vakuu nanáší v několika vrstvách nejčastěji na titanium nebo na ocel a přibarvuje se na barvu zlata. PVD se dá srovnat s cca 12 mikrony zlacení galvanického, čili při běžném nošení vydrží hodinky cca 12 let.

3. Zlacení SGP - zlacení SGP je patentováno a používáno firmou Seiko, nanáší se tedy i na hodinky značek Pulsar a Lorus. Zlato se elektrolyticky nanese na ocel, kde dochází k iontovému spojení se základním materiálem. Modely SEIKO jsou zlacené 12-ti až 14-ti karátovým zlatem. Zlacení SGP se dá srovnat s 11 mikrony, čili při běžném nošení vydrží cca 11 let.

Zde komplet...myslím že je to naprosto srozumitelné:

http://www.hodinky-damske-pan…rsky-slovnik/zlaceni-hodinek/

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.